Informatyka – studia dla ambitnych

Rozwój technologii i Internetu postępuje w niezwykłym tempie. Świat rzeczywisty miesza się z wirtualnym, w którym to można dokonać płatności, przesłać wiadomość czy zrelaksować się przy grze. Za wszystkimi tymi udogodnieniami stoją informatycy, programiści i administratorzy sieci. Ich niełatwa, ale niezwykle potrzebna praca zapewnia im ponadprzeciętne zarobki. Zobacz, jakie szanse na rozwój da Ci informatyka. Studia te, jak się okazuje, otwierają drzwi do kariery w wielu miejscach pracy.

Czy znasz język Java?

Tak, istnieje taki język i wiele innych, dzięki którym działa wiele systemów w wirtualnym świecie. Ich poznanie, a tym bardziej stosowanie w praktyce, nie jest łatwe i wymaga sporo czasu oraz praktyki. Proces nauki staje się jeszcze bardziej skomplikowany, kiedy odkrywa się, że te języki to zbiór różnych znaków, kodów i skrótów. Bez odpowiedniego wytłumaczenia i przećwiczenia w praktyce droga do wkroczenia w branżę IT może znacznie się wydłużyć.

Dlatego warto zapisać się na informatykę. Studia te pozwolą od podstaw poznać tajniki sztucznej inteligencji, programowania czy budowy przeróżnych sprzętów i robotyki. Dobrze jest uczyć się od najlepszych. Uczelnie premium współpracują z kadrą ekspertów z firm takich jak Microsoft czy Oralce Doświadczenie i wskazówki od wieloletnich praktyków z pewnością pozwolą szybciej przyswoić wiedzę i zapamiętać więcej informacji.

Jak wygląda program nauczania?

Studia I stopnia trwają 3,5 roku, czyli 7 semestrów. W ich trakcie studenci uczą się m.in. o bazach danych, poznają podstawy programowania i technik internetowych. Poznają również analizy matematyczne, różnego rodzaju algorytmy i zależności, systemy operacyjne, technologie sieci komputerowych oraz sposoby projektowania oprogramowań dla różnych urządzeń. Oczywiście przedmiotów jest dużo więcej. Obowiązkowy jest także język angielski, który pozwoli zrozumieć wiele zwrotów i skrótów używanych na co dzień w IT, a jego dobra znajomość zaprocentuje w trakcie szukania zatrudnienia.

Na II stopniu (trwającym 1,5 roku, czyli 3 semestry) w siatce zajęć pojawiają się już zajęcia z zaawansowanych obliczeń statystycznych, sieci neuronowe, deep learning w uczeniu maszynowym oraz bezpieczeństwo systemów bezprzewodowych. Warto wspomnieć, że lepsze uczelnie uwzględniają też wykłady z zarządzania czy przedsiębiorczości. W końcu po ukończeniu informatyki niektórzy będą chcieli otworzyć własną działalność. Dobrze zatem znać podstawy biznesu i związanych z nimi kwestii finansowych.

Otwórz drzwi do kariery

Po otrzymaniu dyplomu z powodzeniem zatrudnienia można szukać w wielkich korporacjach, software house, różnego rodzaju placówkach, które potrzebują optymalizacji programów oraz sieci np. medycznych. Oferty dobrze płatnej pracy proponują też agencje interaktywne lub nowoczesne ośrodki badawczo-rozwojowe i uczelnie wyższe. Dla osób preferujących większą niezależność, otwiera się możliwość założenia własnej firmy. Jeżeli myślisz przyszłościowo, to wybierz informatykę. Studia te to gwarancja zdobycia dobrych zarobków oraz ciągłego samorozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *