Folia ochronna na samochód – korzyści, cena

Wszyscy chcemy, aby nasze samochody były maksymalnie piękne i dopieszczone. Auto to przecież nasza wizytówka, to jak się prezentuje dużo o nas mówi. Jego wygląd powinien spełniać oczekiwania właściciela. Podbijające rynek motoryzacyjny folie ochronne mogą w tym pomóc. Dzięki ich aplikacji, samochód będzie lśnił przez wiele lat, a wszelkie najdrobniejsze rysy czy zanieczyszczenia znikną w ciągu kilku minut od pojawienia się. Jakie korzyści niesie folia ochronna, no i ile kosztuje?

Czym jest folia ochronna?

Folia PPF (Paint Protection Film) to bezbarwna, przezroczysta powłoka aplikowana na poszczególne części samochodu w celu skutecznej ochrony przed typowymi uszkodzeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i innymi niechcianymi problemami. Można zastosować ją zarówno na pojedyncze części auta, jak i na całość karoserii. Folia PPF wykonana jest z poliuretanu, a jej grubość wynosi około 160 mikronów. Dzięki przezroczystej barwie jest niewidoczna dla oka. Właściciele samochodów nie muszą obawiać się uszkodzenia swojej maszyny w trakcie aplikacji folii, ponieważ nakładana jest bez użycia ostrych narzędzi.

Jakie części samochodu można okleić?

Ogólnie rzecz biorąc, każda część samochodu może zostać oklejona. Jednak w większości przypadków oklejane są konkretne partie, które bywają najbardziej narażone na uszkodzenia. To najczęściej klamki, lusterka, przedni i tylny zderzak, reflektory lub krawędzie drzwi. Tak naprawdę, wszystko zależy od wizji i budżetu proponowanego przez właściciela. Można bez obaw okleić folią całe auto, umożliwiając sobie korzystanie z całkowitej ochrony samochodu.

Źródło: Promomoto.pl

Ochrona auta na wiele lat

Uszkodzenia takie jak zarysowania, otarcia, zabrudzenia, szkodliwe działanie środków chemicznych, czy skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych są nieważne, gdy auto posiada zaaplikowaną folię ochronną. Na przestrzeni lat jest to niezwykle istotne wsparcie. Można zapomnieć o wizytach u mechaników i lakierników w razie najmniejszej ryski. Za wyborem bezbarwnej folii ochronnej przemawia też fakt, że pozwala ona na zabezpieczenie nie tylko lakieru, ale również wielu innych elementów auta. Można nią pokryć także zderzaki i reflektory, a co więcej – wykończenie i wyposażenie wnętrza, łącznie z ekranami dotykowymi.

Samoregeneracja

Zdolność folii PPF do samoregeneracji jest jej największą zaletą. Słysząc to, można wręcz uznać, że folia ta posiada nadprzyrodzone moce. Zatem jeśli zostanie ona uszkodzona, wszystkie ubytki pod wpływem wysokiej temperatury same się wypełnią. W tym celu wystarczy wystawić auto na promienie słoneczne lub umyć je ciepłą wodą. Oznacza to, że folia ochronna w warunkach codziennej eksploatacji zapewnia samochodowi wprost dożywotnią ochronę.

Ile kosztuje folia ochronna na samochód?

Koszt takiej usługi zależy od miejsca i powierzchni części auta, która będzie oklejana. Na przykład krawędzie drzwi kosztują około 70 zł, klamki od 100 zł, tylny zderzak czy lusterka od 300 zł. Oklejenie przedniej części samochodu, czyli reflektorów, lusterek, zderzaka i maski wynosi mniej więcej od 4 tys. do 6 tys. zł, natomiast zabezpieczenie całej powierzchni auta to koszt w granicy około 12 tys. zł. Oklejenie karoserii samochodu folią w pierwszej chwili może wydać się dość drogą usługą, jednak ma to swoje odniesienie w tym, że folia ta będzie spełniać swoje zadanie przez kilka ładnych lat, dodatkowo podkreślając atuty wizualne auta i nadając mu blask, który sprawia, że samochód wygląda zawsze jak z salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *