Jaki wybrać piec do sauny parowej?

Wiele osób w dzisiejszych czasach marzy o tym, aby we własnym domu posiadać saunę parową. Jest to marzenie całkowicie możliwe do zrealizowania, jednak trzeba się trochę znać na temacie, aby wybrać np. odpowiedni piec do takiej sauny.

Ostateczna decyzja w tej kategorii będzie zależna od wielu różnorodnych czynników, np. od tego jakie są wymiary takiej sauny. Trzeba więc to dokładnie zbadać, a najlepiej podejmować decyzję w oparciu o opinie ekspertów, którzy wiedzą przecież na ten temat najwięcej. Warto też w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizować potrzeby cieplne sauny, jeśli będą one duże, to wtedy będzie w niej potrzebny piec o większej mocy. To samo tyczy się tego, jaki konkretnie klimat dana osoba chce stworzyć we własnej saunie, a więc czy ma to być łagodna sauna parowa, czy też może bardziej intensywna.

 

Analizowanie ofert poszczególnych producentów

Zainteresowani powinni znaleźć wszystkie ciekawe oferty producentów pieców do saun parowych, a potem je na spokojnie przeanalizować. Analizując takie piecie trzeba wziąć pod uwagę również to, jaki kształt będzie miała sauna, a więc czy będzie to np. pomieszczenie prostokątne, wielokątne, czy znajdą się tam elementy szklane, itd. Od tego zależy prawidłowość decyzji osoby, która będzie chciała wybudować we własnym domu saunę parową. Zdecydowanie najpopularniejszą opcją, jeśli chodzi o moc pieców, które mogą zostać użyte w saunach parowych są te o mocy mieszczącej się w przedziale 3,5-9 kW. Z łatwością można w nich zastosować połączenia trójfazowe. Powinny się one idealnie sprawdzić zwłaszcza w saunach mniejszych oraz tych średnich. Są one uniwersalne, więc właściciele saun nie powinni być rozczarowani ich funkcjonalnością.

 

Piec z generatorem pary i systemem sterowania temperaturą

Dobrym rozwiązaniem dla wielu osób mogą okazać się również piece, które zawierają w sobie generator pary, ale też system sterowania temperaturą oraz wilgotnością. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki takim właśnie piecom można poczuć się we własnej saunie bardzo komfortowo i przyjemnie. Nie będzie też żadnych problemów z tym, aby w danym momencie zmniejszyć lub podwyższyć temperaturę, w zależności od potrzeb domowników. Będzie można też wpłynąć na poziom wilgotności w saunie, więc na pewno kupno takiego pieca okaże się być w wielu przypadkach strzałem w dziesiątkę. Jest to innowacyjne rozwiązanie, bardzo nowoczesne i przydatne w wielu saunach, jednak trzeba przeznaczyć na taki piec trochę pieniędzy, ale za to pobyt w saunie będzie wtedy niezapomniany. 

 

Gdzie kupić piec do sauny parowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *