Rozwój osobisty poprzez masaż? To możliwe!

Masaż działa na ciało leczniczo bądź relaksująco, podczas gdy rozwój osobisty kojarzony jest głównie z rozwojem osobowości i kształtowania charakteru. W rzeczywistości te dwie rzeczy wcale nie są sobie obce, a to za sprawą nurtu body work, który spopularyzowany został w latach 80 XX wieku. Opiera się on nie tyle na pracy z ciałem, co poprzez ciało, dzięki czemu zadowalające efekty pacjent osiąga nie tylko w sferze fizycznej, ale i psychicznej.

Nurt body work

Body work to pojęcie bardzo szerokie. Odnosi się wszelkich zabiegów, które polegają na pracy z ciałem. Poza masażem zabiegi te obejmują pracę z oddechem, aktywność fizyczną, przestrzeganie zaleceń prozdrowotnych. Body work może być stosowany zarówno w terapii mającej na celu poprawę jakości życia, jaki i zdrowia psychicznego i fizycznego. Jest to również dobra metoda profilaktyczna dla osób, które chcą lepiej poznać swoje ciało, a także związane z nim stany emocjonalne. Nieodłącznym elementem terapii jest integracyjny masaż body work, który może być wykonany kompleksowo bądź ograniczony tylko do wybranej partii ciała, z którą pacjent ma najwięcej problemów. Masaż, w zależności od zastosowanych technik, ma być dla pacjenta formą relaksacji biernej bądź wyleczyć go z niepożądanych efektów negatywnych emocji, takich jak bóle, przykurcze czy nadwrażliwość. Masażyści podkreślają, że sam masaż leczniczy nie służy rozwiązywaniu problemów na tle emocjonalnym, a likwidacji bólu pochodzenia napięciowego.

Dla kogo jest masaż body work?

Pacjentem w gabinecie masażu może zostać każdy, kto cierpi na różnego rodzaju bóle, skurcze, napięcia. Jest to również doskonała propozycja dla osób, które chcą być bardziej świadome własnego ciała. Pacjent po masażu lepiej odczuwa dotyk, napięcie, subiektywne relacje. Dodatkowo potrafi rozpoznać i odróżnić od siebie reakcje spowodowane wypadkami, przemęczeniem, urazami mechanicznymi czy przepracowaniem i te, które są wynikiem nierozładowanego stresu bądź stanów emocjonalnych. Pacjenci nabierają większej świadomości funkcjonowania własnego ciała już po pierwszych sesjach, jednak masaż powinien być powtarzany regularnie w celu utrzymania efektów.

Tylko u profesjonalisty

Masaż body work powinien być wykonywany przez masażystę, który posiada do tego odpowiednie przygotowanie. Jedynie w takim przypadku pacjenci mogą być pewnie, że osiągną spodziewane efekty. Poszukując specjalisty w tym zakresie warto udać się do Gabinetu Masażu Leczymy Łaziska. Gabinet posiada w ofercie usługę masażu wykonywanego metodą body work, ale także inne usługi z zakresu masażu, fizjoterapii i fizykoterapii. Terapia jest dobierana indywidualnie do pacjenta, a dzięki współpracy specjalistów może być on pewien, że wszelkie jego problemy ruchowe zostaną rozwiązane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *