Łóżka rehabilitacyjne – pomoc w codzienności

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny pozwala skutecznie i stosunkowo szybko wrócić do pełni zdrowia lub przynajmniej znacząco to zdrowie poprawić.

Istnieje bardzo wiele różnych rodzajów tego sprzętu. Wśród tych najczęściej wykorzystywanych są:

– łóżka rehabilitacyjne,

– koncentratory tlenu,

– balkoniki, podpórki, chodziki,

– ortezy,

Istnieją dwie zasadnicze możliwości pozyskania wymaganego sprzętu. Można dokonać jego zakupu lub też jego wypożyczenia. W wielu przypadkach zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego wiąże się z możliwością uzyskania stosownego dofinansowania. Tym samym ów sprzęt jest bardziej dostępny.

Marka to solidność

Sprzęt rehabilitacyjny nie jest zabawką ani też nie jest ozdobą. Jego podstawowym zadaniem jest służyć danemu człowiekowi, stanowić pomoc w przemieszczaniu się, w poruszaniu, wykonywaniu pewnych czynności oraz w rehabilitacji. Tym samym jego podstawową cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest solidność, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Biorąc pod uwagę możliwość uzyskania znaczącego dofinansowania, tym bardziej istotne jest zwrócenie uwagi na powyższe cechy.

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt, który dla wielu osób jest niezbędny. Zakup takiego łóżka, które spełniałoby oczekiwania i wymagania może w wielu przypadkach przerastać możliwości danej osoby ( nawet jeśli jest to łóżko używane). Dlatego też instytucją, która cieszy się coraz większym powodzeniem na rynku, jest wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Zasadniczo każda z wypożyczalni, w cenie podstawowej usługi gwarantuje także transport łóżka, jego wniesienie, złożenie, instruktaż użytkowania jak również i odbiór od klienta w momencie, gdy dane łóżko nie będzie już potrzebne. Łóżka rehabilitacyjne są nowoczesne, posiadają wiele przydatnych funkcji. Można nimi łatwo się przemieszczać w ramach danego pomieszczenia, można je ustawiać w dowolnym miejscu pomieszczenia. Każde takie łóżko jest wyposażone w barierki zabezpieczające i zasadniczo również mowa jest o możliwości sterowania różnymi funkcjami za pomocą pilota. Podstawowe łóżka rehabilitacyjne posiadają takie funkcje jak:

– możliwość regulacji całym łóżkiem,

– możliwość regulacji częścią tułowia,

– możliwość regulacji podnóżkiem.

Każde z łóżek rehabilitacyjnych ma ściśle określoną nośność, co należy bezwzględnie wziąć pod uwagę podczas jego zakupu lub wypożyczenia. Wymienione powyżej funkcje łóżek rehabilitacyjnych pozwalają na skuteczniejszą rehabilitację, ale ponadto także jest to znaczące ułatwienie dla osób sprawujących bezpośrednią opiekę nad chorymi. Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego oferują oczywiście nie tylko same łóżka, ale ponadto również elementem niezbędnym jest zastosowanie odpowiedniego materaca zapobiegającego wystąpieniu odleżyn.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego oferują oczywiście nie tylko same łóżka rehabilitacyjne, ale również szereg innego rodzaju sprzętu, którego celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania osób chorych i ich szybszą rehabilitację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *