Książki dla starszych pań

Właściwie dobrana książka może zaspokoić wszystkie czytelnicze potrzeby. W ciągu życia zmieniają się one wraz z nami. Poznajmy więc książki, które spodobają się nawet czytelniczkom w sędziwym wieku.

Nie sposób zaprzeczyć, że upływający czas zmienia nas fizycznie i psychicznie. Przeżyte doświadczenia kształtują naszą osobowość. Z wiekiem rewidują się nasze poglądy, postanowienia i potrzeby. Dotyczy to wszystkich obszarów życia. To, co cieszyło i fascynowało nas w młodości, może nudzić, czy wydać się nieatrakcyjne na etapie dojrzałości, czy starości.

Kobiety w każdym wieku lubią czytać

Dowodzą tego cykliczne badania stanu czytelnictwa. Panie bardziej niż panowie doceniają obcowanie z literaturą. Uważają, że to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego i relaksacji. Lubią oddawać się lekturze we własnym domu i bardzo często zabierają ze sobą książki na urlop, wakacje, w krótsze i dłuższe podróże. Zagorzałe czytelniczki wykorzystują dosłownie każdą okazję, by czytać. Dzięki temu w ciągu roku wielokrotnie potrafią „pochłonąć” imponującą ilość lektur.

Nastolatki, dojrzałe i starsze kobiety z przyjemnością sięgają po książki

Wybór lektur współgra z wiekiem, który modyfikuje pragnienia i potrzeby. Dorastające panny cenią sobie opowieści o przyjacielskich relacjach, tajemniczych przygodach i oczywiście pierwszych miłostkach. Po latach bardziej interesujące zdają się historie o perypetiach osób mierzących się z niełatwą codziennością, dramaty, obyczajówki, romanse i erotyki. Ostatecznie każda kobieta typuje swoje ulubione gatunki literackie i po nie najczęściej sięga. Ogromną wagę zaczyna odgrywać skłaniająca do refleksji fabuła i płynące z niej przesłanie.

Zdając sobie z tego sprawę łatwo wytypować lektury, które zadowolą konkretną grupę wiekową. Poznajmy książki dla starszych pań. Na temat potrzeb czytelniczek w sędziwym wieku, mówi się bowiem stanowczo za mało.

Zobacz – ksiazkiczytamy.pl/ – zobacz co czytać

Na szczególną uwagę zasługują książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Autorka zachwyciła czytelników umiejętnością opisywania uczuć targających ludzką duszą. Historie inspirowane rzeczywistością poruszają, magnetyzują i pozwalają przeżywać niezapomniane emocje.

Zobacz na stronie – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – literatura kobieca, książki w dobrych cenach.

„Taniec z motylami” zabiera w podróż szlakiem ludzkich marzeń i tęsknot

Fabuła przekona nas, że skrywane tajemnice pewnego dnia mogą zmienić wszystko. Zuzanna mierzy się z przeszłością. Już wiele lat stara się przed nią uciekać, a w efekcie, niecelowo odkrywa największe sekrety swojej matki. Rodzinny sekret odmieni jej życie i wpłynie na los wielu innych, przypadkowych osób. Nieplanowane spotkanie w konkretnym miejscu i czasie stanie się punktem zwrotnym. Ta piękna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze wzbudza wiele emocji. Na naszej drodze pojawi się miłość, przyjaźń i tęsknota. Najistotniejsza zda się jednak akceptacja i przebaczenie.

http://www.psychoskok.pl/produkt/taniec-z-motylami/

Wyjątkowa książka to „Kiedy wiosna nie nadchodzi”

Pozycja została doceniona, gdyż doskonale ujmuje emocje targające zakochaną kobietą. Panie umieją niezwykle silnie miłować. Upragniona namiętność potrafi zdominować ich życie. Nagle stają się zdolne do poświeceń, potrafią zapomnieć o własnych potrzebach, znosić upokorzenia i wybaczać. Wiara i nadzieja, że relacja z drugim człowiekiem będzie w stanie w pełni je uszczęśliwić, wielokrotnie popycha do irracjonalnych zachowani. Miłość kobiety jest bowiem fascynującą, choć niezwykle skomplikowaną emocją. Przekonamy się o tym w trakcie lektury, która pozwala wniknąć w psychikę zakochanej kobiety.

http://www.psychoskok.pl/produkt/kiedy-wiosna-nie-nadchodzi/

„Moje życie bez ciebie” to powieść przepełniona nadzieją na lepsze jutro

Przyjdzie nam zmierzyć się z bolesną, ale prawdziwą tematyką. Najczęściej wolimy jej unikać, choć zdajemy sobie sprawę, że nie zdołamy jej ominąć. Główna bohaterka Agata musi nauczyć się żyć na nowo. Utrata bliskiej osoby rzuciła cień na jej emocjonalne i towarzyskie życie. Nieodżałowana strata nie pozwala cieszyć się codziennością. Bolesna pustka to przestrzeń, w której umknęła. Wraz z nią przejdziemy proces żałobny, by znów dostrzec nadzieję. Poruszające historie, ważne tematy i bohaterowie, z którymi łatwo się utożsamić znajdziemy również w książkach innych autorek. Zdaje się, że najlepsze książki dla kobiet piszą inne kobiety.

http://www.psychoskok.pl/produkt/moje-zycie-bez-ciebie/

„Tatuaże podświadomości” dowodzą, jak ważne jest wyzwolenie się z piętna przeszłości

Czasu nie sposób cofnąć, zapomnieć również się nie da, ale pomimo wszystko warto odważnie kroczyć naprzód. Fabuła przeniesie nas na Malownicze Mazury. W tym pięknym miejscu spotkamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresa jest zaradną bizneswoman, która prowadzi własny biznes w Szczytnie. Grażka, która nie tak dawno prowadziła rekreację konną, obecnie mieszka w lesie. Jest także Gabrysia, która dawniej przyjeżdżała do niej z wnukami na konie. Obecność przyjaciółek jest dla Gabrysi niezmiernie ważna. Wierzy przecież, że ucieczka na Mazury była jej pisana. Pragnie również, by Grażka napisała książki z elementami z jej życia. Ma ona pomóc jej na zawsze zamknąć za nią temat przeszłości. W rzeczywistości Gabrysia, która gubi się w emocjach, jak większość DDA, coraz lepiej sama „porządkuje” swoje wnętrze. Czas by dojrzała swą siłę.

http://www.psychoskok.pl/produkt/tatuaze-podswiadomosci/

„Na pożółkłym papierze” to polecana książka, która uświadamia, jak wielką siłę mają nasze decyzje

Wybory, które w danym momencie zdają się słuszne, a z czasem budzą wątpliwości. Główna bohaterka, siedemnaście lat temu zdecydowała się na odważny krok. Odeszła od narzeczonego wierząc, że potrzebna jej wolność. Silna i zdeterminowana nie wahała się nawet przez chwilę. Tak było wówczas, ale teraz wszystko się zmieniło. Spaliła za sobą wszystkie mosty, więc nie ma jak wrócić. Walka o realizację marzeń zdawała się słuszna, choć zepchnęła ją w otchłań samotności. Pora na kolejną decyzję. Pisanie listów do dawnego ukochanego może pozwolić wiele uporządkować. Czasu się nie cofnie, ale niektóre sprawy trzeba wyjaśnić do końca.

http://www.psychoskok.pl/produkt/na-pozolklym-papierze/

„Pani Nela z Saskiej Kępy” to książka oparta na prawdziwym życiorysie

Cofniemy się w niespokojny czas, by poznać Anielę Bińkowską. Niezwykłą kobietę, która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy. Pragnęła odmienić swoje życie, choć nie mogła przewidzieć, co ją czeka. Za sprawą pisarki i poetki Flory bohaterka otarła się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. Podbiła serce poety Lucjana Szenwalda, choć wyszła za inżyniera Stanisława. Mężczyznę, który okazał się kobieciarzem, lekkoduchem i hazardzistą. Tę pełną dramatów i niespodziewanych zdarzeń opowieść napisało życie. Uniwersalna treść sprawia, że jest to książka o sile kobiecego charakteru, miłości i toksycznej, małżeńskiej relacji. Bliskie zdadzą nam się również losy ludzi, którym przyszło żyć w latach powojennych. W tle natomiast rozpościera się dawna Warszawa. Od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Saska Kępa została szczególnie uwidoczniona.

http://www.psychoskok.pl/produkt/pani-nela-saskiej-kepy/

Książka „Bankiet wysuszonych kasztanów” przekona nas, że starość może być ekscytującym etapem życia

Cztery nietuzinkowe bohaterki przyjdzie nam poznać w bardzo specyficznych okolicznościach. Oddział geriatryczny może kojarzyć się nie najlepiej. Z tymi paniami nudzić jednak się nie będziemy. By poprawić sobie warunki pobytu, postarają się dokonać kilku modyfikacji. Niektórych rzeczy zmienić się nie da, ale wpłynąć na posiłki, czy zmobilizować pielęgniarki do wydajniejszej pracy na pewno można. Te starsze damy nie tracą żadnej chwili. Życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować. Ich zaradność i pomysłowość uaktywni wiele osób. Nawet szpitalny kapelan odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu. Wzruszająca powieść psychologiczna

http://www.psychoskok.pl/produkt/bankiet-wysuszonych-kasztanow/

„Kocham, Cię mamo” poruszy serca starszych pań

Poznamy skomplikowane życie Karoliny, która dorastała w purytańskim, surowym domu. Zaglądający zbyt często do kieliszka ojciec i obojętna na wszystko matka, nie dali jej właściwego wsparcia. Gdy bohaterka stanie się dorosłą kobietą, przeszłość okaże się piętnem. To ona doprowadzi do wielu zawirowywań i niespodziewanych okoliczności, które zakończa się jej przedwczesną śmiercią. Nim do tego dojdzie, przeżyjemy wiele skrajnych chwil. Ukochany ją porzuci. Do akcji będzie musiała wkroczyć milicja, a żądny zemsty przestępca pojawi się niebezpiecznie blisko.

http://www.psychoskok.pl/produkt/kocham-cie-mamo/

Książki dla starszych pań polubią kobiety w każdym wieku, a nawet panowie. Ich atut to skłaniająca do refleksji fabuła i płynące z nich przesłania.

Jeden komentarz do “Książki dla starszych pań

  • naprawdę dobre książki – fajny wybór – szczególnie tytuł mi się podoba „Bankiet wysuszonych kasztanów”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *