Wygrzewanie nart – mity czy nie?

Profesjonalne przygotowanie nart do sezonu zimowego to bardzo ważna rzecz. Trzeba się więc odpowiednio znać na tej tematyce, aby wykonać takie zadanie dobrze i być zadowolonym ze swoich nart, gdy właściciel wybierze się z nimi na stok narciarski.

Profesjonalni sportowcy oraz ich pomocnicy techniczni zajmują się wygrzewaniem nart, aby jeszcze lepiej przygotować je do sezonu. Istnieje wiele spekulacji na ten temat, ponieważ nie jest to zbyt popularna metoda, jednak korzysta z niej coraz większa grupa osób. Przede wszystkim mowa tutaj o tym, że narty umieszczane są w specjalnym pomieszczeniu, w odpowiedniej wielkości maszynach, gdzie narty poddane zostają procesowi podgrzania.

Wtedy też na ich powierzchnię leje się również specjalnej jakości smary, które w ten sposób wchłaniają się idealnie w ślizgi. To zapewnia zainteresowanym jeszcze lepsze wyniki na stokach narciarskich, dlatego też narciarze chętnie korzystają z takich możliwości, choć jednak taka opcja nie dla wszystkich jest dostępna.

Zwiększenie prędkości

Osoby decydujące się na taką ewentualność mają stuprocentową pewność tego, że dzięki temu zwiększą na stoku swoją prędkość, choć jednocześnie trzeba mieć na uwadze własne dobro oraz bezpieczeństwo. Serwisy nart oferują zainteresowanym wygrzewanie nart w kocach grzewczych, można z takich opcji skorzystać również na terenie Polski i nie jest to wcale zbyt droga usługa serwisowa, a może przynieść wiele korzyści posiadaczom nart, którzy chcą polepszyć swoje wyniki sportowe. Taki proces wygrzewania nart może potrwać nawet kilka dni, a już na pewno kilka godzin, dlatego też właściciele muszą uzbroić się w tym zakresie w cierpliwość. W Polsce można również skorzystać ze specjalnych komór grzewczych, o których mowa w pierwszej części artykułu, takich komór nie ma jednak zbyt dużo.

Odpowiednia temperatura

Kluczem do sukcesu w tej kategorii jest oczywiście dobranie odpowiedniej temperatury, co wcale nie jest prostym zadaniem. Z reguły jest to temperatura mieszcząca się w granicach około 60-70 stopni Celsjusza.

Wtedy też przez około 24 godziny podgrzewa się narty, aż smar doskonale wchłonie się w ślizgi. Czasami może to potrwać mniej czasu, czasami więcej. Ważne jest to, że taka usługa korzystnie wpłynie nie tylko na zwiększenie prędkości narciarza na stokach narciarskich, ponieważ będzie się miało lepszy poślizg. Oprócz tego można się także skutecznie zabezpieczyć przed ścieraniem nart na trudnych podłożach, dlatego też takie usługi serwisowe każdemu narciarzowi są gorąco polecane. 

Serwisy narciarskie stosujące wygrzewanie nart:

Telefon: +48 696 456 452

  • Serwis Narciarski Wypożyczalnia SKIPEN

Telefon: +48 502 598 788

  • Kornick – Serwis Narciarski Piotr Grzywna

Telefon: +48 509 182 441

  • SPORT SERVICE narty, rowery, snowboard

Telefon: 22 620 19 67

  • Reverse Sp. z o.o.

Telefon: 22 838 30 11

  • Ski Team – sklep/serwis narciarski

Telefon: 22 846 86 99

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *