Jaki sprzęt będzie wymagany przy rehabilitacji?

Sprzęt rehabilitacyjny to pewien element, bez którego funkcjonowanie osoby przewlekle chorej jest co najmniej utrudnione, a zazwyczaj jest niemożliwe. Mówiąc o niezbędnym sprzęcie, można wskazywać na bardzo różne elementy uzależnione od stopnia i rodzaju schorzenia.

Sprzęt rehabilitacyjny można pozyskiwać na dwa różne sposoby. Jednym z nich jest opcja jego zakupu (z możliwością dofinansowania ze środków NFZ, PFRON, inne) lub też opcja jego wypożyczenia na określony, niezbędny okres.

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego jest opłacalny w sytuacji, w której rokowania względem osoby chorej nie są dobre. Tym samym perspektywa korzystania z niego jest długofalowa. Zazwyczaj mowa jest nawet o kilku latach użytkowania danego sprzętu. Zakup zasadniczo jest dofinansowany ze środków NFZ w określonej w stosownym rozporządzeniu kwocie. Oczywiście z tej opcji warto skorzystać, ponieważ zakup profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego jest zasadniczo związany ze sporymi kosztami. Aby móc owo dofinansowanie uzyskać, należy najpierw postarać się o skierowanie wystawione przez lekarza specjalistę. Skierowanie to należy potwierdzić w stosownym oddziale NFZ, a następnie można dokonać zakupu wymaganego sprzętu z dedykowaną danej osobie zniżką. Jest to opcja, z której korzysta wielu, aczkolwiek nie jedyna.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Obecnie można mówić o bardzo dużym zainteresowaniu ofertami wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. W tym względzie ważna jest nie tylko cena za udostępnienie danego elementu, ale jednocześnie także profesjonalizm obsługi, jakość owego sprzętu oraz ogólne warunki stawiane przez dany podmiot. Rozwój sektora powoduje, że pacjenci dostrzegają korzyści płynące z możliwości korzystania z profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego we własnym domu. Dla wielu osób jest to jedyna możliwość na skuteczną rehabilitację oraz poprawę jakości życia codziennego. Istotnym elementem jednakże jest korzystanie z usług tych sprawdzonych i najlepszych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, jakie funkcjonują na rynku. Mówiąc o profesjonalizmie wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, nie sposób nie wskazać na Visamed, na jeden z czołowych podmiotów w branży.

Oferta Visamed

Oferta Visamed jest kompleksowa i zawiera najnowocześniejszy, sprawdzony, atestowany sprzęt rehabilitacyjny. Są to między innymi:

  • profesjonalne łóżka rehabilitacyjne w różnych rozmiarach,
  • wózki inwalidzkie zwykłe, sportowe, dziecięce, elektryczne,
  • chodziki, ambony składane, ambony do chodzenia,
  • kule łokciowe,
  • koncentratory tlenu,
  • materace z kompresorem,
  • stoliki przyłóżkowe, wyciągniki

Poznaj – Skutery elektryczne inwalidzkie

Wypożyczalnia nie tylko gwarantuje dostawę, montaż, instruktaż użytkowania i serwis sprzętu, ale jednocześnie też gwarantuje najwyższą jakość, niezawodność oraz bardzo korzystne ceny. Dlatego też firma rozwija się, zyskuje renomę i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Ta firma to jednakże solidność w każdym calu.

Rynek sprzętu rehabilitacyjnego staje się coraz doskonalszy, co ma przełożenie na coraz doskonalsze możliwości w zakresie rehabilitacji. Niemniej jednak nie każdy dostępny w sklepach medycznych i wypożyczalniach sprzęt do rehabilitacji, będzie spełniał pokładane w nim nadzieje. Tym bardziej w tym względzie bardzo istotne staje się zdanie się na profesjonalistów. Dzięki temu można będzie zachować tę pewność, że wypożyczony lub zakupiony sprzęt przyniesie wymierne rezultaty w rehabilitacji, przyniesie efekty w postaci skutecznej rehabilitacji. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów nasilowni.wroclaw.pl, treningbrzucha.wroclaw.pl oraz 6weidera.wroclaw.pl.

&nbsp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *