Hostele – porady jak wybrać najlepszy

Hostele to atmosfera.

To połączenie udogodnień, personelu, atrakcji i ludzi sprawia, że ​​to miejsce jest najlepszym hostelem. Nie zawsze możesz przewidzieć ludzi, ale możesz przynajmniej zwiększyć swoje szanse na wylądowanie w hostelu, którego nigdy nie będziesz chciał opuścić.
Próbując wybrać dobry hostel, skorzystaj z porad na temat tego, co należy wziąć pod uwagę.

Hostele to coś więcej niż fizyczne miejsce.

1. Tańsze nie zawsze jest lepsze
Tani podróżnicy mają naturalną skłonność do kupowania najtańszych rzeczy w okolicy. Nie próbuj jednak skąpić paru złotych tylko po to, aby zaoszczędzić. Super tanie hostele są często nieczyste, łóżka niewygodne, prysznice brudne, a poduszki cieńsze niż supermodelka. Zapłać dodatkowo parę złotych za ładniejsze i czystsze miejsca. Twoje ciało będzie ci wdzięczne, a nocleg udany.

 

Poznaj ciekawe hostele – https://nocleg24h.pl/c-hostel

2. Zjedz śniadanie
Jedną z rzeczy, których nienawidzę w hostingu w Europie, jest to, że śniadanie to często tosty, jajka i kawa. I zaczyna się o 7 rano (i kończy też wcześnie)! Nie jestem pewien, kim są podróżni, których znają, ale nigdy nie wiedziałem, żeby obudzili się tak wcześnie, nawet na dobre śniadanie.
Poszukaj miejsca z przyzwoitym śniadaniem (tj. więcej niż tosty i jajecznica) lub przynajmniej takiego, które zaczyna się i kończy, gdy ludzie nie śpią (śniadania, które zaczynają się około 8 rano i nie kończą się wcześnie, śniadania o 7 czy 6 rano to chyba za wcześnie). Śniadanie to także świetny sposób na załadowanie przekąsek do końca dnia, a tym samym zmniejszenie budżetu na jedzenie.
To nie jest reguła, która łamie układ, ale ważne jest, abyś w hostelu mógł zjeść śniadanie, jeśli ma na to miejsce w kuchni.

3. Uzyskaj późne wymeldowanie
Nigdy nie zatrzymuj się w hostelu z godzina wymeldowania o 9 – 10 rano. Hostele powinny mieć ustaloną godzinę opuszczenia obiektu na 11:00, a te naprawdę dobre pozwalają na wymeldowanie w południe. Sen jest cenny w podróży, ponieważ go brakuje. Obiekty z późnymi godzinami wymeldowania rozumieją to i często są lepiej odbierane. Z hostelem jest coś nie tak jeśli oczekują spakowanie się tak wcześnie rano.
Najlepsze są hostele z elastycznymi odprawami. Wielu nie pozwala się zameldować przed 2 po południu, ale te, które mówią „OK, łóżko jest gotowe. Wejdź teraz! ” są super (aby więcej hosteli to robiło.)

Najlepsze hostele w Poznaniu – https://nocleg24h.pl/blog/15-najlepsze-hostele-w-poznaniu

4. Natryski przyciskowe
Mówimy „nie” prysznicom z przyciskami. Są denerwujące i często nie mają ciśnienia wody. Woda wyłącza się w połowie prysznica i jest to trochę kłopotliwe.
Człowieku, prysznic z przyciskiem jest denerwujący!

5. Sejfy
W dzisiejszych czasach sejfy powinny być standardowe. Nigdy nie powinieneś płacić dodatkowo za bezpieczeństwo. Wielu ​​podróżuję z drogą elektroniką. Jeśli nie masz pewności co do sytuacji odnośnie sejfu, przejrzyj recenzje hostelu, aby zobaczyć, co mówią ludzie. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować!

6. Darmowy internet
Zdziwiłbyś się, że istnieje wiele hosteli na świecie, które nadal pobierają opłaty za Internet. Podczas gdy Internet nie jest koniecznością dla wszystkich podróżników, hostel z bezpłatnym Wi-Fi jest zawsze plusem. Unikamy jednak korzystania z bezpłatnych terminali komputerowych, ponieważ nigdy nie możesz być pewien, czy na komputerze jest złośliwe oprogramowanie lub szkodliwe oprogramowanie szpiegujące.
Ponadto, jeśli łączysz się z bezpłatnym Wi-Fi za pomocą własnego smartfona lub laptopa, należy zachować prywatność swoich danych (szczególnie jeśli prowadzisz bankowość internetową).

Zobacz jaki hotel wybrać – https://jaki-hotel.pl/

7. Wspólne pomieszczenia
Wspólne pomieszczenia nie stanowią przełomu, a bez nich jest wiele wspaniałych hosteli, ale one są świetnym miejscem do spotkań towarzyskich z innymi gośćmi hostelu. Zazwyczaj, jeśli w hostelu znajduje się takie miejsce, kładą duży nacisk na to, aby przebywający tam ludzie dobrze się bawili, rozmawiali i byli zadowoleni.
Jeśli nie mają tego, upewnij się, że organizują działania i wydarzenia, aby zgromadzić ludzi. Hostele to atmosfera towarzyska. Jeśli chcesz miejsca, w którym nikt nie wchodzi w interakcje, zatrzymaj się w hotelu!
Hostel powinien mieć duży wspólny obszar. Najlepsze hostele to te, które dają podróżującym miejsce do spędzania czasu i spotkań towarzyskich. Wspólne obszary ułatwiają interakcję i pomagają podróżującym w pojedynkę łatwiej spotykać się z ludźmi. Najlepsze hostele, zawsze mają niesamowity wspólny obszar.

8. Zorganizowane działania
Naprawdę dobre hostele organizują także takie atrakcje, jak spacery, wycieczki, grille i wszystko, co łączy ludzi.

9. Kompetentny personel
Pracownicy tworzą każdy interes, a kiedy uważamy, że personel hosteli jest pomocny, kompetentny i przyjazny, podoba nam się to miejsce. Hostel jest jak dom i chcesz, aby ludzie witali cię jak dawno zaginionego członka rodziny. Nigdy nie zrozumiemy, dlaczego hostele nie rozpoznają, że bycie hostelem nie polega na tym, że jest tanim miejscem pobytu, ale na tworzeniu ciepłego środowiska.

10. Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja
Lokalizacja hostelu będzie miała ogromny wpływ na Twoje wrażenia. Jeśli musisz spędzić godzinę na transporcie publicznym, po prostu przyjeżdżając do hostelu i za każdym razem, gdy jedziesz do miasta, w końcu marnujesz dużo czasu na podróż. Najlepsze hostele są blisko atrakcji, więc możesz wyjść z domu i przeżyć przygodę. To żę hostele są tak odległe, to sam pobyt tam jest doświadczeniem samym w sobie. Ale po prostu niewygodnie jest mieszkanie na obrzeżach miasta.

Ciekawe miejsca na noclegi – https://nocleg24h.pl/ – na wyjazd.

***

W hostelu nie musi znajdować się każda z wymienionych rzeczy, ale powinna być większość. Hostel bez większości tych rzeczy powoduje że nie wiadomo, kim są jego goście i czego chcą. Jasne, że wiele różnych osób odwiedza hostele o bardzo różnych potrzebach. Hostel nie musi być idealny. Chciałbym czystą kuchnię, ale to nie jest przełom. Pokój się nie zamyka? Po co sejf. Prysznice w hostelu są zawsze brudne, dlatego noszę w nich klapki. Nie szukam 5-gwiazdkowego kurortu, tylko podstawowe bezpieczeństwo i komfort.

To, co sprawia, że ​​hostele są świetne, to ludzie, a nawet najgorsze hostele będą świetne, jeśli spotkasz dobrych ludzi. Ale usuwając ludzi z równania, szukamy hosteli, które mają w sobie niektóre z powyższych cech. Hostele, które wiedzą, czego chcesz, jako podróżnika, są po to, aby poprawić wrażenia z podróży, a nie po prostu wziąć od ciebie pieniądze w zamian za łóżko. Wolimy zatrzymać się w miejscu, które chce się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *