Perfumy niszowe na wieczorne wyjścia – jakie wybrać?

Wieczór to pora dnia, w której możemy pozwolić sobie na nieco cięższe i wyraźniejsze zapachy, które otulą nas swoimi akordami. Perfumy niszowe, zaprojektowane przez prawdziwych mistrzów sztuki perfumiarskiej, skrywają w sobie wiele nietuzinkowych połączeń idealnych na wieczorne okazje, a ich intensywność sprawi, że tajemniczy zapach będzie towarzyszył Ci przez cały czas.

Księżyc w nowiu, czyli tajemniczy, drzewny zapach

Jednymi z nut zapachowych, które najlepiej wpisują się w klimat wieczoru i nocy, są nuty drzewne. Kojarzą się z ciepłem, ale także intrygują, pobudzają zmysły i tworzą tajemniczą aurę wokół noszących je osób. Osiadają na skórze i otulają, jednocześnie nie przytłaczają zbyt mocno pozostałych akordów kompozycji.

Perfumami, u podstaw których leżą przede wszystkim drzewny, balsamiczny agar oraz ciepłe akordy drzewa sandałowego i kaszmirowego, są perfumy Caput Mundi z kolekcji Luna marki Tiziana Terenzi. Nawiązują one do magii bajkowego księżyca w nowiu – symbolu szczęścia, odrodzenia i nieustającej nadziei. Ta kompozycja z pewnością przypadnie do gustu właśnie miłośnikom drzewnych akordów, idealnie wpasowujących się w klimatyczne, księżycowe wieczory.

Połączenie to dopełnia w nucie głowy romantyczny zapach kwiatów – róży, irysa i konwalii. W sercu zaś ujawnia się delikatnie słodka woń paczuli, a także nieco wyrazistsze nuty szafranu. Całość tworzy zmysłową, wręcz sensualną mieszankę, która podkreśli niezwykłość każdej wieczornej uroczystości.

Czarny księżyc – zwierzęcy aromat nocy

W zapachach projektowanych na późniejsze pory dnia często pojawiają się także nuty zwierzęce. Nadają perfumom zmysłowości, sprawiają, że stają się cieplejsze i przyciągające. Wnoszą do całej kompozycji akordy przypominające kadzidła i żywice. Są intensywne, choć nie w agresywny sposób. Podbijają moc wszystkich pozostałych nut zapachowych i pozostają wyczuwalne na skórze bardzo długo.

Dwa najbardziej popularne akordy zwierzęce, czyli piżmo i ambrę, odnaleźć można w kompozycji Nero Oudh marki Tiziana Terenzi. Perfumy inspirowane są zjawiskiem czarnego księżyca. Charakteryzują się tajemniczością i niezwykłością, która towarzyszy także temu wyjątkowemu nowiu księżyca.

W kompozycji Nero Oudh można odnaleźć także zapach drogocennego szafranu z Włoch połączonego z akordami słodkiej róży bułgarskiej. W następnej fazie wyczuć można wyraźnie żywicę i cedr, by pod koniec zachwycić się wonią czerwonej paczuli.

Czerwony księżyc – zmysłowy zapach wieczornych kwiatów

Nieco lżejsze od nut drewnianych i zwierzęcych, choć równie chętnie wykorzystywane przy projektowaniu zapachów na wieczór, są nuty kwiatowe. To bardzo bogate zapachy, przywodzące na myśl bliskość z naturą, sentymentalizm i błogość. Będą przyjemnie unosić się i otulać, gdy zruszy się ciepły, wieczorny wiatr.

Głównie o różnorodne nuty kwiatowe oparta została kompozycja Porpora marki Tiziana Terenzi. Nazwa perfum nawiązuje tym razem do zjawiska czerwonego księżyca, który zachwyca, zaskakuje, onieśmiela, a jednocześnie jest symbolem ognia i mocy.

W głównych nutach tych perfum wyczuwa się wyraźny aromat wieczornego i intensywnego różanego ogrodu. Całość podbija zapach słodkiej maliny i cynamonu. W nutach bazy zawarte zostały z kolei mirra i drzewo kasztanowe. Porpora to połączenie pobudzające zmysły i rysujące oczami wyobraźni ogród pełen róż na tle zachodzącego słońca.

By wyróżnić się zapachem na wieczornych uroczystościach, warto wybrać nuty zapachowe, które o tej porze dnia osiągają najpiękniejsze akcenty. Akordy drewna, zwierzęce czy kwiatowe będą dobrym wyborem i idealną oprawą.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *