Jakie wybrać miejsce na wesele

Organizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie, nawet jeśli nie zapraszamy na nie kilkuset osób. Trzeba zadbać o wiele rzeczy, zgrać termin z dostępnością nie tylko kościoła czy urzędu, w którym bierzemy ślub, ale również sali, zespołu, dobrego fotografa. Wybór miejsca na wesele jest tym większy, z im większymi wyprzedzeniem planujemy całą uroczystość.

Sale weselne dostępne są w najróżniejszych lokalizacjach i w najróżniejszym standardzie. Niektóre oferują od razu kuchnię i nie ma możliwości dostarczenia we własnym nakładzie niczego poza alkoholem. Inne traktują catering opcjonalne, a jeszcze inne zapewniają same miejsce, a jedzenie i napoje należy załatwić osobno.

 

Miejsce na wesele – sale weselne.

 

Do niedawna najczęstszy wybór to sala na wesele w zabytkowym pałacu lub bardzo eleganckiej restauracji. Jednak obecnie przyjęcia weselne są nie tylko skromniejsze i mniej liczne niż choćby jeszcze dziesięć lat temu, ale także bardziej swobodne. Coraz więcej młodych par wychodzi z założenia, że to ich impreza i oni w pierwszej kolejności mają się dobrze bawić. Zamiast wystawnego wesela dla całej rodziny organizują więc swobodne przyjęcie dla najbliższych oraz licznej grupy przyjaciół. Klasyczna sala weselna ustępuje więc miejsca altanie, przerobionej dawnej szklarni czy stodole bądź innemu miejscu łączącemu zalety zadaszonej sali i świeżego powietrza. Przyjęcie weselne w formule pikniku pozwala wszystkim uczestnikom poczuć się swobodnie, oszczędza wiele stresu, pozwala dobrze się bawić. Takie miejsce na wesele można znaleźć zarówno w malowniczych górskich wioskach, jak i na terenach dawnych gospodarstw pod Warszawą.

Sala weselna – szukaj na http://www.salenawesela.pl/miejsca/ – również może być nowoczesna, z wystrojem blisko natury i nie onieśmielająca. Taki charakter ma wiele ośrodków agroturystyki i hoteli, które otworzyły się na organizację wesela i innych przyjęć w nowym stylu. Można też podejść do tradycji nieco ironicznie, jak robi wielu młodych ludzi, odgrzewając zapomniane tradycje przyjęć w remizach. Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko to, że wynajmując salę poza hotelami i restauracjami ma się swobodę doboru menu i cateringu. Takie zapomniane, ale mające swój urok miejsca to także niska cena za wynajem sali na wesele.

 

Jakie wybrać miejsce na wesele
Jakie wybrać miejsce na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *