Bramy garażowe – który z 3 rodzajów warto wybrać?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo domowników i ich dobytku, ale również wygodę użytkowania garażu i efekt estetyczny. Metody montażu bram garażowych różnią się między sobą, dlatego rodzaj wybranej bramy powinien być dopasowany do warunków technicznych i przestrzennych domu.

1.     Na co zwrócić uwagę wybierając bramy garażowe?

2.     Bramy segmentowe, rolowane czy uchylne – które wybrać?

 

Wybierając bramy garażów trzeba zwrócić uwagę na ich parametry techniczne – budowę oraz sposób otwierania. Dużym powodzeniem cieszą się bramy automatyczne, ale nie wszędzie mogą być zamontowane. Producenci coraz częściej oferują jednak nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wybór odpowiedniej bramy jest coraz łatwiejszy, a użytkowanie wygodniejsze i bardziej komfortowe.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając bramy garażowe?

Obecnie coraz większa grupa inwestorów przestaje zwracać uwagę na cenę bramy garażowej, a większą wagę przykłada do jej funkcjonalności, trwałości, wyglądu i zastosowanych rozwiązań, które mają wpływ na zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ostatnia cecha jest szczególnie ważna w przypadku garażów usytuowanych w bryle budynku – szczelność bramy i jej ocieplenie mają duży wpływ na zatrzymywanie ciepła wewnątrz. Dobrze dobrane bramy garażowe co miesiąc obniżają koszty eksploatacyjne.

 

Bramy garażów są doskonale widoczne, szczególnie w domach, w których garaż jest wysunięty z bryły budynku. Duże znaczenie ma więc także estetyka bramy, jej dopasowanie do wykończenia elewacji i terenu wokół domu.

 

Ostatnim czynnikiem jest utrzymanie bramy w należytym stanie technicznym. Poszczególne podzespoły, np. napędy do bram garażowych, wymagają okresowych przeglądów, które zapewniają niezakłócone działanie całej instalacji oraz bezpieczeństwo jej użytkowania. Inwestorzy wybierają więc bramy garażowe od renomowanych producentów, takich jak http://hormann.pl/, którzy oprócz sprzedaży i montażu bram, zapewniają również ich serwis.

Bramy segmentowe, rolowane czy uchylne – które wybrać?

Wśród wielu rodzajów bram garażowych, najbardziej popularne są bramy segmentowe i uchylne. W ostatnich latach popularność zyskują jednak także bramy automatyczne rolowane. Każda z nich może być użyta w innym rodzaju garażu:

  • bramy uchylne wymagają miejsca na podjeździe, ponieważ przy otwieraniu wysuwają się przed garaż,
  • bramy segmentowe boczne i górne wymagają więcej miejsca wewnątrz garażu, ponieważ brama podczas otwierania chowa się pod sufitem lub ścianą,
  • bramy rolowane – zajmują najmniej miejsca, a ich działanie jest podobne do działania rolet okiennych. Idealnie nadają się do małych garażów i tych, które wychodzą bezpośrednio na ulicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *