Czytasz fantastyczne książki?

Czym charakteryzuje się dobra książka fabularna? Zapewne powinna mieć dobrą fabułę, wiarygodnych bohaterów oraz być spójna, zarówno w treści, jak i formie.

Aby spełnić te wymagania, nie wystarczy jednak tylko pomysł. Potrzeba jeszcze wielkiej kreatywności, aby móc powołać zupełnie nową rzeczywistość na papier. Pół biedy, jeśli ta rzeczywistość jest stricte realistyczna. Gdy jednak mamy do czynienia z książką z gatunku fantastyki, sprawa nie jest taka prosta; tu wyobraźnia pisarza musi pracować na najwyższych obrotach.

,,Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to, że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski podjął się napisania dość obszernego dzieła, które jednak nie przytłacza. Wszystko za sprawą wartkiej akcji, ciekawych postaci oraz dobrego stylu pisarskiego.

Głównym bohaterem historii jest Nevo – młody członek Inkwizycji, uczeń mistrza Belhara. Poznajemy go już w pierwszym rozdziale i od razu wiemy, że mamy do czynienia z niezwykłym charakterem; żywiołowym, gotowym do walki i przeżywania przygód. Rzecz jasna Nevo nie jest jedyną postacią godną uwagi w tej książce. Wystarczy wspomnieć o pięknej Skai i jej niezwykłej, choć smutnej historii, splatającej się w pewnym punkcie z historią Nevo.

Preludium. Skalani grzechem – Konrad Morowski

 

Zobacz gdzie kupić

,,Preludium. Skalani grzechem” to dobra propozycja dla wszystkich wielbicieli wymagającego gatunku, jakim jest fantastyka. Dzieło trzyma w napięciu do samego końca, a zaskakujące epizody, plastycznie opisany świat i nierzadko dowcipne dialogi nie pozwalają przysnąć tak szybko przy wieczornym czytaniu.

„(…) nie wszystko jest takie, na jakie wygląda” – rozmowa z Konradem Morowskim

więcej na stronie: http://autorzy365.pl/czytajac-moja-ksiazke-mozna-dostrzec-ze-nie-wszystko-jest-takie-na-jakie-wyglada-wywiad-z-konradem-morowskim_a5888

Zobacz gdzie kupić

„Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” to historia dwóch kobietach, które połączyło jedno: sposobność do wybawienia kogoś – od wiecznej tułaczki lub od śmierci. Simona, nauczycielka historii, nie wiedziała, że ma moc, dopóki nie poznała Alfeusza – mężczyzny uwięzionego w pętli czasu. Tylko ona potrafi ściągnąć z niego klątwę, jednakże wystarczy jeden niewłaściwy  krok by zatracić wszystko i zezwolić zapanować złu.

Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem – Weronika Ceynowa

Zobacz gdzie kupić

Ala, córka Simony, po śmierci matki odnajduje w szafie matki  pudło pełne pamiętników, w których spisana została cała niesamowita historia Simony i Alfeusza. Ponadto Ala staje się właścicielką kamienia o wielkiej mocy, o czym nie jest świadoma. Niezwykłe znalezisko jest w stanie uniemożliwić rozprzestrzenianie zarazy, która panuje w odległej krainie i ma moc zaprowadzić dzięki temu dawny ład i porządek. Jak odszukać kamień na wielkiej kuli ziemskiej? Czy jednak to wystarczy, by udaremniać tajemnicze chorobie strawić ludzkość, która rozsiewa zniszczenie?

Świetnie napisana historia, która utrzymuje w napięciu do samego końca. Obyczajowość i codzienność łączy z elementami fantastycznymi, dodatkowo wplatając w to świat starożytnej Grecji, czarownic i klątw.

Zobacz gdzie kupić

Nie można zapomnieć o książce „Błękitny krzyk” Thomasa Blaidda – to pierwsza część trylogii fantasy. Lekka, przyjemna, ale i nie pozbawioną dramatycznych wydarzeń opowieść o mocy przyjaźni i miłości. To one dają nam siłę mogącą rozbić mur obojętności, ubezwłasnowolnienia i zła, który tworzą wokół nas ideologie będące równocześnie źródłem strachu, śmierci i bezwolnego podporządkowania się władzy. Keiko i Ayen, to dwoje młodych przyjaciół, którzy by ratować swe życie, stają do walki z pozbawionymi skrupułów strażnikami Energii. Podążając swoją drogą, odkrywają świat pełen zła i ludzkiego cierpienia ubrany, w piękne opakowanie idealnego społeczeństwa, ale równocześnie poznają potęgę przyjaźni i miłości jako mocy prawdziwej natury wszechrzeczy.

https://www.psychoskok.pl/produkt/blekitny-krzyk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *