Organizacja przyjęcia w 4 prostych krokach

Zastanawiasz się, jak zorganizować przyjęcie, aby goście nie chcieli z niego wychodzić? Uroczystości takie jak: komunia, chrzciny, urodziny dziecka, czy spotkania z przyjaciółmi są często na tyle kameralne, że z powodzeniem możemy je przygotować w domu lub w ogrodzie, Udane przyjęcie, zorganizowane samodzielnie to przede wszystkim miła, rodzinna atmosfera i oczywiście smaczne, własnoręcznie przygotowane jedzenie.

Ustal plan działania

Pierwszą rzeczą, o jaką musimy się zatroszczyć w trakcie organizacji przyjęcia, jest ustalenie następujących kwestii:

Liczba gości – ze względu na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa naszym gościom, gdy mamy ograniczone możliwości lokalowe, zaprośmy jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół.

Zaproszenia – gości należy zaprosić z odpowiednim wyprzedzeniem, jeśli uroczystość jest bardziej oficjalna, np. komunia, chrzciny czy wesele, zaproszenia należy dostarczyć na 5 tygodni przed planowaną datą imprezy.

Ilość potrzebnych stołów i krzeseł – dla każdego gościa musimy przeznaczyć miejsce siedzące przy stole. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością stołów oraz krzeseł, możemy meble wypożyczyć.

Wyznacz miejsce

Warto wcześniej przemyśleć, czy chcemy zorganizować przyjęcie w domu, czy na otwartej przestrzeni. Jeżeli planujemy imprezę w ogrodzie, warto o tym wcześniej powiadomić gości, aby mogli przygotować odpowiedni strój. W przypadku przyjęcia w plenerze potrzebne nam będą ławy i namioty. Możemy je zamówić w firmie zajmującej się wynajmem tego typu akcesoriów i jednocześnie zlecić ich przywiezienie oraz rozstawienie pod wskazanym adresem.

Ceny wynajęcia namiotów zaczynają się od 300 zł netto za namiot o wymiarach 4×6 m do 900 zł netto za namiot o wymiarach 6×12 m. Wypożyczenie ław biesiadnych to koszt 30 zł za ławę, stołów od 35-50 zł, natomiast krzeseł od 5 zł za sztukę.

Ustal motyw przewodni

Jeśli brakuje Ci pomysłu, jak zorganizować przyjęcie, aby wszyscy goście dobrze się bawili, wybierz motyw przewodni spotkania lub określ styl imprezy, np. wiejski czy disco lub zaplanuj konkretny rodzaj menu – włoskie, tajskie, meksykańskie itd.. Warto wówczas zadbać o szczegóły podkreślające rodzaj takiego przyjęcia. Odpowiedni wystrój sali, dekoracja stołów czy potraw lub specjalne emblematy dla gości nadadzą naszej imprezie niepowtarzalnego charakteru.

W przypadku, gdy przygotowujemy luźne przyjęcie, tzw „imprezę chodzoną”, powinniśmy zadbać o szwedzki stół, wydzielić przestrzeń do tańca oraz podłączyć sprzęt grający.

Brakuje Ci środków na organizację przyjęcia?Sprawdź koniecznie: darmowa pożyczka – ranking najlepszych ofert

Nakryj do stołu…lub wynajmij catering

Samodzielna organizacja przyjęcia w domu czy ogrodzie wiąże się z przygotowaniem potraw, nakryciem do stołu oraz serwowaniem przystawek i posiłków. W celu zmniejszenia ilości pracy, możemy skorzystać z usług firmy cateringowej, która udostępnia również naczynia, zastawę, obrusy, a także zapewnia dekorację stołów. Z reguły doradca z firmy cateringowej ustala z nami wcześniej menu, aby posiłki były dopasowane do charakteru uroczystości oraz gustów kulinarnych gospodarzy i gości. Oprócz wytrawnych potraw, powinniśmy również zaproponować gościom desery i alkohol. Profesjonalna firma cateringowa z pewnością wszystkim się zajmie, abyśmy spokojnie oczekiwali na naszych gości, zapewniając im wspaniałą zabawę.

Poznaj – Jakie zaproszenia ślubne są modne?

Cena kompleksowej usługi cateringowej waha się od 100 zł do 130 zł od osoby, w zależności od wybranego menu. Oczywiście ceny zależą od firm cateringowych, poziomu zapewnionej usługi oraz jej zakresu, jak również od tego, czy potrzebna nam będzie pomoc w trakcie przyjęcia.

Podsumowując, organizacja przyjęcia w domu, mieszkaniu czy ogrodzie nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy odpowiednio je zaplanować, uwzględniając wyżej opisane elementy. Jeżeli jesteśmy zabiegani lub mamy wrażenie, że przygotowanie uroczystości nas przerasta – korzystajmy z pomocy osób czy firm, które zajmują się tym profesjonalnie.

Jeden komentarz do “Organizacja przyjęcia w 4 prostych krokach

  • Każda para młodych musi wybrać sale weselną. Bez tego nie da się. Wybór jest ogromny a decyzja trudna. Na stronie http://www.salenawesela.pl/miejsca/ polecamy miejsca, lokale na wesele w wielu lokalizacjach, warto z nimi się zapoznać. Decyzję trzeba przemyśleć a rezerwacje trzeba dokonać z dużym wyprzedzeniem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *