Zakopane atrakcje

Jest stolicą Podhala, zimową stolica Polski oraz świetnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki w Tatry. Zakopane to ważny kurort, na terenie którego czeka na gości i świetnie rozwinięta baza noclegowa, i liczne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Zakopane – stolicą Podhala

Zakopane kusi ciekawą architekturą oraz tak ważną ciekawostką, jaką są Krupówki. To główny deptak tego miasta, przy którym nie brak zarówno ciekawych budowli, regionalnych knajpek, jak i sklepików z góralskimi wyrobami. Zakopane to również liczne wystawy oraz muzealne ekspozycje. W gronie tych najciekawszych znajduje się Muzeum Tatrzańskie, które skupiło się na upowszechnianiu wiedzy na temat Tatr oraz ich przyrody. Nie lada gratką będzie tez wizyta w Muzeum Stylu Zakopiańskiego – miejscu, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tatrzańskiej architektury oraz domów, które wznosił Stanisław Witkiewicz. Drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej oraz zabytkowy cmentarz, na którym spoczywają osoby wyjątkowo zasłużone dla Zakopanego – oto kolejne atrakcje, którym koniecznie trzeba się tu uważniej przyjrzeć. Zakopane może się też pochwalić Atmą – domem Karola Szymanowskiego, oraz Opolanką – miejscem, w którym często gościł Kornel Makuszyński.

Dla aktywnych Zakopane to przede wszystkim Nosal, będący miejscem atrakcyjnymi dla piechurów, i dla miłośników sportów zimowych. To malownicza Gubałówka, z której można podziwiać panoramę Tatr, oraz Giewont, którego majestatyczną sylwetkę doskonale widać z Zakopanego. W stolicy polskiego Podhala można też skorzystać z takiej atrakcji, jaką jest nowoczesny park wodny, można tu również pospacerować w cieniu Wielkiej Krokwi – najsłynniejszej w Polsce skoczni narciarskiej, znanej jako miejsce organizacji wielu zawodów o międzynarodowym charakterze.

Noclegi zakopane – https://nocleg24h.pl/p-malopolskie/zakopane

Wolne pokoje, noclegi w Zakopanem

Wbrew pozorom znalezienie wolnego pokoju w Zakopanem latem nawet w szczycie sezonu nie jest trudne. Trudne jest znalezienie odpowiedniej liczby miejsc noclegowych dla większej grupy. Jeżeli jadą dwie czy trzy osoby, to z reguły nie mają problemów, a na pewno nie będzie miała problemów para, po dla dwóch osób zawsze można znaleźć nocleg. Kwatery w górach w sezonie są tanie, a poza sezonem ceny jeszcze bardziej spadają.

 

Szukasz noclegu w Zakopanym? Zapraszamy na stronę http://www.noclegi24h.pl/miasto_Zakopane.php – miejsca na nocowanie.

 

W wolnych pokojach jest cała infrastruktura potrzebna do tego, by spokojnie mieszkać tam przez kilka dni. Pokoje mają telewizory, wygodne łóżka, łazienki, internet, często też przestrzeń przed budynkiem, gdzie można sobie na przykład zrobić grilla albo zwyczajnie posiedzieć z kubkiem herbaty i podziwiać widoki. Z pewnością nie zdziwi fakt, że kwatery w górach są oczywiście też specyficzne, jeżeli chodzi o wystrój. Górale inwestują w projekty swoich nieruchomości, aby były one atrakcyjne dla turystów i domy są strzeliste, ale to akurat jest wymóg specyficznego klimatu, a dodatkowo też są zaaranżowane w środku w drewnie, co jeszcze bardziej poprawia klimat i powoduje, że czas spędzony w takim miejscu jest naprawdę przyjemny.

Kwatery w Zakopanem na noclegi mogą być jednoosobowe, dwuosobowe bądź też przeznaczone dla kilku osób, wtedy mówimy o pokojach na przykład dla grup wycieczkowych. Mogą mieć też różne standard, od naprawdę wysokiego z dużą przestrzenią i świetnym wyposażeniem, po niski, przeznaczony dla tej grupy ludzi, która ma niewielkie dochody, ale i tak chcę spędzić wakacje i nie przejmuje się nieco niższym standardem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *