Od czego zaczynać grę na gitarze elektrycznej?

Podjęcie decyzji o nauce gry na gitarze elektrycznej jest łatwe, ale niesie ze sobą wiele trudnych, a czasem i kosztownych skutków. Akcesoria potrzebne do nauki i późniejsze kroki wymagają wydania dużej ilości pieniędzy i samozaparcia. Jednakże dla chcącego nic trudnego. Od czego więc należy zacząć?

Nauka

Zacząć można na kilka sposobów. Każdy ma zarówno wady jak zalety, ale wszystkie zostaną przedstawione poniżej.

1. Najbardziej podstawową rzeczą jaką należy wykonać zaczynając się uczyć na gitarze elektrycznej jest zakupienie jej. Nie jest to mały wydatek, ale niezbędny w dalszej drodze. Nie mogąc się zdecydować jaki model najbardziej by nas interesował trzeba pójść do sklepu muzycznego i poprosić tamtejszych pracowników o pomoc. Zazwyczaj znają się oni na swojej robocie więc dopasują nam gitarę elektryczną do naszych preferencji i innych wymagań. Trzeba jednak zaznaczyć, że wybieranie od razu najdroższej jest stratą pieniędzy. Zakup gitary ze średniej półki z pewnością na początku będzie wystarczający.

2. Znalezienie nauczyciela znającego się na grze na gitarze elektrycznej i muzyce w ogólnym znaczeniu tego słowa znacznie zwiększy nasze szanse na efektywną naukę. Taka osoba dopasuje ćwiczenia do naszych zdolności zaczynając od podstaw i powoli będzie zwiększać wymagania. W razie jakichkolwiek popełnianych błędów, skoryguje je. Zaczęcie od tego punktu jest jak najbardziej możliwe, lecz pojawia się tu problem ćwiczeń w domu. Z gitarą elektryczność styczność miałoby się wyłącznie na lekcjach, ale niektórym może to w zupełności wystarczyć.

3. Teoria, teoria i jeszcze raz teoria! Zapoznanie się z nią, chociaż z tymi niewieloma podstawowymi informacjami sprawi, że grając na gitarze elektrycznej będziemy wiedzieć co robimy, a nie, że jest to bezsensowne dotykanie strun.

4. Ewentualną alternatywą jeszcze przed wyborem jednego z powyższych kroków może być zaczęcie od ćwiczeń rozciągających na palce. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ grając często trzeba chwytać gitarę w taki sposób i poruszać nimi tak szybko, że sztywne, niewprawione palce sobie z tym nie poradzą, a wprawić to może w irytacje, a w niektórych momentach zaprzestaniem nauki.

Potem pozostaje nam tylko ćwiczyć.

Złe rozpoczynanie

Oprócz dobrych sposobów na zaczęcie gry na gitarze istnieją też takie, których początkująca osoba powinna się wystrzegać!

1. Uczenie się z filmów na youtubie. Na tej stronie umieszczać filmy może każdy. Nie da się zweryfikować wszystkich oddzielnie i sprawdzić czy osoba nauczająca gry na gitarze elektrycznej wie co robi czy jest po prostu kompletnym amatorem lub popełnia masę błędów. Ucząc się w taki sposób możemy złapać dużo złych nawyków, których późniejsze wytępienie będzie trudne lub niemożliwe.

2. Nauka na podstawie piosenek. Biorąc gitarę elektryczną i włączając piosenki po pierwsze nie nauczymy się na czym polega gra na gitarze tylko kopiowania czyichś utworów. Ewentualnie próg trudności, który sobie wybierzemy może być zbyt wysoki i nie robiąc żadnych postępów całkowicie porzucimy pomysł o nauce gry na gitarze elektrycznej.

Jak widać zaczynać uczyć się gry na gitarze elektrycznej można na wiele sposobów. Niektóre są dobre, inne wprost przeciwnie. Ważne jest jednak by po zaczęciu za łatwo się nie poddawać i regularnie ćwiczyć!

Szkoły gdzie możesz nauczyć się gry na gitarze elektrycznej:

Telefon: +48 606 100 608

  • Szkoła gitarowa Guitarmanic – nauka gry na gitarze

Telefon: +48 698 325 828

  • Rockstarguitar – szkoła gry na gitarze

Telefon: +48 576 261 680

  • Staccato- nauka gry na gitarze elektrycznej

Telefon: +48 537 211 734

  • Kuźnia Gitarzystów – lekcje z gry na gitarze elektrycznej

Telefon: +48 535 220 180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *