Nietypowe postanowienia noworoczne – zainspiruj się poradnikami

Każdego roku miliony ludzi podejmuje postanowienia noworoczne, mając nadzieję na wywołanie pozytywnych zmian. Tematy, które powracają każdego roku, obejmują bardziej aktywne podejście do zdrowia i kondycji, poprawę finansów oraz zdobywanie wiedzy potrzebnych dla rozwoju osobistego i zawodowego. Podejmij nietypowe postanowienia noworoczne – zainspiruj się poradnikami  – http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/ Są szanse, że więcej niż kilka z 10 najpopularniejszych postanowień będzie wyglądać znajomo:

Jednak gdy blask nowego roku minie, wiele osób z trudem zrealizuje swoje plany. Według badania opublikowanego w Journal of Clinical Psychology tylko 46% osób, które podjęły postanowienia noworoczne, odniosło sukces. To oznacza, że ​​ponad połowa osób, które wyznaczyły sobie cel na nowy rok, przegra!

W badaniu wzięli udział także osoby, które nie podjęły postanowienia noworocznego, ale miały cel, który chcieli osiągnąć w nowym roku. Tylko 4% osób, które nie podjęły decyzji, odniosło sukces w osiągnięciu swoich celów, co jest o wiele gorszym wynikiem niż ci, którzy podjęli postanowienia noworoczne.

5 Książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/5-ksiazek-ktore-pomoga-zrealizowac-postanowienia-noworoczne/

Oczywiście nie chcemy znaleźć się wśród osób, którym nie udało się zrealizować swoich aspiracji i marzeń na 2021 rok, dlatego przygotowaliśmy wyczerpujący plan realizacji postanowienia.

Jeśli chcesz zrealizować swoje postanowienie noworoczne w tym roku, wykonaj kilka następujących kroków:

1. Mentalnie przygotuj się na zmianę

Zmiana zakorzenionych nawyków nie jest łatwym zadaniem, więc zanim zanurzysz się w noworocznym postanowieniu, ważne jest, aby cofnąć się o krok i przygotować się na nadchodzącą zmianę. Pierwszym przełomem w zmianie jest inwentaryzacja osobista. Ponieważ to koniec jednego roku i początek następnego; to idealny moment na podsumowanie osiągnięć minionego. Pomyśl o następujących kwestiach:

Czego podjąłem w zeszłym roku?
Jaki zrobiłem postęp?
W jakiej kwestii nie widziałem postępu?

Oczywiście twoje postanowienie może skupiać się na obszarach, w których brakuje postępów, ale nie zapomnij delektować się poczynionymi postępami i znaleźć jakiś mały sposób na świętowanie. Te radosne uczucia są przydatne! Jeśli to możliwe, spróbuj skojarzyć je z przedmiotem lub słowem związanym z twoim osiągnięciem. Gdy zaczniesz myśleć o zmianach, które chcesz wprowadzić, wykonaj następujące czynności:

Bądź pozytywny
Staraj się nie wprowadzać dużych / szybkich zmian
Zmiana powinna następować stopniowo
Buduj na mniejszych zmianach
Pozostaw trochę miejsca na błędy

2. Wyznacz sobie cel, który Cię motywuje

Zdziwiłbyś się, jak często ludzie wyznaczają sobie cele, które są niemożliwe do spełnienia. Cele te mogą być podyktowane lub wymuszone przez menedżera, małżonka lub presję rodziców/rówieśników. Aby to zrobić, musisz upewnić się, że cel, który wyznaczyłeś, jest ważny dla Ciebie i tylko dla Ciebie oraz że osiągnięcie tego celu ma dla Ciebie wartość lub korzyść. To właśnie te dwie rzeczy zapewnią powód i chęć podjęcia działań. To jest właśnie motywacja!

Dlatego można bezpiecznie założyć, że Twoje postanowienia są zgodne z:

  • Twoim celem
  • Twoimi priorytetami
  • Twoimi marzeniami
  • Twoimi aspiracjami

Nie tylko powinieneś dostosować się do swoich najbardziej wewnętrznych pragnień, ale powinieneś także upewnić się, że postanowienia są zgodne z Twoimi najważniejszymi priorytetami.

3. Ogranicz postanowienia do rozsądnej ilości

Częstym błędem w ustawianiu postanowień jest posiadanie zbyt wielu na raz. Wszyscy chcemy nauczyć się 25 różnych języków, 15 nowych umiejętności zawodowych i wyeliminować 5 złych nawyków, ale nie jesteśmy superbohaterami. Mamy tylko tyle uwagi, ile możemy poświęcić na samodoskonalenie, więc posiadanie zbyt wielu postanowień to świetny sposób, aby nie osiągnąć wielu celów, które sobie wyznaczyliśmy.

Dlatego warto sporządzić krótką listę postanowień, którymi możesz zrealizować w nadchodzącym roku. Znajomość tej krótkiej listy priorytetów jest trudna. Kluczem jest tutaj zrozumienie, jak ustalać priorytety.

Lepiej radzić sobie dobrze z jednym noworocznym wyzwaniem niż z wieloma.

4. Podziel duże cele na mniejsze

Wielu z nas uwielbia wyzwania. Mamy najlepsze intencje i możemy przypadkowo przyjąć cel, który jest zbyt duży, aby go osiągnąć. Dlatego warto podzielić duży cel na mniejsze cele, które łatwiej osiągnąć. Podobnie możesz podzielić swoje całoroczne postanowienie na cele tygodniowe lub miesięczne. I zaplanuj zadania na każdy miesiąc. Rozbijając swój plan na poszczególne kroki, które do końca roku będziesz mógł realizować. Skoncentruj się na poszczególnym kroku, a nie na wielkim celu.

5. Zapisz swoje cele

Chociaż świetnie jest mieć cele, ważne jest, aby je w jakiś sposób udokumentować. Oto kilka powodów, dla których warto zapisać swoje cele:

  • Łatwo o nich zapomnieć. Chociaż może się to wydawać głupie, jesteśmy ludźmi i łatwo jest się rozpraszać i zapominać.
  • Zapisanie postanowień pomoże ci wyjaśnić, co chcesz osiągnąć.
  • Pisanie określa zamiar, ale należy podjąć działania, aby osiągnąć rozwiązanie.
  • Spisane cele mogą działać jak filtr i światło przewodnie dotyczące możliwości do wykorzystania. Każdego dnia trzeba podjąć milion decyzji. W razie wątpliwości odwołaj się do celów, które wyznaczyłeś, aby dyktować dalsze działania.
  • Udokumentowane cele pomogą Ci pokonać opór przed postępem. Wyznaczamy sobie cele, aby iść naprzód, ale istnieje naturalny opór przed zmianami.
  • Wreszcie zapisane cele przypominają o tym, jak daleko zaszedłeś i co osiągnąłeś.

6. Podziel się swoimi postanowieniami z innymi

Świetnie jest zrobić sobie postanowienie, a może nawet je zapisać, ale jeśli nikt inny o tym nie wie, łatwo o tym zapomnieć, a nawet zignorować. A kiedy tego nie osiągniesz, nikt nie zauważy ani nie będzie się tym przejmować. Z drugiej strony, Twoi koledzy, którzy zdecydowali się powiedzieć komuś o swoim celu, czują coś innego. Teraz, gdy upublicznili swój cel, czują się zobowiązani i odpowiedzialni. Możesz się założyć, że ludzie będą cię kibicować i pytać o twoje postępy w ciągu roku!

7. Regularnie sprawdzaj swoje postanowienie

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli nie myślisz regularnie o swoim postanowieniu, nie wykonasz go. Dlatego kluczową częścią realizacji celu jest regularna weryfikacja. Przegląd powinien być przeprowadzany co najmniej raz w miesiącu, ale im częściej, tym lepiej.

Gdy popełnisz błąd, zaakceptuj go i przejdź do następnej rzeczy. Na przykład, jeśli opuściłeś bieganie w jeden dzień, zrób to jutro i idź dalej. Kilka drobnych błędów nie powinno zepsuć Ci całego postanowienia!

Mamy nadzieję, że te kilka kroków pomoże Ci spełnić Twoje postanowienia i sprawi, że rok 2021 będzie Twoim najlepszym rokiem. Z nowym rokiem wejdź pełen optymizmu i niech się spełni to, co sobie stawisz za cel! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *