Nietrzymanie moczu. Przyczyny i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, w dodatku niezależnie od wieku. Choć przyczyny tej dolegliwości mogą być różne, często związane są z wrażliwością żeńskich narządów na zmiany hormonalne, takie jak ciąża, poród czy menopauza. W niniejszym artykule poruszymy temat objawów nietrzymania moczu, przyczyn tego schorzenia oraz skuteczności stosowania lasera w terapii tego wstydliwego problemu.

Czym objawia się nietrzymanie moczu i kogo ono dotyczy?

Nietrzymanie moczu objawia się utratą kontroli nad zwieraczami cewki moczowej, co prowadzi do niekontrolowanego wypływu moczu. Może to mieć postać niewielkiego wysiłkowego nietrzymania moczu – występującego podczas ciężkiej pracy fizycznej, kasłania czy śmiechu – lub nietrzymania moczu o charakterze pęcherzowym (związanym z nagłym uczuciem parcia na pęcherz). Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet, gdyż ich narządy płciowe są bardziej podatne na zmiany hormonalne, takie jak ciąża, poród czy menopauza.

Przyczyny nietrzymania moczu

Najczęstszymi przyczynami nietrzymania moczu są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, które wpływają na osłabienie mięśni i więzadeł dna miednicy oraz oddziałują na funkcjonowanie pęcherza moczowego. Innymi czynnikami mogą być nadwaga, przewlekły kaszel, urazy miednicy czy obniżenie narządów miednicy powodujące nieprawidłową pracę mięśni.

Ponadto wiele kobiet doświadcza nietrzymania moczu po porodzie, gdyż ciąża i poród wywierają ogromny nacisk na mięśnie dna miednicy. Niezależnie od przyczyny i rodzaju nietrzymania moczu warto jak najszybciej udać się do specjalistycznej kliniki, takiej jak San-Credo-Med i uporać się z tym przykrym problemem, by zapewnić sobie większy komfort w codziennym życiu.

Leczenia nietrzymania moczu z zastosowaniem lasera

Laser MonaLisa Touch jest nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem w leczeniu nietrzymania moczu. Metoda ta polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek oraz powięzi wewnątrzmiedniczej i obszaru ujścia cewki moczowej. Dzięki temu przywracana jest prawidłowa funkcjonalność tych struktur. Leczenie przy pomocy lasera MonaLisa Touch nie wymaga podawania znieczulenia, jest bezbolesne i nie powoduje potrzeby hospitalizacji.

Ponadto zabieg ten wpisuje się w ramy ginekologii estetycznej – dziedziny medycyny łączącej aspekty chirurgiczne z poprawą wyglądu miejsc intymnych. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przyczyniają się do podnoszenia komfortu życia kobiety zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, umożliwiając odzyskanie pewności siebie oraz pozytywnie wpływając na kontakty intymne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *