Krem BB – co to jest?

Krem BB zaliczany jest do grupy najpopularniejszych kosmetyków pielęgnujących i kolorowych w ostatnim czasie. Wszystko dzięki jego wszechstronnym właściwością ukierunkowanym na zwalczanie niedoskonałości i upiększanie twarzy. Co oznacza skrót BB oraz jak stosować produkty tej klasy by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Krem BB – co to jest?

Nazwa produktu swoje pochodzenie posiada w języku angielskim, a mianowicie skrót BB oznacza Blemish Balm lub Beauty Balm. Niniejsze słowa stosowane są zamiennie i określają mniej więcej to samo – krem na niedoskonałości lub krem piękna. Receptura produktu została opracowana przez dr Christinę Schrammek. Pomimo angielskiej nazwy, preparat ten narodził się w Niemczech, a następnie został rozpowszechniony w Azji. To właśnie Azjatki stosujące krem BB udowodniły skuteczność działania kremu w codziennej pielęgnacji twarzy. Koreanki cechują się naturalną pięknością, młodym wyglądem i gładką skórą pozbawioną nieczystości. Powszechnie uważa się, że to wszystko jest zasługą stosowania kremu BB. W związku z powyższym, po upowszechnieniu produktu na całym świecie, zyskał on miano „leku Azjatek na piękną skórę”.

Właściwości kremu BB

Ze względu na szerokie spektrum działaniu produktu, krem BB jest preparatem uniwersalnym wykorzystywanym na wiele różnych sposobów, takich jak:

  1. Dzięki zawartości w swoim składzie składników nawilżających, krem BB nie wymaga dodatkowego nawilżenia skóry. W związku z powyższym, pełni on role kremu nawilżającego oraz może być stosowany jako podkład.
  1. Krem BB może być stosowany względem każdego typu skóry twarzy. Wywiera on pozytywny wpływ zarówno na cerę problematyczną (np. trądzikowa, tłusta lub mieszana), jak i wrażliwą czy też suchą. Uwarunkowane jest to tym, iż krem BB łagodzi podrażnienia, nawilża, nie wysusza, ułatwia gojenie ran oraz wywiera kojące odczucie.
  1. Krem BB cechuje się również właściwościami ochronnymi. Dzięki zawartości cennych minerałów i witamin wspiera odbudowywanie i regenerację bariery ochronnej naskórka, zwiększając tym samym odporność skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
  1. Zastosowanie kremu BB gwarantuje natychmiastowe odmłodzenie skóry. Staje się ona świeża i wygląda na wypoczętą. A wszystko dzięki ukryciu worków i cieni pod oczami, których występowanie nadaje wizualnego zmęczenia.
  1. Krem BB dodatkowo ukrywa zmiany skórne w postaci przebarwień i plam oraz wyrównuje koloryt skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *