Skuteczna rehabilitacja z pomocą profesjonalnego sprzętu

Aby rehabilitacja mogła być skuteczna, potrzeba jest określonego wysiłku ze strony osoby chorej, osób jej pomagającym jak również zastosowania odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. W odniesieniu do tego ostatniego elementu mamy obecnie do czynienia z bardzo dużym postępem.

Tym samym dostęp do coraz większej grupy przyrządów, elementów mających pomóc w skutecznej poprawie zdrowia jest zdecydowanie większy. Sprzęt rehabilitacyjny, który cieszy się obecnie stosunkowo dużym powodzeniem to:

– łóżka rehabilitacyjne,

– balkoniki, podpórki,

– ortezy,

– koncentratory tlenu,

Tenże sprzęt jest możliwy do zakupienia z pewnym dofinansowaniem jak również jest możliwy do wypożyczenia na określony, niezbędny czas.

Łóżka rehabilitacyjne

To, co w dobie współczesnej jest coraz powszechniej wykorzystywane, to łóżka rehabilitacyjne. W tym względzie mamy do czynienia nie tylko z możliwością zakupu danego łóżka, lecz równocześnie także z jego wypożyczeniem. Każda funkcjonująca na naszym rynku wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych ma w swojej ofercie dosyć sporą ilość tego rodzaju sprzętu. Zakup łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z koniecznością wydania dosyć sporej sumy mimo otrzymania stosownego dofinansowania ze środków NFZ. Nawet zakup używanego łóżka to dosyć spory wydatek. Tym samym znacznie większym powodzeniem cieszy się opcja wypożyczenia takiego łóżka na określony, niezbędny czas. Koszt miesięcznego wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego nie jest wysoki. Poza tym również sprzęt ten jest dostarczany pod wskazany adres, składany oraz udzielany jest stosowny instruktaż dotyczący obsługi łóżka.

Cechy łóżka rehabilitacyjnego

Dlaczego specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne jest tak ważne? Przede wszystkim zapewnia ono znaczące ułatwienie opieki nad osobą chorą. Takie łóżko jest sterowane za pomocą pilota. Istnieje odrębna opcja związana ze sterowaniem każdej z części łóżka. Można zatem osobno sterować częścią podnóżka, tułowia lub wezgłowia. Można osobę chorą ustawić w różnych pozycjach, dzięki czemu wykonywanie takich czynności jak mycie, karmienie, ćwiczenia rehabilitacyjne oraz inne podstawowe czynności. Łóżka rehabilitacyjne posiadają także specjalny wysięgnik, dzięki któremu osoba rehabilitowana może w znacznie łatwiejszy sposób się podnieść. Oprócz tego łóżka są wyposażone w specjalne barierki zabezpieczające, dzięki którym nie dojdzie do niekontrolowanego osunięcia się z łózka.

Każde łóżko rehabilitacyjne ma ściśle określoną nośność, którą należy brać pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Poza tym każde łóżko ma określone wymiary, które decydują o możliwości jego umieszczenia w danym pomieszczeniu. Niezbędnym wyposażeniem jest oczywiście również odpowiedni materac przeciwodleżynowy, który zasadniczo jest możliwy do pozyskania wraz z samym łóżkiem. Sprzęt rehabilitacyjny to dosyć rozbudowany segment rynku medycznego, na którym pojawiają się różnego rodzaju nowości. Mają one za zadanie usprawnić proces rehabilitacji po przebytych urazach oraz w różnych chorobach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *