Jak szybciej czytać?

Chcesz i zastanawiasz jak szybciej czytać? Jest tyle wiele niesamowitych książek, artykułów i postów na blogu, a po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby je wszystkie przeczytać, prawda?

Zastanawiasz się jak zacząć szybciej czytać i mieć możliwość przezwajać więcej wiedzy czy też przeczytać więcej książek?

 

Gdybyśmy tylko mogli zwiększyć szybkość tego, jak szybko czytamy, przejdziemy przez więcej materiałów do czytania, dając nam wiele wspaniałych korzyści w życiu. Rzeczywistość jest taka, że ​​naprawdę możesz czytać szybciej niż twoja obecna prędkość.

 

Porada 1: Użyj palca jako przewodnika – zaczniesz szybciej czytać

Nasze oczy mają tendencję do skupiania się na poruszających się przedmiotach. Gdybyś stał przedpokoju i rozmawiał byś z kimś, a ktoś inny rzuciłby piłkę w poprzek pokoju, bez względu na to, jak interesujący byłby rozmówca, automatycznie spojrzałbyś na piłkę, kiedy leciała przez pokój. Jest tak z powodu jednego podstawowego powodu. Piłka stanowi potencjalne ryzyko dla ciebie i jako mechanizm przetrwania, skierujesz w nią wzrok, który pozwoli ci podjąć następne działanie, aby zejść ewentualnie z drogi.

Wiedza, że nasze oczy skupiają się na poruszających się obiektach, jest świetna, ponieważ możemy wykorzystać to na naszą korzyść, aby pomóc nam szybciej czytać książki i nie tylko..

W jaki sposób, szybciej czytać? Używając naszego palca jako przewodnika!

Widzisz, nie wystarczy po prostu powiedzieć sobie, żeby czytać szybciej. To nie zadziała. Przesuwając palec pod każdą linią tekstu od początku do końca w tempie o około 25% szybszym niż podczas czytania, nasze oczy wykonają dwie rzeczy.

 

 

Po pierwsze nieświadomie podążamy za czubkiem palca.

Po drugie, będziemy czytać słowa z taką prędkością.

Następnym razem, gdy będziesz czytać, użyj palca jako przewodnika, uruchamiając go pod każdą linią tekstu o około 25% szybciej niż normalnie czytasz, patrząc tuż nad czubkiem palca, gdzie czytasz słowa. Może się to wydawać początkowo trochę dziwne, ale wkrótce się do tego przyzwyczaisz, a twoje oczy będą się przyzwyczajać zarówno do czubka palca, jak i do czytania słów.

 

Książki, które warto przeczytać http://www.psychoskok.pl/ksiazki/ – poznaj ciekawe książki, które warto poznać – co czytać.

Porada 2: Użyj swojej peryferyjnej wizji – jeszcze szybciej będziesz czytać.

Wróćmy do przykładu na pierwszej radzie, gdzie mówiłem o rzucaniu piłki przez pokój. Jak myślisz, w jaki sposób mogłeś zauważyć, że piłka leciała po pokoju, gdy stałeś przed inną osobą rozmawiając? To twoje peryferyjne widzenie umożliwiło to. Twoje peryferyjne widzenie ma na celu zbieranie wszelkich istotnych informacji w zakresie wzroku, gdy koncentrujesz się na konkretnym obiekcie.

Więc, jak możemy wykorzystać te informacje na naszą korzyść? Możesz używać widzenia peryferyjnego do czytania wielu słów naraz. W ten sposób zamiast czytać tylko jedno słowo na raz, jak większość czytelników, możesz czytać dwa, trzy, cztery lub nawet więcej słów naraz.

Robimy to, ustawiając to, co nazywamy „punktami mocowania”. Zwykle większość ludzi czyta po jednym słowie, ustalając każde słowo. Kiedy używasz widzenia peryferyjnego do czytania, spoglądasz w przestrzeń między dwoma słowami zamiast patrzeć na konkretne słowo, próbując odczytać oba słowa, a następnie przesuwając wzrok na następną parę słów.

W miarę jak będziesz ćwiczył, będziesz mógł odczytać kolejne pary słów i przeczytać zarówno słowo po lewej, jak i słowo po prawej. Więc spróbuj tego. Zamiast patrzeć na jedno słowo na raz, spróbuj spojrzeć na przestrzeń pomiędzy tymi dwoma słowami, zmuszając się do czytania słowa po lewej stronie przestrzeni i słowa po prawej. Znowu, podobnie jak w przypadku końcówki nr 1, początkowo może wydawać się to trochę dziwne, ale po pewnym czasie przyzwyczaisz się do tego i okaże się to całkiem łatwe. Co najważniejsze, zauważysz także, że będziesz dużo szybciej czytać.

 

Ciekawe – co czytać – http://coczytamy.pl/

 

Skorzystaj z tych prostych porad aby zacząć szybciej czytać.

Jak zwiększyć szybkość czytania? Już, teraz wiesz – skorzystaj z tej wiedzy i podziel się czy to działa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *