Książka, którą musisz przeczytać

,,Mały Książę”, którego autorem jest Antoine de Saint-Exupéry jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych książek na świecie. Jako uniwersalna bajka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, zawiera w sobie wiele niezwykle ważnych przesłań. Jest to także dzieło, z którego cytaty stały się niemal cytatami kultowymi; na przykład cytat:

,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

czy też

,,Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez”.

Ten drugi pojawia się na początku książki Pati Maczyńskiej, jako jej motto. Jak się okazuje – nieprzypadkowo.

Głównymi bohaterami ,,Skarbu Szeptuchy” jest rodzina Sjenów-Sowińskich (warto dodać, że rodzina niezwykła). To właśnie oni w miarę upływu akcji oswajają się ze sobą jako rodzina w trudnych sytuacjach oraz z tymi sytuacjami właśnie. A na pewno nie należą one do sytuacji typowych dla każdej rodziny…

Autorce udało się stworzyć historię barwną i niezwykłą, nie tylko ze względu na całą gamę interesujących postaci. We wstępie można przeczytać, że czerpała ona z legend oraz podań, a akcję umieściła w różnorodnych miejscach, których nie sposób nawet zliczyć, takich jak ,,nieznane zakamarki Nałęczowa, Szlak Sobieskiego i kurhany w powiecie świdnickim, tajemnicze zakątki Roztocza”.

Skarb Szeptuchy – Pati Maczyńska

Zobacz gdzie kupić

 

Wszystko to sprawia, że ,,Skarb Szeptuchy” jest książką oryginalną i dowodem na to, ze została napisana z ogromną wyobraźnią.

Zobacz gdzie kupić

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *