Sposoby na urozmaicenie wnętrza domu – snycerstwo

Od wielu lat w polskich domach króluje styl skandynawski. Dużo bieli, szarości, drewna i przyjemnych dodatków. Dla wielu jednak ten styl staje się niewystarczający. Miejsce prostoty zaczynają zajmować bardziej wyszukane dodatki, niezwykłe, rzemieślnicze meble, kolory, łączenie i mieszanie różnych stylów.

Podpowiadamy, jakie dodatki wykonane w jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów góralskich, możecie umieścić we wnętrzu własnego domu. Czyli jak wykorzystać snycerstwo.

 

Zdobiony stół

Stół to niewątpliwie jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To przy nim rodzina zasiada do wspólnych posiłków, przy nim odbywa się kolacja wigilijna, wielkanocne śniadanie, niejednokrotnie trudne rozmowy. Stół im większy, tym lepiej. Im więcej osób może przy nim usiąść tym bardziej praktyczny. Jeśli dysponujecie naprawdę dużą jadalną bądź salonem lub szukacie ciekawego stołu do kuchni, świetnym wyborem będzie stół z ręcznymi zdobieniami, czyli stół w stylu snycerskim. Zamówienie takiego stołu u artysty, który zajmuje się snycerstwem, może być kosztowne, jednak wykonany z kawałka dobrej jakości drewna mebel przetrwa pokolenia.

 

Lustro ze zdobioną ramą

Lustra to bardzo dobry dodatek nie tylko do każdego typu pomieszczeń. W małych optycznie powiększy przestrzeń, w dużych stworzy wrażenie wielowymiarowości. Trudno znaleźć naprawdę ciekawe i oryginalne lustra, które poza designem będą jeszcze prezentowały artystyczną duszę. Takie właśnie są lustra w ramach z drewnianymi zdobieniami. Możliwe jest wyrzeźbienie na nich naprawdę wielu niesamowitych kształtów, wzorów, a nawet postaci. Tego typu dodatek będzie podziwiany przez każdego, kto zechcę nas odwiedzi

.

Balustrady i schody

Do dużych, piętrowych domów można zamówić całe schody i balustrady, które ozdabiać będzie snycerstwo. Należy jednak pamięta, że tego typu elementy są ciężkie i nie warto w nie inwestować, jeśli mamy niewielki dom, ponieważ będą tam zwyczajnie zbyt ciężkie. Schody i poręcze wykonane w pełni z drewna są bardzo wytrzymałe i prezentują się niezwykle okazale. Zdecydowanie będą największą ozdobą domu. Ponadto warto pamiętać o tym, że drewno, które jest stale eksploatowane, tak jak schody, czy poręcze, wymaga specjalnej pielęgnacji.

 

Balustrada zdobiona
Balustrada zdobiona

 

Wystrój wnętrz z elementami prawdziwej rzeźbiarskiej sztuki, sam staje się dziełem sztuki. Należy jednak podchodzić do wszystkiego ze smakiem, z wyważeniem, a także pamiętać o tym, żeby nie przesadzić i nie zamienić swojego domu w muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *