Sekret relaksu? To otwarta książka

Działa lepiej i szybciej niż inne metody uspokajania oszalałych nerwów, takich jak słuchanie muzyki, chodzenie na spacer lub relaks przy filiżance herbaty. Czy wiesz, że czytanie książek powoduje długotrwałe zmiany w mózgu – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/

Zaledwie sześć minut czytania może zmniejszyć poziom stresu o dwie trzecie

Psychologowie uważają, że dzieje się tak, ponieważ umysł musi skoncentrować się na czytaniu, a rozproszenie bycia wciągniętym do świata literackiego łagodzi napięcia mięśni i serca. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę doradczą Mindlab International Uniwersytu Sussex. U ochotników poziom stresu i częstość akcji serca wzrosły dzięki testom i ćwiczeniom przed wypróbowaniem metod relaksacyjnych.

 

Poznaj ciekawe książki – https://tylkorelaks.pl/47-ksiazki – co czytać.

 

Czytanie działało najlepiej, zmniejszając poziom stresu o 68 procent, powiedział neuropsycholog poznawczy dr David Lewis.

Słuchanie muzyki zmniejszyło poziom o 61 procent, filiżanka herbaty lub kawy o 54 procent i spacer o 42 procent.

Dr Lewis uważa: „Słowa na stronie pobudzają twoją kreatywność i powodują, że wchodzisz w zasadniczo odmienny stan świadomości”.

Regularne spędzanie czasu z dobrze dobraną książką może pomóc ci przywrócić równowagę i wrócić na właściwe tory

Kiedy musimy się wyluzować, szczególnie przed snem, możemy przejść do uspokajających książek, które spowalniają tętno, zmniejszają niepokój. Poniższy wybór jest mieszanką fikcji, wspomnień, literatury faktu i poezji. Mamy nadzieję, że dzięki nim poczujesz większe poczucie spokoju. Relaksuj się z dobrą książką – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-to-atrakcyjna-forma-relaksu/

Nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy zdobywanie pożywienia…

Życie na ziemi powoli dogorywa. Klimatyczna kataklizm sprawił, że nadeszła najcięższa w historii świata wulkaniczna zima. Do zamieszkania i przeżycia nadaje się  jedynie nieduży obszar położony wysoko w górach. Zamieszkuje go ongisiejszy profesor wraz z rodziną i nielicznymi ocalałymi. Nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy zdobywanie pożywienia.

Wymierające rośliny i zwierzęta oznaczają niedostatek. Walka o żywność będzie wstrząsająca. Łowca planuje jednak wypowiedzieć walkę bezwzględnym siłą natury. Jak wiele w imię przetrwania zdolny jest zrobić człowiek? Koniecznie sięgnij po książkę Marka Zatwarnickiego, Łowca.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ KSIĄŻKĘ

Koleje życia toczą się po różnych torach, ale wszystko ma swój czas

Cykl „Zza zasłony czasu” to zbiór wspomnień, przemyśleń, historii opowiedzianych ku pamięci, przestrodze, a także i rozrywce, bo czytając niektóre historie, nie sposób się nie uśmiechnąć. „Czas dorosłości” to kolejna książka z tego cyklu, która, jak sam tytuł wskazuje, traktuje o tym właśnie etapie życia głównego bohatera, będącego zarówno autorem tej publikacji. W życiu młodego człowieka przychodzi czas, kiedy wyrusza w dorosłe życie, z bagażem doświadczeń z lat młodzieńczych, aby kroczyć własną drogą.

Głównemu bohaterowi ścieżki kariery zawodowej wytyczały nowy szlak wędrówki, a i na poważne zmiany w życiu osobistym nadeszła wreszcie pora. Nie obeszło się oczywiście bez różnego rodzaju wpadek, historii mrożących krew w żyłach, zdarzeń miłych, które wspomina się z nutką rozrzewnienia, ale i również tych, przy wspomnieniu których łza w oku się zakręci – niekoniecznie wywołana niekontrolowanym wybuchem śmiechu, choć i tych z pewnością nie zabraknie podczas czytania tych opowieści.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ KSIĄŻKĘ

Kulturystyka to życie…

Książka o kulisach kulturystki. A co kulturystyka ma wspólnego z umieraniem? Paradoksalnie bardzo dużo…  Chyba niewielu zdaje sobie sprawę z tego, ile ciężkiej pracy trzeba włożyć w przygotowanie do zawodów, wyrzeźbienie mięśni, naukę trzymania póz, utrzymanie wagi. Kiedy spojrzysz na lśniące mięśnie kulturysty prezentującego się na scenie, zastanów się nad tym… Jeśli myślisz, że to łatwa i lekka droga, że wystarczy pomachać ciężarkami na siłowni lub przypakować trochę sterydów lub odżywek, to zapomnij o tym, że to sport dla ciebie… Jeśli nie poświęcisz się temu w całości, to szkoda twojego czasu.

Kulturystyka to życie… to codzienne mordercze treningi, odpowiedni sposób odżywiania i przede wszystkim niezwykła wytrwałość. Nie sposób iść tą drogą i nie upaść choć raz. Każdy miewa gorsze dni, ale nie można im ulegać. Tego uczy Andrzej Sitarek – wytrwałości. Autor uważa, że wszystko można wypracować, wystarczy chcieć. To książka napisana przez praktyka, który żyje tym na co dzień. Opowiada o wszystkim, czego sam doświadczył, pragnąc, by inni nie popełniali jego błędów, a uczyli się na nich. Sam wciąż prze na przód i nie poddaje się nawet wtedy, gdy jest bardzo ciężko.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ KSIĄŻKĘ

Żyjmy tak, żeby tej śmierci wariatce nic nie pozostawić!

Zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia. Książka składa się z  trzech części:Powodzianka, Poczekalnia W oraz Przystań nad  Odrą, które  inspirowane są egzystencjalnymi  przesłankami filozofii i twórczości Edwarda Stachury.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ KSIĄŻKĘ

Więcej ciekawych lektur znaleźć można na stronie internetowej księgarni tylkorelaks.pl – http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *