Co czytać? Szukasz ciekawej książki?

Co czytać? To pytanie najczęściej zadawane przez czytelników. Ilość dostępnych lektur jest imponująca, ale w nadmiarze łatwo się pogubić. Jeżeli szukasz ciekawej książki, powinieneś poznać te propozycje.

Choć stan czytelnictwa w Polsce nie ma się najlepiej, na rynku księgarskim bezustannie pojawiają się nowe lektury. Każdego miesiąca książkowy róg obfitości poszerza się o kolejne pozycje. Niestety, wszystkich nigdy nie zdołamy zgłębić. Co warto przeczytać? To pytanie, które warto sobie zadać, jeżeli nie chcemy, by umknęły nam najciekawsze tytuły. Niektóre książki zasługują bowiem na szczególną uwagę. Możemy być pewni, że sięgając po nie, zostaniemy pozytywnie zaskoczeni.

Szukasz ciekawej książki? Zajrzyj do nas?

Co czytać? Jeżeli szukasz ciekawe książki, powinieneś poznać polecane propozycje. Dzięki nim przeżyjesz ekscytujące chwile, poszerzysz swoją wiedzę o nowe fakty oraz zostaniesz oczarowany literacką fikcją. Są to wyselekcjonowane tytuły, które warto poznać bliżej. Oczywiście chcąc znaleźć pośród nich tą, która najbardziej nas zainteresuje, nie powinniśmy zapominać o swoich indywidualnych, czytelniczych upodobaniach. Zróżnicowanie gatunkowe to przecież gwarancja czytelniczego zadowolenia.

Sprawdźmy, co czytać? Poznajmy najciekawsze książki. Przekonajmy się, które pozycje mają szansę stać się bestsellerami. Tylko od nas zależy, po którą zechcemy sięgnąć w pierwszej kolejności. Pewni możemy być jednego. Każda z wymienionych lektur jest na swój sposób wyjątkowa.

„Lucyfera” to książka, jakiej jeszcze nie było. Ten psychologiczno-religijny thriller ma szansę stać się bestsellerem, ponieważ opisuje historię bardziej intrygującą od tej, którą Dan Brown ukazał w„Kodzie Leonarda da Vinci”. Na łamach powieści zaprezentowano kilka sensacyjnych, nigdy wcześniej niestawianych hipotez. Było to możliwe, ponieważ autorzy zgłębili szereg mniej i bardziej znanych faktów historycznych. Tocząca się współcześnie akcja pozwoli nam wyruszyć na tereny francuskiej Prowansji. Wybędziemy tam wraz z główną bohaterką. Jest ona znaną polską aktorką, która nie spodziewa się, że praca nad filmem u boku francuskiego reżysera pozwoli jej zdobyć informacje, których nie zamierzała poszukiwać. Po serii tajemniczych zdarzeń zapragnie przekonać się, dokąd doprowadzą ją odkrywane wraz z nowo poznanymi ludźmi poszlaki. Tym sposobem wejdzie w posiadanie wiedzy na temat prawdziwej historii chrześcijaństwa oraz największych sekretów Watykanu. Po lekturze tej książki głęboko rozważymy wiele kwestii, które do tej pory uznawaliśmy za pewnik.

Co czytać? Na to pytanie próbują odpowiedzieć również fani literatury faktu. Oczekują oni lektur ujawniających sekrety przeszłości oraz książek, które w nowym świetle ukazują znaną już tematykę. Zawsze są przecież szczegóły, które warto zgłębić.

„Urodzinowy prezent dla Hitlera” to książka opisująca jedną z największych sensacji II wojny światowej – operację „Whiskey”. Najpewniej, gdyby cała akcja zakończyła się powodzeniem, historia świata wyglądałaby inaczej. Lektura zapozna nas z materiałami dowodowymi, na podstawie których łatwo dojść do wniosku, że na mocy planu przygotowanego przez Józefa Stalina współpracującego z Winstonem Churchillem, Hitler miał otrzymać śmiercionośny prezent. Wspomniany podarek miał dotrzeć do adresata na pokładzie brytyjskiego bombowca, Halifaxa pilotowanego przez pilota 38. Dywizjonu RAF – kapitana Ryszarda Zygmuntowicza. Nie wiedzieć jednak czemu, samolot, który według oficjalnie podawanej wersji wzbił się w powietrze 20 kwietnia 1942 roku, by lecieć do Czechosłowacji, rozbił się na pograniczu niemiecko-austriackim. Po dziś dzień nie wyjaśniono, jak doszło do katastrofy. Brytyjskie i rosyjskie archiwa pozostają utajnione. Obie strony z pewnością nie bez przyczyny milczą. Autor, Piotr Jan Nasiołkowski na podstawie wieloletnich badań historycznych stara się wyjaśnić, jaki był prawdziwy cel operacji „Whiskey”. Przybliżona zostaje również postać Kapitana Ryszarda Zygmuntowicza. Pozycja została wzbogacona archiwalnymi fotografiami.

Polecana literatura faktu to również „Niewolnicy III Rzeszy z literą P. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945”. Wiele z treści, które poznamy w trakcie lektury, pierwszy  raz doczekało się publikacji. W książce poruszono najtrudniejsze tematy. Przyjdzie nam pochylić się nad losem osób, które ginęły w obozach koncentracyjnych i masowych mordach. Zrozumiemy, jak wyglądała codzienność w przymusowych obozach pracy. Trudno będzie nam zrozumieć, dlaczego tak wiele ofiar, które przeżyły to piekło, nigdy nie doczekało się zadośćuczynienia. Publikacja ma na celu uświadomienie przyszłych pokoleń. Pamięć musi być przestrogą,  która nie dopuści do powtórzenia podobnej tragedii. Książka jest także próbą rozliczenia się z przeszłością. Należy podkreślić, że wykorzystane na potrzeby książki zapiski archiwalne poszerzono o wyznania świadków. Historie osób, którym udało się przeżyć drugą wojnę światową, nie pozwalają przyjść obok tej publikacji obojętnie.

Co czytać? To kwestia, nad którą najczęściej zastanawiają się czytelnicy, więc autorzy dokładają wszelkich starań, by zaspokoić ich czytelniczy apetyt. Właśnie dlatego fani literacki fikcji mogą liczyć na ciekawe, emocjonujące książki.

„Porwana przez Jokera” to mocny thriller. Motywem przewodnim zdaje się syndrom sztokholmski, któremu ulegnie główna bohaterka. Jest nią, zaledwie 18-letnia Cara, która zostanie porwana przez najniebezpieczniejszego przestępcę na świecie. Mężczyzna posługuje się pseudonimem Joker i nie zamierza okazywać jej litości. Dziewczyna nie może liczyć, że ktokolwiek spróbuje ją odbić. Wszyscy uznali przecież, że zginęła w wypadku samochodowym. Joker uwięzi ją w swojej posiadłości. Od tego momentu życie Cary dramatycznie się zmieni. Teraz przyjdzie jaj zrozumieć, czym jest prawdziwy lęk i cierpienie. Po czasie, między Jokerem, a Carą zacznie nawiązywać się specyficzna relacja. Mężczyzna, co jakiś czas, zwykł bowiem spełniać jej marzenia. Czy ostatecznie połączy ich namiętne, ale toksyczne uczucie?

„Sprawcy i ofiary. Pokłosie „Fatalnego turnusu” to długo wyczekiwana kontynuacja powieści wspomnianej w tytule. „Fatalny turnus” opisał nieszczęśliwe wakacje Katarzyny i jej męża. Skłócona para postanowiła wypocząć nad morzem. To tam poznali sympatycznych młodych ludzi, z którymi przyszło im spędzać czas. Urokliwy klimat szybko przerwała jednak tragedia. Katarzyna została dotkliwie pobita na plaży i w wyniku napaści nieprzytomna została przewieziona do szpitala. W niedługim czasie po zdarzeniu dwóch wczasowiczów straciło życie, a milicji nie udało się schwytać sprawców. Nadszedł czas, by sprawa zaczęła się wyjaśniać. Katarzyna od dłuższego czasu popada w paranoję. Bezustannie zastanawia się, czy mogła czymkolwiek sprowokować swojego napastnika. Jej mąż nie będzie w stanie znieść tej sytuacji, więc Katarzyna zostanie sama. To niezbyt bezpieczna sytuacja, bo za moment odwiedził ją mężczyzna, w którym rozpozna swojego oprawcę.

Co czytać? To pytanie, które zadają sobie także czytelnicy poszukujący intrygujących, przenoszących w fantastyczną przestrzeń książek. W wyimaginowanym świecie najłatwiej bowiem zapomnieć o codziennych problemach.

„Tańcz ze mną tango” to powieść spajająca w fascynującą całość wątki obyczajowe i fantastyczne. Głównego bohatera, który jest pisarzem, odwiedzi tajemniczy mężczyzna. Poprosi on o spisanie nieprawdopodobnej historię jego życia. W trakcie lektury będziemy mieli okazję ją poznać. Będzie to opowieść niecodzienna. Okaże się bowiem, że mężczyzna miał szansę podróżować w czasie. Nie miejmy jednak złudzeń, że jest to kolejna, typowa opowieść o tej tematyce. Książka przede wszystkim ma skłonić czytelników do refleksji. Zachęcić do próby odpowiedzenia na istotne pytanie. Czy aby na pewno cofając się w przeszłość, bylibyśmy w stanie cokolwiek zmienić na lepsze?

Jeżeli szukasz ciekawej książki, to znajdziesz ją pośród wymienionych pozycji. Wystarczy wybrać choć jedną, by móc dostarczyć sobie najwyższej jakości czytelniczej rozrywki. Z całą pewnością zaprezentowane książki udzieliły odpowiedzi na pytanie – Co czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *