Strzyżenie brody – 4 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Strzyżenie brody nierzadko wymaga profesjonalnych umiejętności nabytych przez wieloletnie doświadczenie. Jednakże czasami zdarzają się sytuacje awaryjne, w których samemu trzeba zająć się swoim zarostem. I o ile podstawowe zabiegi nie powinny nikomu sprawić większych trudności, przy niektórych czynnościach należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Sprawdź już teraz, jak zachować elegancki wygląd brody!

  1. Przygotowania.
  2. Szyja.
  3. Policzki.
  4. Koniec strzyżenia brody, początek pielęgnacji.

 

Mimo że strzyżenie brody możemy wykonać samodzielnie, należy mieć świadomość, że bez odpowiednich narzędzi będzie to bardzo utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Dlatego do naszego wyposażenia stale powinny dołączyć: brzytwa, nożyczki do brody, szczotka, grzebień oraz trymer. Posiadając to wszystko, możemy przystąpić do działania.

Przygotowania

Musimy pamiętać, że niezależnie od pory dnia, w jakiej przystępujemy do strzyżenia brody, trzeba ją odpowiednio do tego przygotować. W pierwszej kolejności należy wygładzić cały zarost szczotką, co pozwoli nam w pełni poznać miejsca, które wymagają pracy oraz intensywności strzyżenia. Nie spiesz się, jest to równie ważny etap, co samo cięcie.

 

Szyja

Finalny efekt zależy od indywidualnych upodobań. Stylów i sposobów cięcia jest bardzo dużo, jednakże, chcąc osiągnąć wysokie standardy, musimy wyznaczyć naszą linię szyi. Jest to o tyle istotne, że to właśnie ona wyznacza kształt brody. Szczegóły wyznaczania linii szyi poznaj na stronie https://lacarter.pl/strzyzenie-brody-jak-idealnie-przyciac-brode-poradnik/.

Policzki

Równie ważna do wyznaczenia jest linia policzkowa, która określa, jak daleko będzie zarost sięgał. I w tym przypadku wiele zależy od naszym upodobań, warto jednak pamiętać, że wyróżniamy jej 3 typy. Są to: linia naturalna, wysoka oraz niska. I o ile przy naturalnym rozwiązaniu pracy mamy najmniej, gdyż wyznacza ją sama broda, o tyle przy wysokiej i niskiej obowiązują pewne zasady. Wysoką oznacza co najmniej kącik ust, natomiast niska zaczyna się poniżej ich.

 

Koniec strzyżenia brody, początek pielęgnacji

Broda o schludnym i eleganckim wyglądzie wymaga ciągłej pielęgnacji. Do zachowania takiego stanu niezbędne są wysokiej klasy kosmetyki do brody, które są kolejnym ważnym elementem naszego wyposażenia. Warto skupić uwagę na produktach naturalnych, które w najwyższym stopniu zadbają o zarost, jednocześnie nie szkodząc środowisku. Stosując je regularnie, szybko zauważymy efekty – puszystość, gęstość i połysk gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *