Zmień pracę na lepszą! Zostań technikiem chłodnictwa

W dzisiejszych czasach trudno o stabilizację. Wiele osób szukając lepszego zatrudnienia, decyduje się na przebranżowienie. Jednak tak duże zmiany bardzo często wiążą się z wieloma obawami. Dlatego, by uniknąć przykrych sytuacji, warto postawić na poszukiwany przez pracodawców, przyszłościowy zawód. Obecnie rynek zmaga się z niedoborem techników chłodnictwa i klimatyzacji. Oto co warto wiedzieć o pracy tych fachowców.

Chłodnictwo – dlaczego warto pracować w tej branży?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele sektorów gospodarki nie mogłoby obecnie funkcjonować bez wsparcia branży chłodniczej. Regulacje temperatury stosuje się w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, ale także do transportu czy magazynowania wielu produktów. Oprócz tego, rozwiązania, takie jak instalacje klimatyzacyjne czy pompy ciepła, są coraz szerzej stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Dlatego zapotrzebowanie na usługi fachowców z branży chłodniczej jest niezwykle wysokie i stale rośnie. Przy tym warto wspomnieć, że profil technika chłodnictwa i klimatyzacji był przez wiele lat niedostępny w polskich szkołach publicznych. Dlatego ilość fachowców jest niewielka, więc pracodawcy, chcąc przyciągnąć do siebie wykwalifikowanych specjalistów, muszą im zapewnić godziwe warunki.

By poznać więcej korzyści, wejdź na stronę https://www.viessmann.ovh/dlaczego-warto/.

Gdzie może pracować technik chłodnictwa?

Fachowcy z tej branży mają naprawdę szeroki wybór potencjalnych stanowisk. Wielu techników znajduje zatrudnienie w przedsiębiorstwach chłodniczych i klimatyzacyjnych, jako instalatorzy, serwisanci czy monterzy zakładowi. Mogą brać udział także w projektowaniu zespołów urządzeń i układów. Technicy chłodnictwa są niezbędni w hurtowniach, fabrykach czy magazynach, w których wykorzystuje się urządzenia chłodnicze. Mogą znaleźć zatrudnienie również w warsztatach samochodowych, specjalizując się w klimatyzacjach samochodów osobowych oraz ciężarowych. Osoby, które cenią sobie niezależność, mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą. Ponieważ zapotrzebowanie na usługi techników chłodnictwa są bardzo wysokie, mają oni duże szanse na powodzenie.

Jak zostać technikiem chłodnictwa i klimatyzacji?

Chociaż to przyszłościowy i dobrze płatny zawód, to wcale nie wymaga poświęcenia wielu lat na naukę. By zdobyć niezbędne uprawnienia, możesz zapisać się na kurs, który umożliwi Ci zdobycie uprawnień w 1,5 roku. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na naukę, najlepszym rozwiązaniem będzie szkolenie zaoczne. Szkoły Partnerskie Viessmann przygotowują kompleksowo swoich słuchaczy do egzaminów państwowych oraz rozwiązywania realnych problemów w pracy fachowca. Wszystkie wykłady odbywają się w formie online. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł w nich uczestniczyć, będą archiwizowane i dostępne w dowolnym momencie. Natomiast niezbędne umiejętności manualne zdobędziesz na zajęciach praktycznych w placówkach szkoły. Kurs montera klimatyzacji umożliwi Ci także otrzymanie podstawowych uprawnień i certyfikatów firmy Viessmann.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *