Szklane jajka na Wielkanoc – czy są bezpieczne?

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza że wielu z nas zaczyna już intensywne przygotowania do nich. Święta to przede wszystkim czas radosnych spotkań z bliskimi, warto więc przygotować ładne ozdoby, które będą wszystkim się podobać. Oprócz standardowych, typowych elementów kojarzących się nam z Wielkanocą, możemy też spróbować nowych rzeczy. Na przykład zamiast tradycyjnych pisanek kupić szklane jajka, które wyglądają wprost niesamowicie. Dzieci z pewnością bardzo się nimi zainteresują i nie tylko one.

Niedrogo i ładnie

Nie jest wcale powiedziane, że przygotowanie ozdób musi być czasochłonne, a ich zakup drogi. Jeżeli zdecydujemy się na zakup szklanych jajek, to z pewnością przyznamy rację tej myśli. Komplet zawierający kilka sztuk można nabyć już za kilkanaście złotych. Mowa o produktach, które są wykonane w sposób bezpieczny i mają bardzo ciekawy design. Szklane pisanki będą dobrze prezentować się nie tylko na stole wielkanocnym, ale również podczas święcenia w kościele. Stąd nie jest niczym dziwnym, że zapotrzebowanie na tego typu ozdoby stale rośnie, co powoduje większą konkurencję na rynku producentów i dalszy spadek cen. Szklane jajka dostępne są też w coraz większej liczbie ciekawych wersji, można dostać zarówno jednokolorowe, jak również przezroczyste, a także z ozdobami typowymi dla pisanek. Koszt jest natomiast tak niewielki, że z pewnością nie odczujemy tego w budżecie, który na święta zwykle przeznaczamy. A zaoszczędzony czas możemy spożytkować by lepiej przygotować świąteczne potrawy, nakrycia stołów i tak dalej.

Czy to bezpieczne?

Jajka ze szkła zapewne szybko zawędrują w ręce dzieci, a to powoduje że pojawiają się wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa. Nie musimy jednak w żadnym wypadku się o nie obawiać. Szklane jajka są wykonane ze specjalnego rodzaju szkła, które nie stłucze się po uderzeniu o twarde podłoże. Nawet gdyby doszło do pęknięcia, jajko nie rozsypie się na mnóstwo ostrych kawałków. Producenci zadbali, by bezpieczeństwo stało na najwyższym poziomie. Pamiętajmy jednak, by starać się nie kupować najtańszych produktów niewiadomego pochodzenia, ponieważ nie wiadomo jak zachowają się w razie uszkodzenia. Jeżeli zakupu szklanych jajek dokonamy w dobrym sklepie stacjonarnym lub internetowym, to z pewnością będziemy mogli bezpiecznie przekazać je dzieciom. Podsumowując, pisanki ze szkła są świetnym pomysłem na urozmaicenie wigilijnego stołu. Przyciągają wzrok, a jednocześnie ich zakup nie jest drogi. Natomiast szkło, z którego są wykonane, nie stanowi zagrożenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *