Dlaczego warto nosić odblaski? 5 powodów, aby naprawdę świecić przykładem!

Czy znacie wielu ludzi, którzy na co dzień noszą przy sobie elementy odblaskowe? Pomijając zapalonych sportowców i osoby pracujące w odzieży BHP, zazwyczaj rzadko widuje się odblaski na ulicach. Tymczasem przy dzisiejszej mnogości odblaskowych gadżetów, bardzo łatwo wyposażyć się w świecący akcent, który zwiększy naszą widoczność w każdych warunkach.

Najpopularniejsze akcesoria odblaskowe to:

  • opaski samozaciskowe lub na rzep
  • różnego rodzaju breloki i zawieszki
  • tekstylne naklejki odblaskowe
  • kamizelki lub kurtki ostrzegawcze
  • szelki odblaskowe dla biegaczy – oraz wiele, wiele innych!

Oto 5 powodów, dla których noszenie odblasków jest bardzo dobrym pomysłem.

  1. Poprawiają widoczność: Odblaski sprawiają, że jesteś bardziej widoczny dla innych, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mrok, mgła czy deszcz. Dzięki temu, kierowcy, rowerzyści i inni użytkownicy dróg są w stanie Cię zauważyć wcześniej, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.
  2. Zmniejszają ryzyko wypadku: Wypadki drogowe zdarzają się często, a ich przyczyną często jest niska widoczność. Szczególnie dotyczy to rowerzystów lub kierowców hulajnogi. Nosząc odblaski, zmniejszasz ryzyko kolizji z innym pojazdem bądź pieszym.
  3. Są obowiązkowe w niektórych miejscach: W wielu krajach, w tym w Polsce, noszenie odblasków jest obowiązkowe dla pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym lub po zmroku. Nieprzestrzeganie tego przepisu może skutkować mandatem.
  4. Są łatwe w użyciu: Odblaski są łatwe w użyciu i nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności. Możesz przypiąć je do ubrania, plecaka lub torby, co pozwoli Ci być widocznym w ciągu dnia i nocy.
  5. Są tanie i wygodne: Odblaski są niedrogie i łatwo dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Są też lekkie i nie zajmują dużo miejsca, co oznacza, że możesz zawsze mieć je przy sobie. Uwaga! Zawsze zwracaj uwagę na to, czy Twój odblask został wykonany z certyfikowanej folii. Certyfikowane odblaski znajdziesz np. na allegro lub na stronie  refloactive.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *