Wybór sali weselnej

Dzięki dziesiątkom pięknych sal weselnych do wyboru masz wiele możliwości gdzie będziesz organizować swoje jedyne w życiu wydarzenie, prawdopodobnie będzie to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie ty i twój partner podejmiecie podczas całego procesu planowania ślubu.

Kiedy narzeczeni zaczynają szukać lokali weselnych, zbyt często zakochują się w pięknie miejsca i podpisują umowę, zanim rozważą bardziej praktyczne aspekty swojego wielkiego dnia. Oczywiście, gdy jesteś już na czasie, wyobrażając sobie, jak oszałamiająco wszystko będzie wyglądało, nie chcesz pytać: „Czy to praktyczne? Ale jeśli miejsce nie jest tak cudownie magiczne, że nie jesteś gotowy zaplanować całe wydarzenie wokół niego, musisz poświęcić trochę czasu na opracowanie dokładnie tego, czego potrzebujesz w swoim miejscu weselnym.

Po pierwsze, nie powinieneś wybierać miejsca weselnego, dopóki nie zdecydujesz, ile osób zaprosisz i jaki jest budżet. Rozmiar i cena będą miały duży wpływ na wybór miejsca. Czy zależy Ci na zaplanowaniu noclegu dla gości w tym samy miejscu?

Po podjęciu decyzji nadszedł czas, aby rozpocząć tworzenie listy miejsc weselnych. Nie wstydź się prosić o rekomendacje od profesjonalnego doradcy do spraw ślubu, rodziny, przyjaciół i współpracowników, i upewnij się, że spojrzysz na listę najlepszych miejsc. Jak tylko będziesz mieć kilka miejsc na ślub, które pasują do twojego budżetu i wymagań dotyczących rozmiaru, czas zacząć zadawać pytania!

Zobacz i zaplanuj swoją listę sal weselnych – www.salenawesela.pl – szeroki wybór lokali weselnych.

Wszystko co musisz wiedzieć

Ponieważ otoczenie i atmosfera pomagają nadać ton ślubu, zadaj sobie pytanie, czy lokalizacja będzie pasować do nastroju, który chcesz stworzyć. Jaki jest wystrój? Czy pasuje do Ciebie i Twojego partnera w stylu i kolorów weselnych? Czy będziesz musiał wydać dużo pieniędzy na kwiaty i dekoracje, aby wyglądały pięknie?

Czy na miejscu znajduje się firma cateringowa lub restauracja i czy lubisz ich jedzenie? Jak to jest serwowane? Czy mają jakieś ograniczenia, z których mogą korzystać zewnętrzni dostawcy żywności?

Czy mają odpowiednią łazienkę dla liczby gości, których zapraszasz? Czy jest miejsce dla młodej pary lub innych gości na przebranie i / lub relaks tuż przed i w czasie przyjęcia?

Czy sala weselna jest dostępne dla wózków inwalidzkich? Nie chcesz utrudniać życia starszym krewnym. Jeśli nie, czy jest wiele schodów do pokonania? Jak blisko jest parking na ceremonię i recepcję? Czy mają i na ile miejsc parkingi?

Zaplanuj – miejsca noclegowe dla gości – http://www.prasa24h.pl/19827/rezerwacja-noclegu-dla-gosci-weselnych.htmlkluczowe pytania o które należy zadać, gdy blokujemy pokoje hotelowe dla gości weselnych.

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, musisz ją uważnie przeczytać. Czy istnieje harmonogram płatności? Jakie depozyty są wymagane? Jakie są zasady anulowania rezerwacji?

Poznaj – Jakie zaproszenia ślubne są modne?

Czy są jakieś ukryte koszty? Jakie są opłaty za nadgodziny? Upewnij się, że pytasz również o opłatę za wynajem lokalu, opłaty za nagłośnienie i opłaty inne.

Czy mają licencję na alkohol? Czy pozwolą ci przynieść swój własny trunek? A jeśli tak, to jaka jest opłata za korkowanie?

Czy miejsce weselne posiada już system dźwiękowy z odpowiednimi głośnikami, czy też trzeba je wynająć osobno?

Czy w sali weselnej jest miejsce na zespół i taniec?

Kto będzie nadzorował i rozwiązywał problemy przed i w dniu ślubu? Czy potrafisz je spełnić na długo przed ślubem?

Gdzie goście mogą parkować? Czy są łatwo dostępne, czy wymagają od gości długich spacerów? Czy są dodatkowe opłaty za parkowanie? Czy miejsce weselne jest blisko komunikacji miejskiej, zwłaszcza jeśli wesele odbywa się w mieście? Mniej więcej, ile czasu zajmie Ci przybycie gości?

Zwłaszcza w muzeach czy mniej typowych obiektach, czy istnieją ograniczenia dotyczące dekoracji? Czy dozwolone są świece lub inne otwarte płomienie? Czy jedzenie i napoje są ograniczone tylko do niektórych obszarów miejsca ślubu?

Jeśli szukasz miejsca na zewnątrz w plenerze, musisz wziąć pod uwagę plany tworzenia kopii zapasowych dotyczące deszczu lub innych trudnych warunków pogodowych.

Jak daleko jest od miejsca ceremonii do miejsca sali weselnej? Ile czasu zajmie dotarcie tam?

Czy sala weselna ma wystarczającą liczbę krzeseł dla liczby gości przybywających na Twoją ceremonię?

Czy też personel sali konferencyjnej i firmy cateringowe przekształcą salę ceremonialną w jadalnię i / lub parkiet taneczny. Ile czasu zajmuje zwykle zmiana personelu w sali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *