Mały smartfon z dobrą baterią – który wybrać?

Czy kompaktowe telefony mogą zapewniać wydajną i trwałą baterię? Tak! Istnieją modele nieodstępujące pod tym względem w żaden sposób od większych urządzeń. Które modele przedstawiają się naprawdę zaskakująco w tym zakresie?

Smartfon z wytrzymałą baterią – do czego się przydaje?

Mały smartfon z dobrą baterią to nieocenione narzędzie dla osób prowadzących aktywny tryb życia – zwłaszcza dla podróżujących i pracujących w terenie.

Zaliczasz się do tej grupy? Jeżeli tak, to powinieneś wiedzieć, że posiadanie takiego telefonu będzie w stanie zapewnić Ci kilka istotnych korzyści. Mowa przede wszystkim o wydłużonym czasie pracy urządzenia bez konieczności częstego ładowania. Przydaje się to m.in. podczas wyjazdów służbowych i dni spędzanych całkowicie poza domem.

Prawdopodobnie nie będziesz musiał nosić już ze sobą powerbanku lub ładowarki (sprzyja to dodatkowej oszczędności miejsca podczas planowania bagażu) i możliwe, że zyskasz spokój ducha. To dlatego, że szansa na niespodziewane rozładowanie się telefonu znacznie zmaleje; bywa to ważne w kontekście zaistnienia niespodziewanych i kryzysowych sytuacji.

Mały smartfon z pojemną baterią – na ile godzin używania musi wystarczyć?

Telefony z pojemną baterią powinny być w stanie działać jeden pełny dzień bez konieczności ładowania – oznacza to około od 12 do 16 godzin intensywnego użytkowania. Obejmuje to:

  • korzystanie z Internetu;
  • rozmowy telefoniczne;
  • przeglądanie mediów społecznościowych;
  • posługiwanie się innymi podstawowymi funkcjami.

Powinny być również wyposażone w inteligentne tryby oszczędzania energii oraz dobrze zoptymalizowane pod system operacyjny i wykorzystanie wszystkich podzespołów.

W praktyce oznacza to, że powinieneś zwrócić uwagę na telefony cechujące się bateriami o pojemności od 4000 mAh do 6000 mAh – powinny okazać się w zupełności wystarczające do codziennego użytku.

Telefony z pojemną baterią Samsung – modele zasługujące na Twoją uwagę

Chcesz smartfon z najlepszą baterią? Możesz rozważyć przejrzenie listy flagowych urządzeń od Samsung. Niektóre z nich mogą zachwycić Cię wydajnością działania urządzenia. Szczególnie korzystnie przedstawiają się następujące modele:

  • Samsung Galaxy S24;
  • Samsung Galaxy S24+;
  • Samsung Galaxy S24 Ultra.

Małymi rozmiarami cechuje się podstawowy wariant Samsung Galaxy S24; został wyposażony w 6,2-calowy wyświetlacz FHD+ Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości 2340 x 1080* i baterię o pojemności 4000 mAh** – może wystarczyć ona aż do 29 godzin odtwarzania wideo*** i 78 godzin odtwarzania muzyki****.

Budżetową alternatywę dla niego mogą stanowić:

  • Samsung Galaxy M31s;
  • Samsung Galaxy M51;
  • Samsung Galaxy A21s.

Wszystkie wspomniane modele oferują świetny stosunek jakości do ceny. Przekonaj się o tym samemu!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Mierząc po przekątnej, rozmiar ekranu Galaxy S24 wynosi 6,2 cala w pełnym prostokącie i 6 cali z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów, a rozmiar ekranu Galaxy S24+ wynosi 6,7 cala w pełnym prostokącie i 6,5 cala z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów. Rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i otwór na aparat.

**Wartość typowa testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Wartość typowa to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 3880 mAh dla Galaxy S24, 4755 mAh dla Galaxy S24+ i 4855 mAh dla Galaxy S24 Ultra.

***Na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych Samsunga z przedpremierową wersją danego modelu podłączoną do słuchawek przez Bluetooth przy ustawieniach domyślnych przez LTE. Oszacowano na podstawie pojemności baterii i zmierzonego poboru prądu przez baterię podczas odtwarzania wideo (rozdzielczość pliku wideo 720p, zapisanego w urządzeniu). Rzeczywisty czas odtwarzania wideo zależy od połączenia sieciowego, ustawień, formatu pliku wideo, jasności ekranu, stanu baterii i wielu innych czynników.

****Na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych Samsunga z przedpremierową wersją danego modelu podłączoną do słuchawek przez Bluetooth przy ustawieniach domyślnych przez LTE. Oszacowano na podstawie pojemności baterii i zmierzonego poboru prądu przez baterię podczas odtwarzania dźwięku (plik mp3, 192 kb/s, zapisany na urządzeniu z wyłączonym wyświetlaczem LCD). Rzeczywisty czas odtwarzania dźwięku zależy od połączenia sieciowego, ustawień, formatu pliku audio, jasności ekranu, stanu baterii i wielu innych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *