Co oznacza bycie idealnym?

Idealny i perfekcyjny. Co tak naprawdę oznaczają te pojęcia? Kim jest perfekcyjny człowiek? Wymarzony ideał? I kiedy tak naprawdę człowiek staje się idealnym? Kiedy osiąga perfekcję? Ludzie często zastanawiają się nad tym i myślą o tym, co by było, gdyby byli idealni.

  • perfekcjonizm bądź bycie idealnym to niekończący się proces
  • niekończący się rozwój czyni Cię istotą idealną i perfekcyjną
  • idealny jesteś wtedy, kiedy zrozumiesz, że Twoja rzekoma niedoskonałość czyni Cię takim. Inaczej ujmując, jesteś nim wtedy, kiedy nad sobą pracujesz, jak i nad tym, czym się zajmujesz i w czym chcesz odnieść sukces

 

Na początek jednak wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Może się to wydawać teraz nieco dziwne, niemniej prawda jest taka, że…

…każdy jest idealny i perfekcyjny.

Otóż to. W większości wyobrażeń ludzi te pojęcia jawią im się jako coś do osiągnięcia, jako jakiś cel, czyli coś, do czego się dąży – i to jest w porządku. Wzorce trzeba mieć, rozwój też jest istotny. Niemniej w samym ich podejściu do tego zagadnienia i toku rozumowania najczęściej pojawia się jeden zasadniczy błąd. Ludzie dążąc do bycia idealnymi, zaniżają własną obecną wartość, karzą się i uważają się za niedoskonałych, a radość przynieść ma im dopiero bycie właśnie idealnymi. Inaczej mówiąc, są nieszczęśliwi.

Tutaj jednak wchodzi pewien paradoks. Prawda jest taka, że każdy jest doskonały. W każdej chwili, w każdym momencie. Pomyśl o czymś takim. Kiedy osiągniesz pewien pułap i stwierdzisz: „jestem idealny i perfekcyjny, osiągnąłem najwyższą granicę, nic więcej nie muszę robić, jestem świetny”, automatycznie skazujesz się na porażkę. Cofasz się, a nie rozwijasz. Wbrew pozorom perfekcjonizm bądź bycie idealnym to niekończący się proces. To coś, co trwa, a nie coś, co się kończy. Perfekcyjna i idealna jest droga, którą podążasz. Ona jest ciągłym rozwojem. Natomiast niekończący się rozwój czyni Cię istotą idealną i perfekcyjną.

Powiedzmy – żeby lepiej to wyjaśnić – że zamierzasz coś zrobić, dajmy na to, napisać książkę. Jeśli w Twojej głowie zaświta myśl, że napiszesz ją dopiero wtedy, kiedy będziesz idealny i perfekcyjny w pisaniu i kiedy nabędziesz umiejętności, to od razu można powiedzieć Ci, że strzelasz sobie w przysłowiowe kolanko i stopę na dodatek. Idealny i perfekcyjny moment na to, żeby zacząć, jest właśnie teraz. Nie w momencie, kiedy staniesz się dobrym pisarzem. Wiesz, dlaczego się nie staniesz? Ponieważ nawet nie zacząłeś. Czekasz z rozpoczęciem na jakiś właściwy moment, który zapewne nie nadejdzie.

Poznaj: Dobre porady biznesowe dla każdego

Poszukaj ciekawych szkoleń, kursów na stronie – www.kursy24h.pl – podnieś swoje kwalifikacje, umiejętności.

 

Ludzie, których uważa się za perfekcyjnych bądź idealnych to nie ci, którzy czekali na właściwą chwilę, żeby zacząć, lecz ci, którzy zaczęli coś robić teraz, w tej chwili, w tym momencie. Nie czekali, aż nabędą super mocy i umiejętności. Potrzebnych umiejętności uczą się po drodze, zdobywając przez to doświadczenie, a doświadczenie ma to do siebie, że wraz z nim idzie w parze prawdziwa mądrość. Sama wiedza bez doświadczenia jest bezużyteczna. Widzisz, wygląda to tak, że robiąc coś w tej chwili, coś, w czym masz zamiar być świetny, jesteś idealny, perfekcyjny, ponieważ na tę chwilę robisz wszystko, co potrafisz i umiesz w danym momencie. Za dzień, godzinę, minutę może się to zmienić, albowiem będziesz już bogatszy o jakieś nowe doświadczenie i informacje, które popchną Cię do przodu. Także jak widzisz, jest to stały rozwój. Doceniaj siebie i to, co już potrafisz, zamiast skupiać się na tym, czego Ci brakuje.

Wiedzą to ci, o których mówi się, że są idealni oraz perfekcyjni w tym, co robią. Oni wiedzą, że wszystko to nieustający proces, który nie ma końca – i to właśnie oznacza bycie idealnym czy perfekcyjnym. Nie jest nim ostateczny cel, lecz droga, ponieważ kiedy osiąga się ostateczny cel i twierdzi się, że dalej nie ma już nic, oznacza to tak naprawdę koniec.

Jesteś perfekcyjny i idealny w każdej chwili.

Pamiętaj o tym. Idealny jesteś wtedy, kiedy zrozumiesz, że Twoja rzekoma niedoskonałość czyni Cię takim. Inaczej ujmując, jesteś nim wtedy, kiedy nad sobą pracujesz, jak i nad tym, czym się zajmujesz i w czym chcesz odnieść sukces – poznaj http://www.rynekszkolen.pl/wymagaj-wiecej-od-siebie.html – pomyśl jak stać się idealny.

Poznaj metody pokonywania problemów- https://www.poradniki24h.pl/2213/jak-rozwiazac-problemy/

Życie jest przygodą, poznasz sukces, a część to porażka; to wszystko jest częścią gry. Czytaj http://www.rynekszkolen.pl/jak-przedsiebiorca-powinien-patrzec-na-porazke.html

 

Zamiast karcić swoje niedoskonałości, zaakceptuj je, ponieważ to one wskazują Ci drogę, jak i to, co musisz zrobić, żeby osiągać coraz wyższe poziomy rozwoju, jeśli zamierzasz być coraz lepszy. Także baw się tym procesem. I nie ustawaj nigdy. Jesteś idealny i perfekcyjny tu i teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *