5 sposobów na spędzenie wakacji

Z tęsknotą patrzysz w kalendarz i odliczasz dni do upragnionego urlopu letniego? Marzysz o wypoczynku pełnym relaksu, oderwaniu od codziennego życia? Chcesz, aby Twoje wakacje były wyjątkowe, jednak sen z powiek spędza Tobie całkowity brak pomysłów na zagospodarowanie tego czasu. Przestań się trapić! W Internecie znajdziesz tysiące inspiracji, a tu prezentujemy 5 z nich.

Pomysły na spędzenie wakacji – gdzie.

W pierwszej kolejności zastanów się, jakim budżetem wakacyjnym dysponujesz. To bardzo ważne, aby oszacować koszty i wybrać taki rodzaj wypoczynku, który nie nadwyręży stanu Twojej domowej kasy. Będziesz się mógł w pełni oddać relaksowi, nie zastanawiając się czy na pewno na wszystko wystarczy Tobie pieniędzy. Poniższe pomysły ułożone są w kolejności od najdroższych do najtańszych.

1. Wyjazd za granicę zorganizowany samodzielnie.

Myślisz, że to za trudne? Nic bardziej mylnego. Zacznij od zaplanowania miejsc, które chcesz zobaczyć. Skorzystaj ze znalezionych w Internecie informacji, poczytaj blogi podróżnicze lub wskazówki na Trip advisor. Następnie zaplanuj noclegi, korzystając z profesjonalnych portali np. Trivago, Booking, Airbnb. Taki wyjazd, to dobry wybór dla osób ceniących niezależność. Trzeba jednak poświęcić czas na szczegółowe opracowanie harmonogramu wyjazdu i organizację wszelkich detali. Koszty takiej formy wypoczynku będą zaczynały się od ok 2500 PLN.

2. Wyjazd do SPA.

Pełen relaks, harmonia, wypoczynek dla ciała i dla duszy, cisza, spokój oraz kompletne odstresowanie. Ofert tego rodzaju wyjazdów można szukać na portalach takich jak, Grupon czy Travelist. Koszty 7 dniowego pobytu zaczynają się od 1000 PLN, plus koszty zabiegów. Jeśli jednak czujesz, że musisz zadbać o swoje ciało i uwolnić się od stresu, jest to opcja idealna dla Ciebie.

3. Wyjazd za granicę z biurem podróży.

Zdecydowanie jest to możliwość, której zaplanowanie nie zajmie Tobie dużo czasu. Wejdź na stronę dowolnego biura podróży i za pomocą filtrów wyszukaj opcje, które interesują Ciebie najbardziej. Za organizację wyjazdu odpowiada biuro podróży, od którego otrzymasz wszelkie informacje. Na miejscu możesz skorzystać z opcji wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych). Koszty ofert na wyjazdy trwające 8 dni, w wariancie all inclusive, zaczynają się od 1100 PLN, jeśli są to oferty first lub last minute. Warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z opiniami na temat wybranego biura lub hotelu, aby zaoszczędzić sobie rozczarowań i niepotrzebnego stresu.

4. Wyjazd w Polsce.

Nasz kraj intensywnie rozwija się turystycznie, a przyroda ma wiele do zaoferowania. Wybierz tylko region, który chcesz odwiedzić morze, góry a może mazury? Następnie zarezerwuj nocleg, korzystając z ofert na wymienionych już portalach lub na portalu Noclegowo, który pokazuje oferty lokalne. Koszty noclegu znajdziesz już za 50 PLN za noc. Jeśli chcesz jeszcze obniżyć cenę możesz skorzystać z propozycji pól kempingowych i wybrać się na wyjazd pod namiot.

Poznaj także:

5. Atrakcje lokalne.

Dotychczasowe wydatki nie umożliwiły Tobie zgromadzenia funduszu wakacyjnego? Nie martw się! Nawet nie wyjeżdżając możesz świetnie spędzić czas i doskonale się bawić. Wyjdź na rower, szukając nowych, ciekawych tras. Sprawdź jakie są muzea w Twoim mieście i wybierz się do kilku z nich. Poczytaj o lokalnych atrakcjach i zaplanuj cały dzień sprawdzając, która jest najlepsza. Wejdź na stronę City adventure lub gryturystyczne. pl i zobacz jakie gry miejskie możesz zrealizować w swojej okolicy. Może Cię zaskoczyć ile tajemnic kryje Twoje miasto. Zaproponuj znajomym wspólny wypad na kajaki. Upoluj tanią ofertę restauracyjną na portalu Grupon.

Jedno jest pewne, spędź czas w taki sposób, jaki najbardziej Tobie odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *