Nawilżające kremy do twarzy: dlaczego warto ich używać?

Podstawą codziennej pielęgnacji powinno być stosowanie kremów do twarzy, zwłaszcza tych nawilżających – i to niezależnie od rodzaju cery. Obecnie jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, dopasowanych do różnych potrzeb.

Popularne składniki kremów nawilżające

Nawilżające kremy do twarzy zazwyczaj posiadają jeden z kilku bardzo popularnych i często wykorzystywanych składników. Chodzi o wazelinę (która jest też samodzielnym preparatem), wosk pszczeli, aloes, kwas hialuronowy, kolagen, lanolinę czy parafinę. Nawilżające kremy do twarzy bardzo często mają w swym składzie także witaminy A i E, które nie tylko wykazują działanie antyoksydacyjne (a co za tym idzie, opóźniają procesy starzenia się skóry), ale także wpływają korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci.

Dlaczego warto stosować kremy do twarzy?

Kremy do twarzy, zwłaszcza te nawilżające, pomagają po prostu w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Dzięki temu jest ona jędrniejsza, bardziej elastyczna i sprężysta. Dodatkowo codzienna pielęgnacja przy użyciu kremów do twarzy sprawi, że także makijaż wykonany na skórze twarzy będzie prezentował się o wiele lepiej, a trwałość niektórych kosmetyków może być nawet przedłużona.

Kremy nawilżające przydadzą się do każdego rodzaju cery

Pokutuje błędne przekonanie, że jeśli ktoś ma cerę mieszaną lub tłustą, to nie powinien stosować kremów nawilżających. Tymczasem niejednokrotnie jest tak, że osoby o takiej cerze zmagają się jednocześnie – paradoksalnie – z wysuszeniem skóry. Z tego względu kremy do twarzy, choć oczywiście odpowiednio dobrane, powinny być stosowane przez wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie skóry.

Kremy do twarzy: każdy znajdzie coś dla siebie

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kremów dopasowanych do potrzeb klientów. Znajdą się również kremy kojące i chłodzące, a także kremy na dzień i na noc lub przeznaczone do aplikacji na konkretny rejon twarzy (np. kremy pod oczy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *