Angielski przez Skype – zalety i wady nauki przez komunikator

Internet zawładnął naszym życiem. Coraz więcej jego obszarów przenosimy do wirtualnego świata. Pracujemy z ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów, rozmawiamy z przyjaciółmi na drugim końcu kraju, spędzamy wolny czas na koleżeńskiej rywalizacji podczas gier internetowych. W podobny sposób możemy rozpocząć podnoszenie naszych kompetencji, w tym również naukę języka angielskiego. Słynny komunikator Skype wychodzi nam naprzeciw. Jakie są zalety i wady uczenia się języka obcego w ten sposób?
Angielski przez Internet to tani angielski

Stacjonarne szkoły języków obcych muszą opłacić wynajem salek lekcyjnych, dojazd lektorów na miejsce, zapewnienie obsługi audio-wideo. To kosztuje bardzo dużo. Jedna z popularniejszych i atrakcyjniejszych szkół językowych oferuje przy zajęciach indywidualnych cenę wynoszącą 110 złotych za godzinę. Jeśli chce się regularnie szkolić angielski, miesięczne opłaty będą dla nas wyjątkowo bolesne. Nauka języka angielskiego przez skype jest o wiele tańsza. W szkole Effectiva, która specjalizuje się w uczeniu za pomocą nowych technologii, zapłacimy za to tylko 39 złotych. Także mamy kontakt z profesjonalnym lektorem – widzimy go i słyszymy, możemy z nim rozmawiać, dopytywać, wypełniać testy, oglądać prezentacje multimedialne. Zakres takiej lekcji online jest dokładnie taki sam jak w wersji stacjonarnej. Otrzymujemy dodatkowo wszystkie materiały, dzięki czemu oszczędzamy na kupnie drogich podręczników.

Oszczędzaj swój czas

Jeśli chodź raz staraliśmy się przejechać przez duże miasto w godzinach szczytu to zdajemy sobie sprawę, jakim wyczynem będzie dojechanie w wyznaczone miejsce na godzinę 16:00 lub 17:00 po pracy, by wziąć udział w lekcjach angielskiego. Jeśli zamawiamy native speakera do domu, nie zapominajmy, że on także musi do nas dojechać, a tym samym jego wizyta jest po prostu droższa. I po co tracić tyle czasu? W dzisiejszych czasach smartfon, tablet czy laptop mamy zawsze pod ręką. Punkty dostępowe do Internetu są dostępne na każdym rogu. Siadamy wygodnie w dowolnym miejscu, uruchamiamy Skype i zaczynamy naukę. Możemy wziąć w niej udział w pracy lub w domu. Jeśli chcemy jedynie podszkolić umiejętność swobodnej konwersacji w tym języku, to możemy to zrobić nawet podczas jazdy samochodem.

Angielski przez Skype – elastyczność przede wszystkim

Elastyczność w wyborze miejsca nauki to nie wszystko. Zaczynając uczenie się angielskiego przez Skype, także możemy dość swobodnie operować naszym grafikiem, wyborem lektora czy ilością godzin nauki w tygodniu. Wszystkie szczegóły możemy ustalić przez Internet lub telefon. Cała procedura odbywa się tak samo, jak w przypadku kursów stacjonarnych – możemy wypełnić test poziomujący, wypełnić egzamin sprawdzający nasze postępy czy nawet skorzystać z jednej darmowej lekcji próbnej, która powie, czy ten sposób nauki nam odpowiada. W celu usprawnienia komunikacji między kursantem a szkołą często telefony w placówce są czynne przez całą dobę tak jak w Effectiva. Możemy to sprawdzić, dzwoniąc pod numer +48 606 426 870.

Wady nauki przez Internet

Do najczęściej wymienianych wad tej metody nauki należą:

  • prawdopodobieństwo awarii sprzętu i Internetu,
  • możliwość braku w dostawie prądu,
  • konieczność bycia online przez cały czas trwania lekcji.

Z drugiej strony, należy się zastanowić nad zasadnością tych argumentów. Czy jadąc na zajęcia stacjonarne, nie może dojść do awarii prądu, przez co tramwaje nie będą jeździć? Nie może zdarzyć się wypadek, dzięki czemu nie dojedziemy na miejsce? Czy i tak nie jesteśmy cały czas online na naszych smartfonach? Z pewnością jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że do nauki przez Skype potrzebna jest o wiele większa motywacja. Możliwość udziału w lekcji w zaciszu własnego domu może sprawić, że będziemy ją przekładać w nieskończoność, wyszukując sobie ważniejsze zajęcia.

Z pewnością angielski przez Skype ma o wiele więcej zalet niż wad. To rozwiązanie idealne w obecnych czasach, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i zapracowani, a uszczknięcie chwili dla siebie stanowi nie lada wyzwanie. Dzięki takiej metodzie nauki nie będziemy mieć już argumentów usprawiedliwiających niepodnoszenie naszych kompetencji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *