Henna Khadi – co warto wiedzieć o hennie przed rozpoczęciem farbowania?

Coraz więcej kobiet rezygnuje z farbowania włosów zwykłą farbą. Powody są różne – farby fryzjerskie (nawet profesjonalne) mogą osłabić strukturę włosa i przyczynić się do pogorszenia kondycji kosmyków. Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety lubią zmiany, choćby krótkotrwałe, dlatego henna, w tym henna khadi, wydaje się idealnym rozwiązaniem. O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem farbowania henną?

Przygotowanie włosów i ich farbowanie

Aby przygotować włosy do farbowania henną, należy najpierw je porządnie oczyścić. Nie wystarczy dokładne umycie kosmyków naturalnym szamponem. Konieczne jest użycie preparatu z SLS, który ma właściwości oczyszczające. Dzięki temu zyskujemy pewność, że na włosach nie znajdują się już pozostałości po jakichkolwiek innych kosmetykach (np. po lakierach do włosów itd.). Po wykonaniu tej czynności, hennę należy po prostu nałożyć na włosy i równo rozprowadzić. Henna khadi musi pozostać na kosmykach przez co najmniej 2-3 godziny, w przypadku długich i gęstych włosów można ją zmyć dopiero po 6 godzinach. Ważne jest to, by nie suszyć włosów po zmyciu henny – lepiej, jeśli wyschną całkowicie naturalnie. Jeśli nie boimy się, że ubrudzimy materiał, można zawinąć włosy w ręcznik. Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że po farbowaniu włosy początkowo mogą być nieco sztywne i suche. Można wtedy nałożyć maskę odżywiającą lub odżywkę, ale dopiero dwie doby po zakończeniu farbowania.

Henna khadi: co dodać, żeby przedłużyć jej trwałość lub wpłynąć na barwę końcową włosów?

Co bardzo ważne, henna khadi jest produktem, do którego można dodać pewne składniki, tak, by otrzymać pożądany efekt. W przypadku farby do włosów byłoby to praktycznie niemożliwe. Tymczasem np. dodanie łyżeczki soli do preparatu pomoże w przedłużeniu trwałości farbowania – kolor powinien dłużej utrzymywać się na włosach. Z kolei napar z czarnej kawy lub herbaty, użyty do rozrobienia henny w ciemniejszym kolorze, wzmocni ten kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *