Sprawdź korzyści złomowania aut na terenie Gliwic

Poszukując firm zajmujących się złomowaniem i kasacją samochodów zwracamy uwagę na to, co możemy zyskać decydując się na kasację w danym przedsiębiorstwie. Jeśli chodzi o Gliwice, to jest możliwość skorzystania z oferty obejmującej bezpłatny transport lawetą na terenie miasta, także szereg innych atutów, dzięki którym zysk ze złomowania będzie możliwie duży. 

Gliwicki auto złom oferujący nieodpłatny dojazd

W sytuacji gdy jest się posiadaczem auta niezdolnego do jazdy na własnych kołach, jego dostarczenie do stacji demontażu pojazdów może nie być łatwe! Dzieje się tak z różnych powodów:

  • auto jest zepsute lub powypadkowe,
  • samochód nie ma aktualnego przeglądu technicznego,
  • polisa ubezpieczenia OC wygasła, 
  • auto szrot znajduje się zbyt daleko od naszego miejsca zamieszkania,

oraz wielu innych czynników, które mogą sprawić, że potrzebny będzie transport pojazdu za pomocą lawety.

Jeśli więc potrzebujemy przetransportować złomowany samochód, korzystnie jest zlecić kasację firmie, która umożliwia odbiór aut bezpośrednio spod domu klienta. W niektórych wypadkach możemy nawet uzyskać to za darmo! Najlepsi fachowcy oferujący skup samochodów i złomowanie zapewniają możliwość przyjazdu lawetą po niesprawne auto na terenie Gliwic i okolic. 

Oddaj swoje auto na złom

Dzięki usłudze złomowania pojazdów możemy sprzedać swoje auto na złom i otrzymać za niego gotówkę. Aby przekonać się w jakiej cenie dostępny jest auto skup i kasacja pojazdów, najlepiej jest zadzwonić i zlecić wykonanie wyceny. Przez to już po krótkiej rozmowie telefonicznej otrzymamy pewną informację o możliwościach i warunkach sprzedaży auta złomowisku. 

Kluczowe przy złomowaniu są nie tylko atrakcyjne ceny, ale inne aspekty. Warto jest zadbać o to, by zlecać recykling jedynie legalnie działającym firmom, od których otrzymamy zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu, lub też w przypadku skupu aut – legalną umowę kupna-sprzedaży.

To dzięki tym dokumentom możemy później zgłosić zbycie albo wyrejestrować samochód w Wydziale Komunikacji (znajdującym się w Gliwickim Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym). 

Co jeszcze zyskujesz złomując pojazd? 

Decydując się na przekazanie starego auta do złomowania pozbywasz się zbędnego kłopotu, a na profesjonalnych złomowiskach zrobisz to szybko i sprawnie. Przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w tego typu usługach potrafią zorganizować proces kasacji pojazdów tak, że jego całość nie zabiera więcej niż kilku godzin czasu! Począwszy od zrealizowania wyceny, odbioru auta, wypisaniu dokumentacji, a na wypłaceniu Ci należności za pomocą gotówki kończąc. 

Warto również wiedzieć, że wrak pojazdu jest odpadem, który może być niebezpieczny dla środowiska. Dlatego pozbywając się auta w legalnej firmie zajmującej się recyklingiem pojazdów sprawiasz, że trafi ono do odpowiedniego miejsca, gdzie zostanie przeprowadzony jego demontaż. Auto przeznaczone do złomowania poddane będzie selektywnej rozbiórce obejmującej neutralizację płynów eksploatacyjnych, segregację tworzyw sztucznych i metali, z którego zbudowane jest wnętrze i karoseria oraz podzespoły pojazdu. 

Możesz przeczytać więcej o złomowaniu aut w Gliwicach lub też od razu zgłosić chęć zezłomowania Twojego samochodu firmie działającej w najbliższej okolicy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *