Czy każdy może nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to bardzo popularna alternatywa dla okularów. Z roku na rok sięgnięcie po nie rozważa coraz więcej osób. Soczewki jawią się im jako rozwiązanie znacznie wygodniejsze, neutralne pod względem wizerunku, a także oferujące to, czego zdecydowanie nie są zapewnić żadne okulary – możliwość swobodnego uprawiania sportu. Nie każdy jednak może nosić każde soczewki dostępne na rynku. Szczególną ostrożność w ich wyborze powinny zachować osoby, które posiadają wrażliwe i skłonne do podrażnień oczy. W ich przypadku nie sprawdzą się bowiem wszystkie produkty, a jedynie te stworzone specjalnie z myślą o ich potrzebach.

Jak sprawdzić, czy soczewki kontaktowe są dla nas?

Okulary to wynalazek, który odmienił życie wszystkich osób posiadających wadę wzroku. Dzięki nim możemy zapewnić sobie prawidłowe widzenie i na zawsze pożegnać się z problemami, których przysparza nam słaba jakość widzenia. Okulary bywają jednak dość problematyczne w użytkowaniu, zwłaszcza dla osób aktywnych. Nie da się w nich bezpiecznie uprawiać sportu, okulary są także problematyczne w noszeniu podczas deszczu i w upalne dni. Na szczęście istnieje dla nich alternatywa – soczewki kontaktowe, po które sięga wiele osób.

Zanim jednak kupimy swoje pierwsze opakowanie soczewek, warto sprawdzić, czy będą one dla nas odpowiednie. W tym celu zalecana jest wizyta u okulisty, który pomoże w doborze odpowiedniego produktu. Powie także, czy w naszym przypadku noszenie soczewek jest w ogóle możliwe. Na szczęście, w przypadku większości wad wzroku nie ma przeciwskazań do korzystania z praktycznych kontaktów. Jedynym ograniczeniem jest wybór odpowiedniego produktu. Szczególną uwagę na jakość oraz właściwości soczewek powinny zwrócić osoby, które mają wrażliwe oczy. Dedykowane dla nich szkła powinny posiadać parametry i właściwości, które nie będą pogłębiały wrażliwości oczu.

Concept of contact lenses for eyes, health care

Jakie soczewki kontaktowe dla wrażliwych oczu?

Produktem, który jest szczególnie polecany dla posiadaczy wrażliwych oczu są soczewki Acuvue 1-Day Moist. Są to nowoczesne, wysokiej jakości szkła kontaktowe znanej i cenionej marki Johnson & Johnson. Marka posiada ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji soczewek kontaktowych, a jej produkty są polecane przez użytkowników z całego świata. Posiadacze wrażliwych oczu powinni wybierać soczewki jednodniowe, w przypadku których ewentualność podrażnienia oczu jest minimalna.

Soczewki Acuvue 1-Day Moist charakteryzują się wysokim poziomem uwodnienia oraz posiadają właściwości nawilżające, które zapobiegają przesuszeniu śluzówki oka i podrażnieniom. Optymalny poziom nawilżenia zapewnia soczewkom specjalna opatentowana technologia Lacreon, która wytwarza na powierzchni soczewek trwałą, nawilżającą otoczkę, utrzymującą się przez cały dzień.

Oprócz posiadaczy wrażliwych oczu, soczewki Acuvue 1-Day Moist świetnie sprawdzą się także w przypadku osób cierpiących na zespół suchego oka, spędzających dużo czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych oraz przebywających w klimatyzowanych i intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach. To świetny wybór na początek przygody z noszeniem soczewek, który ma szansę sprawdzić się u każdej osoby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *