Czym są soczewki multifokalne

Soczewki multifokalne to nowoczesne rozwiązanie korekcji wzroku przeznaczone dla osób, które cierpią na prezbiopię – czyli wadę wzroku związaną z upływającym czasem, nazywaną także starczowzrocznością. W skrócie: wada ta pojawia się po 40 lub 50 roku życia i polega na wrażeniu, że przedmioty znajdujące się bliżej osoby z tą wadą wzroku są rozmazane.

Charakterystycznym ruchem wykonywanym przy tego typu problemach jest próba wyciągnięcia np. czytanej gazety na długość rąk, które dziwnym trafem stają się jednak za krótkie, aby wyraźnie zobaczyć druk.

Prezbiopia związana jest z traceniem elastyczności przez soczewkę oka związane z upływającym wiekiem, co powoduje ograniczenie możliwości oka dostosowującego się wcześniej bez problemów do wyraźnego widzenia na różnych odległościach.

Na szczęście prezbiopia jest dość łatwa do skorygowania, między innymi poprzez nowoczesne soczewki multifokalne Acuvue (https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal). Zalety soczewek multifokalnych Soczewki multifokalne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które wolą używać soczewek zamiast wcześniej stosowanych wymiennie okularów do widzenia bliży i dali. Nazywane inaczej progresywnymi, soczewki multifokalne charakteryzują się konstrukcją wieloogniskową, która pozwala na wyraźne widzenie zarówno przedmiotów znajdujących się bezpośrednio w naszej bliskości, jak i znacznie oddalonych.

To szczególnie istotne rozwiązanie dla osób, które mimo upływającego czasu, chcą nadal prowadzić wygodny i aktywny tryb życia i irytują się koniecznością nieustannego żonglowania okularami do czytania czy okularami dwuogniskowymi, które mają niestety tendencje do gubienia się akurat w najbardziej potrzebnej chwili.

Soczewki multifokalne ze względu na swoją specyfikę, mają też charakterystyczną budowę. Ich moc w górnej oraz dolnej części różni się wartością, w zależności od wymagań korekty wzroku. Zazwyczaj w dolnej części są one mocniejsze – do czytania lub wyraźnego widzenia w słabszym świetle, a w górnej – w wartości wystarczającej do funkcjonowania na co dzień. Soczewki multifokalne – dla kogo?

Nowoczesne soczewki multifokalne Acuvue będą więc idealne dla wszystkich osób z prezbiopią, które odczuwają dyskomfort widzenia po zmroku, ale niespecjalnie lubią noszenie okularów.

Soczewki tego typu mogą być noszone okazjonalnie, ale też używane, jak w przypadku innych wad wzroku – na co dzień. Filtr klasy 1 chroniący przed szkodliwością promieniowania to dodatkowa zaleta soczewek multifokalnych, która jest szczególnie istotna dla osób dbających kompleksowo o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *