Bum Bum Rurki – rozwój kreatywności i muzykalności dziecka na każdym etapie życia.

Wiele osób staje w swoim życiu w sytuacji, w której dowiaduje się, że zostanie rodzicem. Jest to wspaniała i pełna radości chwila, która wymaga jednak poświęcenia oraz wiedzy, przekładających się w późniejszym etapie na proces wychowania. Niezwykle istotne jest kilka aspektów, dzięki którym dziecko rozwija się na każdym etapie życia. Dobrym pomysłem jest między innymi rozwijanie kreatywności, czyli zajęcia plastyczne lub muzyczne. Jest to o tyle dobre, że może zostać rozpoczęte od najmłodszych miesięcy życia. W celu poprawienia słuchu i muzykalności, można skorzystać z Bum Bum Rurek, czyli lekkich tub, na których zagrać może praktycznie każdy. Są one przydatne zarówno w domu, jak i na lekcjach muzyki w przedszkolu lub w szkole podstawowej. Stają się wówczas idealną pomocą wychowawczą, a przy okazji sprawiają dzieciom wiele radości.

Czym one są i jak działają?

Bum Bum Rurki to lekkie, różnokolorowe tuby, które po uderzeniu o siebie lub o inny przedmiot wydają różnorodne dźwięki. Posiadają nieskomplikowaną budowę oraz proste zasady, dzięki czemu sprawiają radość nie tylko starszym dzieciom, ale także przedszkolakom, które szybko zaczynają rozumieć ich działanie. Każdy kolor tuby oznacza inny dźwięk, dzięki czemu skorzystać z tego „instrumentu” mogą także osoby, które w ogóle nie znają poszczególnych nut. Każde dziecko może bawić się, grając solo, lub w zespole, co jest dodatkowym atutem podczas nauki pracy w grupie. W wielu krajach Bum Bum Rurki wykorzystywane są przez nauczycieli muzyki w szkołach, lub na kółkach zainteresowań. Istnieje wiele zestawów, które mogą zostać wybrane w zależności od zaawansowania dziecka. Tak więc można zdecydować się na zestaw sopranowy, chromatyczny czy diatoniczny, a także dokupić wiele pomocnych akcesoriów.

Dlaczego warto się na to zdecydować?

Człowiek uczy się przez całe życie, jednak to, co nabywa w najmłodszych latach, kształtuje go w wyjątkowo silny sposób. Bum Bum Rurki łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Pomagają dzieciom poznawać świat muzyki, rozwijają kreatywność oraz uczą pracy w grupie i interakcji z innymi, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. Ponadto taka zabawa to idealny wstęp do nauki gry na innych, trudniejszych instrumentach. Zakup Bum Bum Rurek jest więc świetnym pomysłem dla rodzica dziecka utalentowanego muzycznie, bo dzięki temu może rozpocząć naukę od najmłodszych lat życia i w związku z tym rozwijać zainteresowania. Taki zakup na pewno się opłaci i wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *