Na czy polega nakładkowe wybielanie zębów?

Białe zęby są synonimem zdrowia i pewności siebie. Niestety zła dieta, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, może powodować, że zęby stają się żółte i powstają na nich przebarwienia. Jak sobie z nimi radzić? Istnieje wiele metod wybielania zębów. Jedną z nich jest wybielanie za pomocą specjalnych nakładek. Na czym polega ta metoda?

Czym jest wybielanie nakładkowe?

Wybielanie nakładkowe jest metodą wybielania zębów, którą pacjent może samodzielnie wykonać w domu. Jednak wcześniej potrzebna jest konsultacja w gabinecie stomatologicznym. Jest to bezpieczna metoda wybielania zębów. Należy pamiętać, że w trakcie zabiegu wybielane są jedynie przebarwienia na zębach żywych. Pod wpływem tej metody plomby, uzupełnienia protetyczne czy korony nie zmieniają koloru. Dlatego też warto pamiętać, aby odpowiednio przygotować jamę ustną na zabieg wybielania. Na zębach nie może być próchnicy, a błony śluzowe muszą być gładkie, lśniące i różowe.

Wybielanie zębów metodą nakładkową, rozpoczyna się od wycisku szczęki i żuchwy. Na tej podstawie dla pacjenta przygotowywane są specjalne nakładki silikonowe z wyprofilowanymi zbiorniczkami na żel wybielający. Nakładki zakłada się na noc, po wcześniejszym napełnieniu ich specjalistycznym żelem.

Jakie są efekty wybielania nakładkami?

Wybielanie w gabinecie dentystycznym to najlepsze metody wybielania zębów. Wybielanie nakładkowe pozwala na wybielenie zębów o kilka odcieni. Już po pierwszej aplikacji żelu wybielającego, można zauważyć zadowalający efekt rozjaśnienia zębów. Cały proces trwa od 7 do 10 dni, w zależności od stanu zębów i ilości przebarwień. Efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat, pod warunkiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. W przypadku palenia papierosów, efekt może utrzymywać się znacznie krócej. Dl utrzymania efektu białych zębów, ważne są także regularne zabiegi higienizacji. W przypadku koron i uzupełnień protetycznych i ich kolor nie zostaje zmieniony. Dlatego po zabiegu wybielania, można dokonać wymiany uzupełnienia, dobierając odpowiedni kolor, pasujący do wybielonych zębów.

Wybielanie metodą nakładkową ma wiele plusów. Przede wszystkim w efekcie rozjaśnienia zębów, pacjent nie odczuwa ich nadwrażliwości a zmianę temperatury. Nakładki są wielorazowe i można je wykorzystać po pewnym czasie do kolejne zabiegu wybielającego. Decyzję o stopniu rozjaśnienia zębów podejmuje pacjent.

Jak dbać o zęby po wybieleniu?

Wybielanie w gabinecie dentystycznym to klucz do białych zębów. Należy jednak pamiętać, że aby utrzymać efekt wybielania nakładkowego, należy zadbać i odpowiednią higienę jamy ustnej. Tuż po wybielaniu, pacjenta obowiązuje tak zwana biała dieta. Oznacza ona, że należy z niej wykluczyć wszystkie produkty, które mogą powodować przebarwienia na zębach, typu kawa, herbata, czerwone wino, kurkuma, potrawy z buraków. Kolor, po zakończeniu wybielania, stabilizuje się przez dwa tygodnie. W tym czasie należy szczególnie uważać, na to co znajduje się na talerzu.

Wybielanie zębów to jeden z najczęstszych zabiegów, z których korzystają pacjenci gabinetów stomatologicznych. Nie są to tanie zabiegi, ale efekty są spektakularne i warte swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *