O czym pamiętać wyposażając sypialnię

Kiedy już zbudujemy dom, to zazwyczaj jesteśmy albo kompletnie zmęczeni przebytym procesem inwestycyjnym, albo lekko podminowani skalą kosztów, jakie zmuszeni byliśmy wydać (lub, co gorsza – na jaką skalę wartości musieliśmy się, kosztem przyszłych lat, zadłużyć… co wcale nie jest tak rzadkie, na jakie wygląda) aby osiągnąć stan deweloperski.

W tym momencie zaczyna się zaś nowa „walka”, mianowicie próba odpowiedniego wyposażenia tak zbudowanego domu czy kupionego mieszkania. A jako, że człowiek musi gdzieś spać, wypada zacząć od sypialni, przedstawiając pokrótce kilka naprawdę elementarnych rzeczy do zakupu, aby ten pokój rzeczywiście można było nazwać przyjemną, przemyślaną i funkcjonalną sypialnią. Na początku warto wszakże wspomnieć, że omawiając poszczególne elementy sypialni, wykorzystamy propozycje sugerowane przez posiadający rozbudowaną w tym względzie ofertę sklep Bonami. Miłej lektury!

Zacznijmy, rzecz jasna, od łóżka. Tutaj zdecydowanie nie ma na czym oszczędzać. Tak to już jest – i przekonało się o tym dosadnie wielu z nas – że o ile krzesło w kuchni, sztućce, czy nawet komputer lub biurko wymieniamy stosunkowo często, o tyle raz kupione łóżko ma to do siebie, że zostaje z nami naprawdę na lata. Są oczywiście zarówno łóżka jednoosobowe jak i łóżka dwuosobowe i to od konkretnej sytuacji życiowej i rodzinnej zależy, na jakie się zdecydujemy – grunt to wybór sprzętu solidnego, który będzie mógł służyć nam, jak zostało to wyżej opisane, latami.

Kiedy w naszej sypialni zagości już odpowiednie łóżko, to bez wątpienia pora dobrać – pasujące pod względem wizualnym oraz materiałowym i rozmiaru meble do sypialni. Nie jest to proste zadanie, ponieważ zawsze musimy niejako wyważyć dwa podstawowe aspekty, jakimi są praktyczność oraz organizacja przestrzeni. Praktyczność przemawia za tym, aby mebli było jak najwięcej, tak, abyśmy bez większego trudu mogli pomieścić w nich wszystkie ubrania, ręczniki, a nawet część dziecięcych gier i zabawek. Z kolei szkoła skłaniająca się ku organizacji przestrzeni uczy, że lepiej ograniczyć ilość samych mebli, gdyż pokój nimi wypełniony wygląda na bardzo mały i niezbyt przyjazny. Jest to temat z którym musi się osobiście zmierzyć każdy projektujący i wyposażający sypialnię…

Na końcu, niejako odrębnie od ogólnych rozważań na temat sypialnianych mebli, postanowiliśmy poruszyć temat szczególnego rodzaju sprzętu, jakimi są komody. Zdecydowaliśmy się na ten ruch dlatego, że komoda spełnia daleko ważniejszą funkcję niż byle mebel do sypialni taki jak szafa czy szuflada i sprawdza się również jako powierzchnia płaska do dobrej lokalizacji budzika, książek, magazynów czy wszelkiego rodzaju sprzętów elektronicznych. Tym samym, nawet jeżeli stosunkowo droga, to porządna komoda jest sprzętem typu „must-have” w odpowiednio urządzonej sypialni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *