Jak wygrać z kolejkami do lekarzy?

O tym, jak ważna jest wczesna diagnostyka różnego rodzaju schorzeń, nikogo nie trzeba przekonywać. Dzięki regularnym badaniom kontrolnym i szybkiej reakcji lekarza rodzinnego oraz lekarzy specjalistów można powstrzymać chorobę w zalążku i zwiększyć szanse na całkowite wyleczenie pacjenta. Problemem są jednak wydłużone kolejki do lekarzy, którzy mogliby zdiagnozować chorego i skierować go na właściwe badania. Co zrobić, aby były one mniejsze?

Realia polskiej publicznej służby zdrowia

Od lat wiadomo jest, że polska służba zdrowia jest w nie najlepszej kondycji. Nadal na wizytę u wielu specjalistów trzeba czekać całymi miesiącami, m.in. do endokrynologa czy kardiologa dziecięcego. Realia publicznych szpitali i przychodni odbiegają od ideału i sprawiają, że pacjentów frustruje ciągłe oczekiwanie w kolejkach na zaplanowaną wizytę. Oprócz tego, że chorzy muszą zapisywać się nawet z rocznym wyprzedzeniem do specjalistów w ramach NFZ, to jeszcze w dniu wizyty często tracą po kilka godzin na dalsze czekanie przed drzwiami gabinetu. System jest niewydolny, przez co okres oczekiwania do lekarza waha się od kilku dni w przypadku najbardziej powszechnych specjalizacji, do nawet kilku lat. Renomowane kliniki mają pełne obłożenie, dlatego do neurologa, alergologa, psychiatry dziecięcego czy endokrynologa trzeba czekać najdłużej. Brakuje lekarzy, a przybywa chorych.

Mówi się nawet, że lecząc się w polskich publicznych szpitalach i przychodniach, trzeba mieć na to zdrowie. To paradoks, który trudno wyjaśnić i rozwiązać, ale istnieją na to sposoby. Wśród nich zapewnienie sobie i swojej rodzinie dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej.

Remedium na problemy pacjentów

Pacjenci mogą samodzielnie zapewnić sobie szybki dostęp do lekarzy różnych specjalizacji dzięki wykupieniu indywidualnego lub rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego np. w SIGNAL IDUNA Polska. Firma ubezpieczeniowa współpracuje z Centrami Medycznymi Polmed i ma dla klientów specjalne pakiety, dzięki którym mamy gwarancję dostępu do lekarzy w krótkim czasie. Między innymi takie korzyści klienci uzyskują z tytułu wykupienia produktu Pełnia Zdrowia Start+. To pakiet indywidualny lub rodzinny, pozwalający na konsultacje u doświadczonych lekarzy specjalistów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *