Zalety stosowania rysików do telefonów

Większość używanych obecnie telefonów to smartfony, które wyróżnia m.in. dotykowy ekran. Można z niego korzystać albo za pomocą palców, albo z użyciem specjalnie do tego zaprojektowanych rysików. Choć wciąż przeważa ta pierwsza opcja, coraz więcej osób dostrzega zalety stosowania rysików do telefonów. Poznaj je i sprawdź, czy to akcesorium będzie Ci przydatne.

 

Problemy z ekranami dotykowymi

W teorii telefony z ekranami dotykowymi są przystosowane do tego, aby obsługiwać je palcami u rąk. W praktyce jest to znacznie utrudnione zarówno od strony urządzenia, jak i użytkownika. Wystarczy, że zdecydujemy się na niewielki telefon, a już obsługiwanie go dłonią będzie wymagało nie lada zręczności. Należy wziąć pod uwagę także to, że mało kto ma „typową” dłoń – wiele osób ma duże dłonie, grubsze niż przeciętnie palce, nie wspominając o długich paznokciach u pań i rękawiczkach w zimowe dni. To wszystko będzie przeszkodą w komfortowym korzystaniu z telefonu.

Oczywiście, można obsługiwać telefon palcami – mówi ekspert ze sklepu Pancernik.eu Premium Accessories. – Rzadko kiedy będzie to jednak precyzyjne. Jeżeli ekran jest nieduży, a my często używamy go do pisania, rysik usprawni czynność i podniesie wygodę.

Dla kogo powstały rysiki do telefonów?

Rysiki do telefonów pojawiły się na rynku niemal jednocześnie z dotykowymi ekranami, bo szybko wyszły na jaw wszelkie ograniczenia z nimi związane, a rysik był doskonałą odpowiedzią na nowe potrzeby konsumentów.

 

W rysik powinny zaopatrzyć się osoby, które lubią małe smartfony. Komfortowe korzystanie z nich palcami jest niemal niemożliwe. Rysiki znacznie cieńsze niż nawet drobny palec radzą sobie nawet na ekranach o bardzo małej przekątnej i pozwalają w pełni korzystać z szybkości, jaką oferują smartfony.

 

Rysiki do ekranów docenią z całą pewnością osoby, które z różnych względów – nie tylko pogodowych – często chodzą w rękawiczkach. Jeżeli na co dzień twoja praca wymaga ochrony dłoni, rysik znacznie ułatwi ci życie! Korzystanie z telefonu nie będzie wiązało się z ciągłym ściąganiem i nakładaniem rękawic.

 

Rysik to nieodzowne akcesorium osób, które używają smartfona do tego, aby korzystać z programów graficznych, rysować lub pisać odręcznie przy użyciu programów konwertujących pismo. Kształt rysika dobrze naśladuje narzędzia pisarskie i malarskie.

 

Wreszcie rysik to nieodłączny towarzysz wielu telefonów wyposażonych w ekrany dotykowe w okresie zimowym, kiedy mróz zmusza nas do noszenia rękawiczek i obniża czułość urządzenia. W takich okolicznościach rysik pozwoli korzystać ze smartfona bez odmrażania rąk i z zachowaniem pełnej precyzji.

Jeden komentarz do “Zalety stosowania rysików do telefonów

  • Też myślę, że sterowanie palcami na telefonach jest niekiedy utrudnione. U mnie nie obyło się bez wymiany wyświetlacza Sg w moim samsungu. Nie mogłem cały czas pracować z rysikiem, a na palce nie reagował w pełni poprawnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *