Jak szybko schudnąć?

To pytanie nurtuje całe rzesze kobiet każdego dnia i w każdym zakątku świata. Nie tylko panie z nadwagą pochylają się nad tym tematem, bo także eksperci z zakresu medycyny, dietetyki, sportu oraz farmacji usilnie pracują nad stworzeniem złotego środka na pozbycie się zbędnych kilogramów. Z jakimi efektami?

Obecnie nie ma na świecie jednej skutecznej metody (czytaj tabletki na odchudzanie), po zażyciu której w ekspresowym tempie można stracić  choćby połowę z niechcianej tkanki tłuszczowej. Ktoś, kto wymyśli skuteczne farmaceutyki na nadwagę dołączy do grona najbogatszych ludzi na świecie, bo na ten produkt czekają społeczności wszystkich kontynentów naszego świata.

Jak zatem szybko schudnąć i czy w ogóle się da?

Szybkie chudnięcie to szybki efekt jojo, przekonują się o tym wszyscy ci, którzy zdecydowali się na restrykcyjne diety ograniczające podaż kalorii. Dlaczego się tak dzieje? Przede wszystkim powodem jest to, że każda ograniczająca produkty spożywcze dieta powoduje tak zwany efekt „tęsknoty za smakami”, w efekcie czego w krótkim czasie przy nadarzającej się okazji kusimy się na produkty Fast foodowe, słodycze czy alkohole (często na wszystkie te produkty jednocześnie). A, że okazji zwykle nie brakuje, to podjadamy na imieninach, na grillach czy przy weekendowych imprezach.

Najskuteczniejszą metodą na odchudzanie jest metoda łączenia sportu z odpowiednio dobraną dietą przygotowaną przez specjalistę (indywidualnie dopasowaną do naszego organizmu). To właśnie tak zwane diety spersonalizowane uwzględniające nasze schorzenia i zapotrzebowanie energetyczne skutkują utratą zbędnych kilogramów, a jednocześnie uczą prozdrowotnych nawyków i odpowiedzialnego przygotowywania posiłków. Obecnie w całej Polsce znajduje się całe mnóstwo specjalistycznych gabinetów, gdzie dietetycy opracowują bardzo smaczne, a jednocześnie dietetyczne posiłki dla klientów, istnieją również turnusy odchudzające, o czym więcej przeczytają Państwo tu. Już nie trzeba się katować nudną dietą, która jednocześnie jest pomniejszona. Cała symfonia smaków i aromatów na talerzu przyczynia się do nasycenia kubków smakowych oraz zmysłów, a jak wiadomo odżywianie wpływa także na naszą psychikę.

Uzyskanie profesjonalnie przygotowanej i spersonalizowanej diety musi iść w parze z aktywnością fizyczną. W obecnych czasach mamy bardzo dużo prywatnych sal do ćwiczeń, sal fitness, siłowni czy kompleksowych ośrodków sportowych, gdzie możemy skorzystać z pomocy indywidualnych trenerów. I warto to zrobić przynajmniej na początku naszej przygody ze sportem, aby nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń, bo dzięki temu unikniemy kontuzji i zniechęcenia do sportu. Po takim nadzorowanym miesiącu aktywności fizycznej możemy już sami przejąć stery nad polepszaniem kondycji i modelowaniem ciała. Wiele w tym temacie znajduje się obecnie w sieci, bo blogerzy dzielą się swoimi doświadczeniami ukazując tym samym, że wszystko jest możliwe, i że pracując mądrze ze swoim ciałem można wiele zdziałać.

Mądra dieta i skuteczne treningi fizyczne są obecnie jedynym i najskuteczniejszym wyjściem, aby zwalczyć nadwagę i uzyskać piękną sylwetkę oraz zdrowie. Na swoim organizmie nie ma co eksperymentować, a brać przykład z tych, którym się udało i którzy motywują innych do walki z kilogramami. Przykładem jest chociażby Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska – szukajmy zatem porad u najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *