Książki, które zmieniają życie

Szukasz ciekawych książek do czytania? Prezentujemy listę lektur godnych przeczytania. Mocno wierzymy, że czytanie i kształcenie się jest odpowiedzią na lepsze życie. I ostatecznie wolność. Nelson Mandela powiedział to najlepiej:

„Edukacja to najpotężniejsza broń, której możesz użyć, by zmienić świat”.

Spośród setek książek, które pochłonęliśmy w życiu, mamy niewielką liczbę ulubionych książek. Na tej stronie znajdziesz najlepsze książki, które warto przeczytać. Te książki mogą zmienić Twoje życie. Zostały ułożone według różnych kategorii, oto one: Ogólny rozwój osobisty, Podejmowanie decyzji, Zdrowie i Kondycja, Przedsiębiorczość i biznes, Filozofia, Finanse, Biografie, Powieści.

1. Książki o rozwoju osobistym

Książką, która doskonale wpływa na nasz rozwój osobisty, to bez wątpienia Coaching drogi – poradnik autorstwa Roberta Kozłowskiego, certyfikowanego trenera biznesu, praktyka menadżer, coacha i doradcy. Jeżeli wybrałeś ścieżkę coacha, mamy nadzieję, że lektura tej książki będzie dla Ciebie ogromną zachętą, by podążać tą drogą. Ufamy, że zdobędziesz podstawową wiedzę, zrozumiesz, jakie zasady i umiejętności powinieneś nabyć, by zostać skutecznym coachem. Książka ta jest tak skonstruowana, byś mógł przećwiczyć zdobytą wiedzę. Dlatego w trakcie lektury pojawi się kilka zadań, do wykonania których gorąco Cię zachęcamy.

2. Książki motywujące

Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukujesz klucza do sukcesu, szczęścia, dużych pieniędzy nie oznacza to, że taki klucz nie istnieje. Może po prostu do tej pory nieumiejętnie go szukałeś. Wyobraź sobie, że wystarczy trafić na odpowiednich ludzi, którzy już taki klucz znaleźli. Jedną z nich jest autorka Jak żyć, czyli jak kreować swoją przyszłość, która uświadamia, że wystarczy nauczyć się wykorzystywać dotąd nieodkrytą potęgę własnej podświadomości. Odpowiednio ukierunkowane myśli pozwolą zmienić życie na lepsze i na każdym jego etapie osiągnąć coś, co dla większości wydaje się niemożliwe.

3. Książki dotyczące zdrowia i kondycji

Poradnik Jak Jeść, aby Zdrowo Żyć śmiało można uznać jeśli nie za elementarz, to za przewodnik nie tylko po świecie żywności, ale i po zdrowym życiu – pytanie: „Jak jeść, aby zdrowo żyć?” w prostej linii prowadzi bowiem do kolejnego: „Jak zdrowo żyć?”.

Autor książki, Robert Jarząbkiewicz, z widoczną troską o czytelników przedstawia wyniki własnych badań i wnioski oparte na tych doświadczeniach i przemyśleniach. Tytułowe pytanie rozwija tak, aby nie tylko szybko zaspokoić ciekawość, ale dostarczyć wiedzy umożliwiającej samodzielne podejmowanie właściwych decyzji w kwestii zdrowej żywności i zdrowego odżywiania: Czy codzienna dieta, oczywiście bez suplementacji, może dostarczyć wszystkich potrzebnych organizmowi znanych obecnie składników spożywczych? I daje jasną odpowiedź: Jest możliwe, aby codzienna dieta dostarczała człowiekowi wszytko, czego potrzebuje organizm.

4. Książki o przedsiębiorczości i biznesie

Mówi się, że pieniądze pie dają szczęścia. I bez wątpienia jest w tym wiele prawdy. Same w sobie nie są wielkim szczęściem. Jednak byłoby trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Szczęście bowiem daje nam to, co można za nie zdobyć. Jak zatem sprawić, by nie brakowało ich, alby spełniać swoje marzenia i pragnienia.  Jeśli chcesz tę mądrość posiadać, „Nauka Biznesu Krok po Kroku” stworzona została właśnie dla ciebie. Zebrana w Vademecum wiedza nie stanowi gotowego rozwiązania i pomysłu na własny biznes, ale jeśli chcesz go prowadzić – jest szczegółowym instruktażem, jak zrobić to najkorzystniej, bez obciążeń i sztucznie irracjonalnych przepisów, uniemożliwiających rozwój. „Nauka Biznesu Krok po Kroku” zrewolucjonizuje twoje postrzeganie biznesowego otoczenia dla twojej firmy.

5. Książki filozoficzne

Wśród książek, których tematyka jest umieszczona w kontekście filozofii wyznawanej przez ich autorów, zaliczyć można Genezę duszy Tomasza Jurgiewicza. Jest to zbiór utworów, w których przedstawione zostały różne sfery rzeczywistości duchowej człowieka. Podczas lektury czytelnik zostaje wtajemniczony w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Dla tych, którzy pasjonują się tematami filozoficznymi może być to okazja poznania nowej, zaskakującej perspektywy spojrzenia na otaczający świat, natomiast dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z lekturą filozoficzną może być to ciekawy początek fascynacji takim rodzajem literatury. Można odnaleźć wiele schematów i ilustracji, które okazują się bardzo pomocne w zrozumieniu tej wymagającej, filozoficznej lektury. Warto jednak sięgnąć po nią, aby przekonać się o tym, w jak niezwykły sposób można postrzegać rzeczywistość.

6. Książki o finansach osobistych

Dlaczego właściwie pracujemy? Czy tylko po to, aby utrzymać siebie i rodzinę „od pierwszego do pierwszego”? Czy po to, aby realizować marzenia i plany? Prawdopodobnie wybierzemy drugą odpowiedź, zdając sobie sprawę, że realizacja marzeń wiąże się z zarabianiem dużej ilości pieniędzy.

Mariusz Sander podsuwa pomysły na zwiększenie zarobków i prezentuje, że  zmiana własnego nastawienia do wydawania i stosowanie odpowiednich form oszczędzania, może być kluczem by osiągnąć finansową niezależność. Wyjaśnia odbiorcom podstawowe pojęcia związane z pomnażaniem kapitału, opisuje mniej i bardziej ryzykowne sposoby zarabiania (od lokat, poprzez giełdę, aż po inwestycje alternatywne) oraz przedstawia praktyczne porady dotyczące inwestowania, unikając przy tym specjalistycznego języka i wskazywania dróg „jedynie słusznych”. Książka wybitna i jedyna w swoim rodzaju na rynku. Autor bez owijania w bawełnę przekazuje rzetelne i uniwersalne rady oraz metody osiągnięcia sukcesu nie tylko w sferze finansów, ale również w każdej innej istotnej dziedzinie życia.

7. Najlepsze biografie

Kiedy Jerzy Kryszak w swoich kabaretowych parodiach prezentował żółwie tempo mówienia i poruszania się premiera Tadeusza Mazowieckiego – widzowie zaśmiewali się. Tadeusz Mazowiecki również. Miał, o czym mówiło wielu jego znajomych, ogromne poczucie humoru. Droga Tadeusza Mazowieckiego, którą tak rzetelnie przedstawia czytelnikom Tomasz Mielcarek, nie iskrzyła sytuacjami rodem z kabaretów. Była to droga trudna, często „pod górkę”, naprzeciw trudnościom wynikającym z sowieckiej okupacji po II wojnie światowej. Droga, którą Tadeusz Mazowiecki pokonywał zawsze w prawdzie: od opuszczenia PAX-u Bolesława Piaseckiego po sławetny spór z Lechem Wałęsą o organiczne, od podstaw, tworzenie Polski prawa.

Tadeusz Mazowiecki to wielka gwiazda (proszę nie mylić z gwiazdorstwem) na firmamencie najnowszej historii Polski. Człowiek o niezwykłej uczciwości, człowiek dla którego „tak” znaczyło tak, a „nie” to było nie. Człowiek, który o patriotyzmie nie mówił, nie krzyczał – ale który patriotyzm miał w sercu. Człowiek niezłomny – niezłomnością człowieka prawego, nie tylko tak wychowanego w domu rodziców, ale też ukształtowanego wg zasad uczciwości nie tylko przez wiarę, ale i później – w Klubie Inteligencji Katolickiej, w „Tygodniku Powszechnym”, w środowisku opozycji… I te cechy przeniósł do polityki, którą uprawiał tak samo jak żył: uczciwie, konsekwentnie, dla dobra ludzi, a nie dla swoich korzyści.

8. Książki obyczajowe

Czasami jedno wydarzenie zmienia nasze życie na zawsze. Bohaterowie opowieści Gdyby ocean milczał przekonali się o prawdziwości tych słów w momencie, gdy przyszło im zmierzyć się z niewyobrażalną tragedią. Stracili najbliższych w ataku terrorystycznym, do którego doszło nad paryską Sekwaną. Ten dzień na zawsze odmienił ich życie. To opowieść o nieukojonym bólu po stracie bliskiej osoby, o radości z wewnętrznej odnowy, o spełnionych i zatraconych marzeniach, o tęsknotach i rozczarowaniach, tolerancji i nieumiejętności zaakceptowania inności oraz rozwijaniu skrzydeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *