Książka idealny prezent na Dzień Dziadka i Babci

Książka często może być idealnym prezentem, niezależnie od tego, czy jest specjalnie dostosowana do gustu osoby, którą chcesz ją obdarować. Czy też jest to ta, którą osobiście chciałbyś się podzielić?Czy również uważasz, że książka to idealny prezent na Dzień Dziadka i Babci?

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Już szukamy odpowiednich prezentów na tę okazję. A może w tym roku warto podarować właśnie książkę? Wybór jest dość spory, gdyż na rynku wydawniczym nie brakuje ciekawych tytułów, godnych polecenia książek. Chociażby książki naszej noblistki Olgi Tokarczuk albo coś z kryminałów Remigiusza Mroza.

Jeśli potrzebujesz pomysłów na prezent dla miłośników książek, masz szczęście – ponieważ w pojawiły się absolutnie niesamowite lektury, zarówno już znanych pisarzy, jak i autorów debiutantów. Czas przyjrzeć się kilku ciekawym tytułom. Niech w ten piękny dzień, jakim bez wątpienia jest święto naszych babć i dziadków, nie braknie właśnie takich książkowych prezentów. Zatem czas potwierdzić, że książka do doskonały pomysł na prezent dla Babci i Dziadka.

Oto kilka naszych propozycji. Może Cię zainspirują?

Doskonałą lektora zarówno dla babci i dziadka bez wątpienia będą książki Tomasza Kozłowskiego. Autor przepięknych opowieści o dziełach, które mają niezwykłą moc. Dociekliwi czytelnicy odnajdą w książkach kilka zagadek do rozwiązania. Zarówno W Remedium jak i w opowieści Salvator zafascynowany malarstwem i jego oddziaływaniem na odbiorców autor pragnął oddać w ręce czytelników książki, które mają ukrytą głębię, w których drzemie moc. Akcja Remedium przenosi czytelników do czasów Młodej Polski. Czytelnicy znajdą w książce wątek miłosny, nieoczekiwane zwroty akcji, elementy zaskoczenia i na nowo odkryją znaczenie łacińskiego remedium.  Historia przedstawia perypetie niezwykle utalentowanego modernistycznego malarza, Franciszka Okrumży. Nosi się on z zamiarem stworzenia wizerunku kobiety z własnych snów. Właśnie tak powstaje obraz tajemniczej Anieli. Rodzi się pytanie, czy właśnie to malowidło czytelnicy powinni potraktować jako tytułowe „Remedium”? Autor w wywiadzie zamieszczonym w portalu autorzy365.pl odpowiada na te i wiele innych pytań dotyczących twórczości i właśnie tej książki:

Raczej myślałem o czarodziejskich farbach jako „remedium”, a może za lekarstwo uznać czar oddziaływania sztuki, w tym przypadku malarstwa na odbiorców. Zawsze uważałem, że w obrazach jest jakaś magia, tajemnica, szczególnie tak działają na mnie obrazy olejne, tam jest jeszcze zapach farb, olejów, terpentyn…

Po Remedium od razu Salwator. Podobny – jak to się mówi – klimat i podobny temat (malarski), a jednak nie jest to ciąg dalszy. Tym razem na jaw wychodzi – dosłownie: z piwnicy na światło dzienne – tajemnica związana ze środowiskiem francuskich malarzy kubistów. Pablo Picasso, Georges Braque… Jest i surrealista Marcel Duchamp, i Fernand Leger… No i poznana przez wielu artystów w sensie biblijnym Kiki. To znaczy niektórzy z nich są w swojej skórze, a inni w postaci fikcyjnej, literackiej. Jednak przeważnie w miejscach jak najbardziej historycznych: Montmartre, Montparnasse, La Rotonde, Moulin Rouge, plac Pigalle … aż po Père-Lachaise. I w jak najbardziej historycznych (czytaj: prawdziwych) wydarzeniach uczestniczą – np. w Salonie Jesiennym roku 1911.  Aby pomóc czytelnikowi w wędrówce i odkrywaniu tajemnicy, autor zaopatrzył swoją książkę w listę postaci historycznych i fikcyjnych oraz miejsc, w których dzieje się akcja, a także szczegółową listę pojawiających w niej dzieł.

Dla tych, którzy lubią powieści inspirowane prawdziwymi wydarzeniami śmiało możemy polecić książki wrocławskiej pisarki Jolanty Marii Kalety, zafascynowanej historią swojego ukochanego Wrocławia, chociaż w jej dorobku nie brakuje dzieł ukazujących piękno Karkonoszy, Gór Sowich i Rudaw Janowickich, zafascynowana rozrzuconymi między nimi miasteczkami z ich bogatą przeszłością. Książki Jolanty Marii Kalety to doskonały pomysł na prezent dla Babci i dziadka. Istnieje bardzo bogata kolekcja dzieł tej pisarki. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. Książki Jolanty Marii Kalety dostępne są w księgarni internetowej tylkorelaks.pl

Naszych kochanych dziadków i drogie babcie zapraszamy również do zapoznania się z losami Awanturników, w których to siedemnastowieczny świat oferuje przede wszystkim wiele ciekawostek. Poznamy nie tylko losy marzyciela i szkutnika Marcina Seradzkiego, Okrutnego pirata Williama Jamesa Blackborna, pięknej Panny Greenwood i jej rodziny oraz ich wszystkich przyjaciół i wrogów. Doskonałe lektury dla tych którym nie straszne jest powrócić do świata handlu, niewolnictwa, piratów i wojen. Dla zainteresowanych książkami Mateusza Juszczyka odsyłamy do wywiadu z autorem zamieszczonego na stronie – http://autorzy365.pl/zapraszam-do-poznania-losow-awanturnikow-wywiad-z-mateuszem-juszczykiem_a6389

W księgarni internetowej tylkorelaks.pl znaleźć można wiele interesujących książek – http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki dla tych który pragną ofiarować babci i dziadkowi inny, równie interesujący prezent zapraszamy do zajrzenia na stronie do kategorii: GRY w której nie brakuje układanek, puzzli, modeli do składania oraz gier planszowych czy też karcianych. W sklepie tylkorelaks.pl zawsze znajdziesz doskonałą okazję na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *