Woda jonizowana pomocna w odkwaszaniu organizmu

Stres, przewlekłe zmęczenie, niewłaściwa, bogata w przetworzone produkty dieta, niektóre leki oraz siedzący tryb życia to czynniki sprzyjające zakwaszaniu ludzkiego organizmu. Efektem tego negatywnego zjawiska jest między innymi zwiększona zapadalność na wiele chorób, przyspieszenie procesów starzenia, a także gorsze samopoczucie na co dzień. Prostym rozwiązaniem problemu może być jednak regularne picie wody jonizowanej.

 

Woda jonizowana bardzo często nazywana jest także wodą alkaliczną, tzn. zasadową. Określenie to związane jest z charakteryzującym ją poziomem pH równym 10-11. Prawidłowy odczyn pH ludzkiej krwi wynosi nieco mniej, bo około 7,5. Niestety, warunki życia współczesnego człowieka sprzyjają obniżeniu tej wartości, co nie jest korzystne dla naszego zdrowia.

Zwykła kranówka ma odczyn na poziomie mniej więcej 6. To za mało, by zneutralizować nadmierne zakwaszenie. Dopiero woda alkaliczna przywraca naturalną równowagę kwasowo-zasadową całego ustroju. Jak dowiadujemy się od eksperta firmy Global Water, uzyskuje się ją na drodze elektrolizy zachodzącej w specjalnym urządzeniu zwanym jonizatorem.

 

Jonizacja

Przefiltrowana woda trafia w nim do wyposażonej w elektrody komory, gdzie poddawana jest działaniu niezbyt silnego prądu elektrycznego. Obecne w niej minerały, w zależności od charakterystycznego dla nich ładunku, przyciągane są do jednej z elektrod – dodatniej bądź ujemnej. Pozwala to uzyskać dwa rodzaje wody: kwaśną i właśnie alkaliczną. Pierwszy z nich można wykorzystać np. do mycia naczyń, ale też do przemywania skóry. Wodę alkaliczną (jonizowaną) należy zaś pić w celu poprawienia stanu naszego zdrowia.

 

Korzystny wpływ na zdrowie

Dobroczynne działanie takiej wody wynika zasadniczo z trzech powodów. Pierwszym z nich jest wspomniane wyżej odkwaszanie organizmu. Drugim jest efektywniejsze nawadnianie tkanek związane ze zmienioną w procesie jonizacji strukturą wody. Standardowo przybiera ona postać klastrów składających się z 10-12 cząsteczek. Klastry wody alkalicznej są o połowę mniejsze, łatwiej wnikają więc do komórek. Trzeci powód, dla którego warto pić wodę jonizowaną, to obecność w niej wolnych elektronów, które „wyłapują” znajdujące się w ciele wolne rodniki. Jako naturalny przeciwutleniacz woda alkaliczna pomaga więc w pozbyciu się z organizmu szkodliwych dla niego toksyn.

 

Ulga dla portfela i środowiska

Płynące z picia tej wody korzyści mają też inny, niekoniecznie zdrowotny wymiar. Wyposażeni w jonizator (dzbankowy, nalewowy, podłączony do kranu lub przypominający termos), nie musimy kupować już wody butelkowanej. Pozwala to nie tylko poczynić spore oszczędności w domowym budżecie, ale też ograniczyć liczbę znajdujących się w obiegu plastikowych butelek, a więc chronić przy okazji środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *