Dlaczego układamy puzzle?

Wreszcie po pracy, wreszcie w domu! Aby zdystansować się od codziennych obowiązków wiele osób szuka zajęcia, które zmieni ich nastawienie i nieco spowolni i pomoże oderwać się od zajęć, które niekoniecznie sprawiają przyjemność. Pod tym względem łamigłówki stanowią odpowiednie rozwiązanie, aby wreszcie odpocząć po ciężkim dniu pracy. Drewniane puzzle, łamigłówki wyglądają całkiem prosto, ale niosą wiele zabawy i mnóstwo zagadek.   Drewniane, logiczne łamigłówki ćwiczą mózg, polepszają inteligencję, posiadają walory edukacyjne.  TylkoRelaks.pl – sklep oferujący łamigłówki logiczne wykonane z drewna – http://tylkorelaks.pl/52-lamiglowki

Czy puzzle naprawdę cię uszczęśliwiają?

Tak, zdecydowanie! Puzzle dostarczają wiele pozytywnych emocji, takie porządkowanie w stosie „chaosu” może być niesamowicie uspokajające i relaksujące. To możliwość bycia całkowicie z sobą, zatracenia się w pewnym stopniu w poszukiwaniu, znajdowaniu i łączeniu się oraz dostrzegania, że w trakcie tego procesu powstaje coś, co fascynuje nie tylko nas.

Poznaj – Łamigłówka w postaci puzzli T – mała rzecz – super zabawa

Co mówi nauka?

Nie tylko fani łamigłówek twierdzą, że puzzle sprawiają radość. Udowodniono również naukowo, że układanki są gwarancją dobrego nastroju – i to na wiele sposobów. Istnieje mnóstwo wciągających i podchwytliwych zagadek ćwiczących spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantujących świetną, twórczą zabawę!

Kompetencje spełniają wyzwania

Ale psychologia zna jeszcze kilka powodów, dla których zagadki są tak fascynujące dla wielu ludzi: mamy zadanie do wykonania, ale nie wiemy, jak długo to potrwa i czy zadziała od razu. To główny motyw łamigłówki. Osiąganie celów, które sobie wyznaczyliśmy, zwiększa naszą pewność siebie oraz tworzy wewnętrzną równowagę i zadowolenie. I kto wie – może cała tajemnica szczęścia tkwi w układance.

Gry planszowe i karciane to doskonała forma spędzania wolnego czasu wspólnie, czy to z rodziną czy też z przyjaciółmi. Tego typu rozrywa zapewnia zabawę i może być także doskonałą formą edukacji dla dzieci. Układanki, puzzle, modele do składania oraz gry planszowe czy też karciane znajdziesz w sklepie http://tylkorelaks.pl/23-gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *