Filozofia piękna – czyli o tym, jak upiększa ajurweda

Pięknie wyglądać i dobrze się czuć – te dwa zagadnienia występują ostatnimi czasy na równi. Jako konsumenci czujemy się coraz bardziej świadomi tego, czym pielęgnujemy urodę. Naszpikowane chemią kosmetyki coraz rzadziej goszczą w naszej łazience. Sposobów na piękne włosy, ciało i cerę szukamy w sprawdzonych recepturach i pradawnych filozofiach. Najpotężniejszą jest ajurweda.

Mieć włosy i skórę jak dawne ludy

Hindusi, Słowianie, Majowie, a może ludność z czasów dawnego Egiptu? To na swój sposób ujmujące, że kobiety od zarania dziejów chciały wyglądać pięknie i dbały o swoja urodę. Wiele z ich sposobów przetrwało do dziś.

Kąpiel w mleku? Kleopatra była nieomylna: mleczne proteiny wspaniale wygadzają skórę i rozjaśniają przebarwienia. Pokrzywa na włosy? Płukanka doskonała. Tonik z rumianku – łagodzi podrażnienia, doskonale zakwasza i pozwala zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Kąpiel w ziołach i olejkach eterycznych nie tylko poprawia nastrój, ale leczy wiele przypadłości.

Pradawny rytuał z orientalną nutą

Nic jednak nie działa tak wspaniale, jak olejowanie – nie tylko (choć przede wszystkim) włosów. To znany od stuleci sposób na piękną i gładką skórę oraz długie, błyszczące i mocne włosy. Olejowanie przywodzi a myśl pradawne hinduskie rytuały, czynione przy świetle świec i zapachu wonnych kadzideł. Olejowanie włosów to zabieg szczegółowo opisany w ajurwedzie– filozofii i medycynie dalekiego wschodu, którą możemy zgłębiać po dziś dzień, dzięki szczegółowym zapiskom z świętej księdze hinduizmu.

Jak wykonać olejowanie włosów lub ciała?

Olejowanie włosów to zabieg, który przynosi potężne korzyści włosom. Trzeba dobrać odpowiedni do włosów, naturalny i tłoczony na zimno olejek, lub kupić gotową już i dobrej jakości mieszankę naturalnych olejków. Nałożyć olej na włosy i skórę głowy, a po godzinie zmyć. Wystarczy olejować włosy raz w tygodniu, aby stały się zdrowe, mocne i błyszczące. Cebulki włosów wzmocnią się, włosy zaczną szybciej rosnąć, a fryzura się zagęści. Gładka i młoda skóra to również domena olejków i olejowania – wystarczy regularnie używać olejów do masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *